sivasspor

sivasspor kulübü ; 1967 yılında sivas'ta kurulmuşŸtur. 2004 - 2005 sezonunda türkiye süper ligi'ne yükselmişŸtir. maçlarını 18.500 kişŸilik 4 eylül stadyumu'nda oynamaktadır. şžu anda türkiye süper ligi'nde bulunan sivasspor kulübü'nün teknik direktörü bülent uygun'dur. sivasspor kulübü'nün forma üreticisi adidas, forma reklamı turkcell'dir. 2007 - 2008 sezonunu averajla 4.sırada fenerbahçe sk ve beşŸiktaşŸ jk ile birlikte 73 puanla kapayarak anadolu kulüpleri arasında en fazla puanı toplayan ve en fazla galip gelen (23 kez) kulüp ünvanına sahip olmuşŸtur.

(bkz: copy-paste)
devamını gör...
sivasspor kulübü ; 1967 yılında sivas'ta kurulmuştur. 2004 - 2005 sezonunda türkiye süper ligi'ne yükselmiştir. maçlarını 18.500 kişilik 4 eylül stadyumu'nda oynamaktadır. åžu anda türkiye süper ligi'nde bulunan sivasspor kulübü'nün teknik direktörü bülent uygun'dur. sivasspor kulübü'nün forma üreticisi adidas, forma reklamı turkcell'dir. 2007 - 2008 sezonunu averajla 4.sırada fenerbahçe sk ve beşiktaş jk ile birlikte 73 puanla kapayarak anadolu kulüpleri arasında en fazla puanı toplayan ve en fazla galip gelen (23 kez) kulüp ünvanına sahip olmuştur.

(bkz: copy-paste)
devamını gör...
istanbulda laila var,sivasta lailaheillah var diyerek ne kadar sığ zihniyetli olduğunu ortaya koyan bir teknik direktöre sahip takım. sanırsın anadolu müslüman futbolculardan geçilmiyor(özellikle sivas) istanbul'dakiler ise hep kafir. hayatımda duyduğum en ayrıştırıcı, en provakatif beyanatın sahibidir bu takımın teknik traktörü.
devamını gör...
istanbulda laila var, sivasta lailaheillallah derken sivasta genç yaşında çok paralar kazanan futbolcuların konsantrasyonunu bozacak gece hayatı imkanının sivasta bulamadıkları için işine odaklanıp başarıyı yakaladıklarını vurgulamıştır.

futbolcu milleti genelde eğitimsizdir. parasını yönlendiren insanlar da olmayınca önce altına arabayı çeker sonra en güzel hatunlarla birlikte olmak için ortamlara akar. istanbul'un 3 ayrıcalıklı kulübüne gelen nice genç yıldız bu şekilde kendini harcamıştır.

tuncay şanlı gibi gerçek profosyoneller tesislerde yatıp kalkarak. avrupa'ya gitmiştir.

bu açıklamanın ne ifade ettiğini anlamayan beyinler, konuyu laikliğe kadar götürebilir. sinekten yağ çıkartmaya çalışan arkadaşlara bu davalarında başarılar dilerim.
devamını gör...
antalyaspor'u da yenerek başarıya doymayan böyle yaptıkça da benim nüfus cüzdanımı boynuma takıp gezmeme vesile olacak takımdır. zamanında statdaki pankartta da 'delikanlı adamın tuttuğu takım kafa kağıdında yazar' sözüyle hafızama kazınmış memleketimin takımı.başarıların eksik olmasın emi..
devamını gör...
tribünleri çekirdeğini almış gelmiş insanlarla doludur.
kırmızı-beyaz dan başka tezahürat bilmezler, lakin efendilikleri ile göz doldururlar.
devamını gör...
şampiyonluk yarışında desteklenmek için hiçbirşey yapmamış,üstüne şimdiye kadar birçok maçta hakemler tarafından kayırılmalarına rağmen başkan ve teknik direktörlerinin yaptıkları açıklamalarla antipatik olmuş takım.

oynadıkları ve adına futbol dedikleri bu oyunla şampiyon olmaları zaten en büyük haksızlık olur.
devamını gör...
şampiyonluk yolunda en büyük eksiği futboldan zerre anlamayan bir taraftar topluluğuna sahip olmasıdır, lakin istikrarlı ve centilmen futboluyla göz doldurur bu takım. gene de sivas halkının "maç nasıl izlenir?" ve "taraftarın maç esnasında takıma ve oyuna müdahele edebilmesi nasıl sağlanır?" konularında bilgisini arttırması gerekmekte. böylece çıta yükselten bir takımın taraftarının da çıta atlamasının gerekliliğini görmüş oluyoruz.
devamını gör...

Bu başlığa bir şeyler girmek için üye olabilirsiniz.

Benzer Başlıklar