siyah nokta

* *
bir arkadaşımın burnumun üstünde olanlarını çil diye nitelendirdiği hatta ve hatta nasıl bir anlayışsa beni onlarla çok güzel bulduğunu söylediği görüntü kirliliğinin bizzat özneleri.
devamını gör...
kimi zaman şiirde "günah" manasında kullanılabilen ifadedir. zira işlenen her günah, kalbe lekeleyen siyah noktalardır.

"bir küçük siyah nokta,
kalbe düştü düşüncen.
bedenimi yakacak yarın,
hatıramda enzarın...
akıl almaz esrarın
bir küçük siyah nokta!
aynı yolda yürürken
kalbe düştü düşüncen."*
devamını gör...
kimi kişiler birinin yüzünde gördüğünde iki baş parmağıyla onu sıkmadan rahat edemez. öyle ki sıkmaya cesaret edemeyeceği kişilerin yüzünde saatlerce aynı noktaya kilitlenip kalır bakışları. * **
devamını gör...
özellikte burun ve çevresinde sıkça görülen dermatolojik bir bozukluk. patlatılması uğraştırır, acıtır, zarar verir cilde.

aynı zamanda "kalbin ortasında" var olduğuna inanılan basiret merkezi, gizli günahtır. tövbesi en zor günahlardandır belki, kara sevda hastalığının da kalpteki siyah noktadan olduğu söylenir.

(bkz: süveyda)
devamını gör...
erkek, kadın demeden çoğu kişiye sıkıntı olur. kurtulmak için sıkmak doğru değil. doğal yöntemi bir kase kadar yoğurtla, limonu karıştırıp yüze sürmek ve 15 dk yüzde tutup ardından yıkamak. -mış. ama bence en güzeli 15 dk kadar yüzü buhara tutmak. bence dediğime bakmayın dermatolog önerisidir aynı zamanda. tabii ne sıklıkta yapılacağı vs önemli.
devamını gör...

Bu başlığa bir şeyler girmek için üye olabilirsiniz.

Benzer Başlıklar