sivas

aşık veysel'in memleketi. çermikler diyarı.
bir de tahta oyma kalemleri vardır. üzerine kırmızı yeşil sarı iplerle sivas hatırası yazılır hediyeliktir.
devamını gör...
yöre halkının zıııvaazz dediği, kışın ayazı çok fena olan, çifte minareleri ile, son senelerde ise futbol takımı ile meşhur iç anadolu ilimiz.
devamını gör...
saat üçe geliyordu ve otobüsün kalkmasına iki saat daha vardı.ne yapacaktık bu hiç bilmediğimiz şehirde?eşimle karar verdik bari çifte minareyi görelim diye.çok yakınlarındaymışız tarif ettiler o yöne doğru gittik. tam önüne geldiğimizde, başımızı aynı anda kaldırdık.bilmem kaç dakika sonra gözgöze geldiğimizde ikimizin de gözleri yaşarmıştı.o cami senin o türbe benim derken iki saatin nasıl geçtiğini anlayamadık.mestolmuştuk..sözleştik birsonraki sene için gelip bir hafta kalalım diye.
devamını gör...
kent merkezini bilemem ama sivasın genelinde alevi sünni köyleri yanyanadır.toprakları içiçedir.hiç bir anlaşmazlığa rastlamadım şimdiye değhttp://in.asırlardan beri de kardeşçe yaşamışlardır.kent merkezine gelince birdenbire düşman olmalarına sebep ne ola ki?
devamını gör...
şimdiden heryeri sivasspor bayraklarıyla donattıkları şehirdir. sivasspor sayesinde esnafın, öğrencinin, sporcunun hareketlendiği şehirdir. büyük şehir olmaya adaydır.
devamını gör...
yardıra yardıra üç büyüklerin mi desem, dört büyüklerin mi desem, gözünün yaşına bakmadan uygun adımlarla şampiyonluğa yürüyen anadolu kaplanı.
devamını gör...
yiğidin harman olduğu yer,
havası sert, insanı mert, ozanları bol şehir...
havasından mıdır suyundan mıdır bilinmez bu toprakların insanları haksızlığa karşı sessiz kalamazlar. bu sebepten sivas, tarih boyunca isyanların, haksızlığa karşı direnenmenin sembolü olmuştur.
devamını gör...

Bu başlığa bir şeyler girmek için üye olabilirsiniz.

Benzer Başlıklar