six feet under

2005 de cnbc-e de yayınlanmaya başŸlanan 5 sezonluk bir amerikan dizisidir. konusu ise cenaze evi işŸleten bir ailenin kara mizahıdır. ayrıca en iyi drama dizisi dalında altın küre ödülü almışŸ. finali göz yaşŸartır. 2-3 defa izlenebilir.
devamını gör...
ilk sahneler en dikkat cekici kisimlaridir kanimca. her seferinde bu sefer kim olecek diye tahmin yurutmeye baslarsiniz ki cogu zaman asla tahmin edilen degildir olecek kisi. hmm evet belki de bu yuzden farklidir. bilemedim simdi. *
devamını gör...
yahudi-hristiyan kültürünün eskatolojik, yani ölüm ve ölüm sonrasına ait tasavvurlarını çok güzel yansıtan bir dizi. yaşam ne, ölüm ne, ölümden neden korkulur gibi bir çok soruyu estetik bir şekilde soran bir öykü. şiddetle tavsiye ediyorum. lakin ısrarla gözümüze sokulan eşcinsel ilişki sahneleri biraz rahatsız edici. * *
devamını gör...
bünyesinde chris barnes diye bir şey barındıran, daha çok bir "garage band" havasında işler yapmış death metal grubu. zevklidir şarkılarına eşlik etmek ama 3-5 şarkı sonrasında o zevk olayını kısık sesinize ve acıyan boğazınıza anlatamazsınız işte.
devamını gör...
nedense dizideki aile içi ilişkilerin kodlama şeklini kendi toplumumuza yakın bulduğum dizidir. yani çoğu zaman bir amerikan ailesi izliyorum hissinden uzak tutmuştur beni, ilginçtir.
devamını gör...
death metal'de umdelerden biridir. parçaları, albümleri, albüm kapaklarıyla, chris'in kulağına küpe diye taktığı afrikalıların adeti olan büyük yuvarlak küpeleriyle, gergedandan çıkamayacak sesi ve yıllardır kestirmediği uzun rastalarıyla chrisiyle, az daha da olsa küçük sololarıyla aşmıştır, hiçbir albüm arasında fark gözetilmeden ve bıkmadan hepsini soluksuz dinlenebilecek bir topluluk.

http://www.sfu420.com/

albümleri ise;

legions of the undead (1986)
haunted (1995)
alive and dead (1996)
warpath (1997)
maximum violence (1999)
graveyard classics (2000)
true carnage (2001)
double dead (2002)
bringer of blood (2003)
graveyard classics ıı (2004)
13 (2005)
commandment (2007)
death rituals (2008)
graveyard classics 3 (2009)
devamını gör...

kaç yıl oldu saymadım bu diziyi izleyeli.. nasıl bişeymiş hala etkisindeyim inanılır gibi değil.. her bir karakteri ince ince işlediler kafamın içine afedersiniz.. unutamıyorum tövbeee.

i'm sorry i'm lost diye bir bölüm adı vardı ne güzel isimdir bu böyle..
turuncu saçlı güzel kızın (ki kendimi bulmuşumdur ne alaka bilmiyorum) babasıyla buluştuğu sanıyorum üçüncü sezon finaliydi bendenizi mahvı perişan etmiştir.
nate'in düştüğü sahnede akli melekelerimi yitireceğimi sanmıştım.

ve daha bir sürü şey.. çok özleyenlere gece gece benden;

http://www.dailymotion.com/...

devamını gör...
cannibal corpse vokali chris barnes, obituary gitaristi allen west, death'ten terry butler ve baterist greg gall'ın kurduğu gruptur. death metal türünün en iyi örneklerinden olan grubun şarkıları hızlı riff kombinasyonları ve korku öğeleriyle şekillenir. akıllara zarar klibiyle en iyi şarkısı manuplation'dır.

http://www.cogitosozluk.net...
devamını gör...
gençlik yıllarımdaki ilk göz ağrım olan grupların başında gelir. hatırlıyorum, sony walkman de kasetleri itinayla saklar içine güzelce koyardık. son ses bunu açardık, tabi bass ayarını da ihmal etmezdik. hey gidi.
devamını gör...

Bu başlığa bir şeyler girmek için üye olabilirsiniz.

Benzer Başlıklar