sıvı sabun

el yıkamak amaçlı kullanılan likit sabundur. ortak kullanım alanlarında hijyen bakımından tercih edilir. içine böyle, su koyarlar bazı yerlerde, hatta su sabundan fazla kaçar. mide bulandırır o zaman.
devamını gör...
ufak kutucuklara konularak yarım pompa eşliğinde kullanıma sunulur.

üstten ''zırt zırt'' basarsınız (hızlı basmayın karşıya gidebilir ziyan olmasın)
devamını gör...
buluşun mükemmelliğine sözüm yok, hatta limonlusu, hindistan cevizliği, anneanne kokulusu falan milyon tane çeşidine de tamam ama tüm o yeşil renkli sıvı sabun iticiliğini napıcaz? kafam mı güzeldi neydi almışım 2,5 litrelik koskoca şişeyi böyle yeşil yeşil vıcık vıcık. insanın aklına hiç de hoş şeyler gelmiyor. demem o ki yeşili fena kokusunun güzelliğe de bi' yere kadar sonuçta.
devamını gör...
aslında sabun olmayan sıvı temizlik malzemesi. sırf el yıkandığı için sabun deniyor sanırım. içeriğini tam olarak bilemesem de* elde bıraktığı his falan bi garip. sevemedim bi türlü.
devamını gör...
daha hijyenik olduğu gerekçesiyle katı sabun yerine tercih edilen sabun çeşidi. lakin, bir kez titizlik kısır döngüsüne yakalandınız mı, içinizi tiksindirecek küçük açıklarını hemencecik buluyorsunuz. örneğin sabun şişesinin basma aparatına dokunmak midenizi bulandırıp sinir krizleri yaşamanıza sebep olabiliyor. halbuse o sabunla yıkıyorsunuz elinizi sonrasında. katı sabunda da aynı mantık var aslında, başkasının dokunduğu kirli tabaka akıp gidiyor suyun altında, ama yine de düşüncesi midenizi bulandırıyor. abartmamak lazım. sonrasında muslukları ve tuvalet kapısını peçeteyle açıp kapatmaya kadar varıyor iş. bir arkadaşım peçete bulamadığında, tuvalet kapısının yanında birinin gelmesini ya da çıkmasını bekliyordu misal. manyak.
devamını gör...

Bu başlığa bir şeyler girmek için üye olabilirsiniz.

Benzer Başlıklar