siyanür

siyanür potasyum hapı şeklinde kullanılmıştır; bütün sinir sistemini ve solunum sistemini bir saniye içinde felç eder; beyin ve kalp ölümünü gerçekleştirmeye adım attırır.

der undergang - çöküş filminde dr. yusuf göbels'in eşi magda göbels ve çocukları; eva braun, adolf hitler'in köpeği blondie'ye nasıl tatbik edildiğini görebilirsiniz.
devamını gör...
siyanür tek basina anyondur,yani eksi yüklü kök iyondur ve en zehirli hali hidrojen ile olusturdugu hidrojen siyanür bilesigi seklindedir.insan vücudunda 43 mg lık doz ölüme merhaba anlamina gelir.
devamını gör...
acı badem ve şeftali çekirdeği gibi yiyeceklerde de bulunur.fazla tüketilmeleri tehlikelidir.siyanür zehirlenmesi ile ölenlere yapılan otopside acı badem kokusu alınmasının sebebi budur.
devamını gör...
ülkemize giren siyanürün sadece %5 i altın için kullanılır. lakin medyada kıyamet kopartılır. kurşun-çinko ve bakır madenciliğinde daha fazla kullanılır. bu konuda almanya her türlü kiskirtmayi yapmakta. altın madenini kontrolü altında tutmak amacında. kaldı ki altın lici için ph 10.5 seviyesinde olması şarttır. ph 7 seviyesine düşerse hidrojen siyanür açığa cikar ve bu tehlikelidir. bunun olması imkansiza yakındır. havuzlarda siyanür var diyerek milleti galeyana getirenler, bu işten nemalananlardir. güneşi görünce bozulan siyanurden, gerekli önlemleri aldıktan sonra korkmay gerek yok.
devamını gör...
dört kardeşi katlanamadıkları ve kaçtıkları acılardan, dertlerden, sıkıntılardan çok daha büyüklerine sürükleyen kimyasal. intihar asla ve asla çözüm olamaz, bu hikmete binaen olsa gerek ki semavi dinlerce kesinlikle yasaklanarak ''en büyük günahlar'' kategorisinde yer almıştır.

illa intihar mı edeceksin, dayanamayacak hale mi geldin? buna sebep olan beş-on kişiyi de gebert gitmeden önce ki anlamı olmasa da faydası olsun...
devamını gör...
siyanür organik ya da inorganik olabilen bileşiktir ve çoğunlukla inorganik olanları zehirdir. maden aramalarında kullanıldığı gibi yutulduğunda, solunduğunda kan dolaşımını oksijensiz bırakarak hızlı bir ölüme sebebiyet verir. anahtar kelime verip dört kardeşin intiharına konu nasıl geliyor her yandan birkaç gündür anlamıyorum, bunun bir tık üstü "elektrik faturası... dört kardeşin parasızlıktan intihar etmesine rağmen iki aydır ödenmediği için kesilen ülkem ücretli hizmeti..." falan. ne yapıyorsunuz, arkadaşlar? bu insanlar 40 yaşını geçkin insanlar.
devamını gör...
altın arama gibi madencilik çalışmalarında kullanılanı toprağı zehirler ve tarıma elverişsiz hale getirir.

casusluk filmlerinde sıkça kullanılır. bir kısmı son anda yutar bir kısmı azı dişinin altında bulunan kapsülü diliyle yerinden çıkarıp intihar eder.

semavi dinlere göre kendini öldürmek yasaklanmış ama bu tip durumları merak ettim. vatan için savaşırken ölen kişi ile aynı amacı taşıyan kişinin intiharı teknik olarak aynı sonucu doğuruyor.
devamını gör...
google trend aramalarında "siyanür nerelerde satılır" "siyanür otopside çıkar mı" gibi dehşet verici sorular yer alıyor.
birincisi ihtimalen de olsa cinayet ve intihar ile ikincisi ise direkt olarak cinayet ile ilgili. uluslararası polis komisyonu ve istihbarat bu konuda gerekli soruşturmayı yapıyordur umarım yoksa gündemdeki haberlere yeni dramların eklenmesi kaçınılmaz.

dipnot: işi gereği siyanür kullanan kimse gidip de google'a "siyanür lazım" yazmaz. evet bu ifade de aynıyla trendlerde yer almış zamanında.
devamını gör...

Bu başlığa bir şeyler girmek için üye olabilirsiniz.

Benzer Başlıklar