5 dakika önce recep tayyip erdoğan tarafından söylenen söz.

fetöcü darbe girişiminden sonra "aldatıldık kandırıldık milletimiz affetsin Allah affetsin" diyen kimdi?
devamını gör...
duyduktan sonra bütün siyasi görüşümün takla attığı inkar cümlesi. hacı erdoğan eğer bunu dediyse referanduma hayır der ve ilk seçimde chp-hdp-dsp üçgeninde bir git gel yaşarım.
devamını gör...
erdoğan'ın halkta kredisi o kadar yüksek ki 5 dakika içinde kendini yalanlayabilir ve bu tabanda hiçbir rahatsızlığa sebep olmaz. bu kendi kendine oluşmuş bir şey degil, "halk saf" diye degerlendirilebilecek bir şey de degil. erdoğan bir şeyi keşfetmiş bir politikacı, nedir o... halk iki şey istiyor "1) hizmet 2) arkasında rasyonel bir şey olmasa bile gerektiğinde cesur çıkışlar yapabilen, halk agziyla konuşan bir lider." bu ikisini çok iyi becerdiği için kredisi tükenmiyor. yolsuzluk iddiaları bile karizmasını yıkamıyor. mavi marmara r'si en somut örnektir.
devamını gör...
ben hep söylerim. tayyip hiçbir zaman fetöye aldanmadı. kontrollü gelişmelerine izin verdi diye. 15 temmuz'a getirmeyin mevzuyu. kontrollü darbe olmaz. ama darbe olacağını biliyorlardı orası ayrı.
devamını gör...
yanılmıyorsam önceden kandırıldık demişti şimdi aldatılmadım diyor. aradaki farka bir açıklama getirecektir gerek olursa. onmilyonlar inanmaya hazır. en olmadı ikisinden birisini sözlüklerden kaldırır. aa bak aklıma geldi, tam yetkiyi kuşanınca n'olur sözlüklere bari dokunma. ama biliyorum; kavramlarımızla oynanmaya çoktaan başlandı.

devamını gör...
işgüzarlar yine reisimizin bir sözü üzerine düşünmeden taşınmadan toplanmışlar başlığının altına..

sanki bu adam terörist fetö ile işbirliği yapmış da, sanki pkk ile masaya oturmuş da, sanki söylediği sözlerden hep geri dönmüş de akıllarınca dalga geçiyorlar işte.

bakın aldatılmak başka, kandırılmak başka. reisi kandırdılar. arada bir reis şaka icabı bizleri de kandırıyor. ama reis asla aldatılmadı. ne aldatıldı, ne de aldattı. bu böyle biline.



devamını gör...

Bu başlığa bir şeyler girmek için üye olabilirsiniz.

Benzer Başlıklar