siyasal bilgiler fakültesi

(bkz: mülkiye)
sadece İstanbul Üniversitesi ve Ankara Üniversitesinde bulunan fakülte. ankara üniversitesi mülkiye olarak sadece kendisini görür istanbullular bunu pek umursamaz zaten istanbul üniversitesi siyasal bilgiler fakültesi öğrencileri enderunlu olduklarını bilirler.
devamını gör...
ankara'da bulunan şubesi, burhan kuzu'ya ve süheyl batum'a faşist saldırılarda bulunmuşlar, yumurta fırlatmışlardır.
bitmiştir, gözümde faşist üniversite olarak kalmıştır.
devamını gör...
eski ve daha çok bilinen adıyla mülkiye ya da mekteb-i mülkiye. 19. yüzyıldan günümüze bürokrasinin tepesini ve siyasetçilerin önemli bir bölümünü yetiştiren okuldur. memleketin muassır medeniyetler seviyesine ulaşmada neden bu kadar geç kaldığının, bu okuldan mezun olanların idaredeki etkilerine bakılıp, öyle değerlendirilmesi gerekir. hıncal uluç bile buradan mezundur.
devamını gör...
istanbul üniversitesi beyazıt kampüsü'nde olanı, süleymaniye'ye nâzır konumuyla tarihsever bünyeleri cezbeden fakülte. siyaset ilgi çekici bir bölüm değil ama, biliminin işlendiği mekân kesinlikle ilgi çekici.
devamını gör...
benim anlamadigim bi sey var bu fakulte hakkina. ozellikle ankara siyasal. bunun mezunlari her yerde goguslerini gere gere siyasal soyle siyasal boyle diye sekilden sekile girerler. iste su burokrat mulkiyeli, su adam benim sinif arkadasimdi falan. turk burokrasisinin genel olarak halini sorsan icler acisi. ee arkadas bir yerde bi yanlislik olmali degil mi? neyle ovunuyosun cok merak ediyorum.
devamını gör...
aşırı eğlenceli arkadaşlıkların olduğunu düşündüğüm fakülte. birbirinden çok farklı düşüncelerdeki insanlarla sohbet etmek keyiflliyken bir de arkadaşlık etmek daha keyifli. farklı partileri destekleyen, farklı ideolojileri savunan üç arkadaşım da aynı fakültedeler. sosyal medyada yaptıkları okul paylaşımlarında her açıdan birbirinden farklı insanlar kadraja giriyorlar ve bu tatlı ya. bunlar okurken tatlılar acaba mezun olunca mı acılaşıyorlar da siyaset bu halde..
devamını gör...

Bu başlığa bir şeyler girmek için üye olabilirsiniz.

Benzer Başlıklar