normal şartlarda bu terör çağrısı cezalandırılır ama neyse. halkı kin ve düşmanlığa teşvik, tehdit, hedef gösterme vb suçlar bunlar. ama normal şartlarda demiş miydim?
devamını gör...
yanlış söylem.

siz önce maraş’tan, madımak’tan, çorum’dan başlarsınız. seversiniz.

yukarıdaki tanımlarda da söylenmiş; halkı kin ve nefrete teşvik etmek suçundan işlem görmesi gerekiyor. ama nerede..
devamını gör...
islamiyete zarar veren bu kişiler cezasız kalmamalı.
bilinçaltının kontrolsüzce dışa vurumunu görüyoruz adeta.
yıllar sonra gücü eline geçirirse bu zihniyetin de fetö gibi olmayacağını kim garanti edebilir.
devamını gör...
''şecaat arz ederken merdikıpti sirkatin söyler" durumu.
cahillik forever... söylediği sözü çok fazla düşündüğünü ve ucunun nereye gittiğini anladığını sanmıyorum. ancak bilinçli söylediyse de çok yazık. bir ülkenin birliğe ihtiyaç duyduğu zamanlarda ayrılık çıbanı çıkaran zararlılardır bu türler.
devamını gör...
elinde imkanı olsa namluyu önce kendi insanına doğrultacak olan insanlar ve gruplar var. bu da onlardan biri işte. umut vaat etmeyen tehlikeli zihin yapını bundan sonra kendine saklasan iyi edersin. mide bulandırıyorsun çünkü.
devamını gör...
sözcü gazetesi anlayışıyla birlikte yakılmasını ve üzerlerine sönmemiş kireç dökülmesini temenni ediyorum. ülke ülke olmaktan çıkmış boks ringine dönmüş. emeği geçen herkes karanlık günlerin sorumluluğunu üstünde taşıyor. vaktiyle çıkan ateşe benzin dökenlere ses çıkarsaydık bu halde olmayabilirdik.
devamını gör...
olayın şoku ile anlaşılmıyor ama adam öldürülecekler listesine türkiye büyük millet meclisi'nindekiler var diye ek yapıyor. yuh deyip kapamıştım devamı varmış m
üstelik hala ne rtuk ne savcılık işlem yapmadı. herif meclisi tehdit ediyor seni beni geç. bunu en son fetocular denedi. buna sen kim kopeksin diyen yok.
rtük netflixte öpüşüyorlar endişesi duyarken adam burda meclis tehdit ediyor.
bu tiplerle mücadele devekuşu gibi kuma gömülüp yok saymak değil, tam tersi bunlara karşı aksiyon alıp düşüncelerine pişman edecek ceza vermektir. yargı bunun için var.
devamını gör...
sivil öldürülecekse, afrin operasyonuna karşı gelenlerin hepsi tek tek asılmalı. gazetecisi, yazarı,oyuncusu, profu. fakat bunu canlı yayında söylemek kadar cesarete sahip olmak da ne bilim. sağcı basın da solcu kürtçü basın kadar kayışı kopardı gidiyor. bence akit ile sol haber i kapıştıralım ölenler bu ülkeye sıkıntı veren adamlar bi kaybımız olmaz.
devamını gör...
islamiyete büyük zarar veren söylemlerden biri bu. belki farkında değilsiniz ama suskun aile ve çevre baskısından namaz kılar gibi yapıp oruç tutuyormuş gibi davranan gizli bir çoğunluk oluşmaya başladı ülkede ki bu nefret algısından yılmış islamiyeti kafasında terör, baskı ve yasak olarak kodlayıp takiye yapan gençler artıyor çünkü nefret söylemi güçlüyüm ben seni yok ederim pervasızlığı uzun vadede gücü elinde bulundurana zarar verir. bu söylemler toplumsal ayrışma nefreti büyütür o da çatışmayı gücü yeten yetene algısını doğurur ki bu algı en güçsüzlere bebeklere çocuklara hayvanlar ve kadınlardan başlayarak şiddet ve kaos ortamını başlatır.
devamını gör...
bu ne şimdi. laf söyledi bal kabağı. sivil öldürmeyiz biz diyecek güya. güya içimizdeki pkk yancılarını bu şekilde kastedecek.
provokasyon kokan bir söz olmuş. yanlış, tehlikeli, aymazca, küstahça bir söz.
devamını gör...
sunucunun salyalar akitan konusmasi nda tv nin basiboslugu ayrimciligi ve aymazligini yansitan ifade.
hemen herkes tarafindan elestirildi.

sunucu istifa etmis. hakkinda ise "basın yoluyla halkı kin ve düşmanlığa tahrik veya aşağılama" suçundan cezalandırılması icin 1.5 yildan 4.5 yila kadar hapis cezasi isteniyor.

rtuk ise akit tv'ye üç kez program durdurma ve yüzde 3 oranında para cezası uygulanmasını kararlaştırdı.
devamını gör...

Bu başlığa bir şeyler girmek için üye olabilirsiniz.

Benzer Başlıklar