siyasi tanım girmeyen yazar

siyaset akıllı insanların işi değildir sözünü ilke edinmiş yazar olabilir, yazarak kimseyi doğruya ikna edemeyeceği bariz olduğundan en mantıklısını yapıyodur.devamını gör...
memleketin siyasi seviyesine inemeyecek kalitedeki yazardır. kendimizi kandırmayalım bizim memleketteki siyaset seviyesi yer seviyesinin çok çok altında. ben bu seviyeye inmek istemiyorum arkadaş.

belki insanları siyasi görüşlerine göre değil de karakterine göre seçecek insandır. ki bu şekilde yaklaşım doğru olanıdır. aynı siyasi görüşte olduğum kötü karakterli bir insan yerine, farklı görüşteki kaliteli bir insanı tercih ederim ben.

devamını gör...
kendince bir karar vermiş, hem kendi ruh sağlığı için, hem de ortada dolanan nefret bulutuna bir damla bile katkıda bulunmamak için, öfkesini törpülemek, nefsine uymamak, enerjisini daha hayırlı şeylere vakfetmek için böyle olmasını uygun bulmuş yazardır.
devamını gör...
internet üzerinden siyaset konuşup da birbirini ikna edebilmiş iki insan görmemiş yazardır. hem siyasi zeminden haklı haksız ayrımı yaparsan, asla cevhere, asıl hakka haksıza varamazsın.
devamını gör...
ağa benim sol frame i okuyunca silahı çekip ateş edesim geliyor siz nasıl tanım yazmıyorsunuz ya, hayret ediyorum.

siyasi tanım girip stres atan yazar = adam gibi yazar.
devamını gör...
usenmektir. siyasi tanim girmek uzun tanim girmektir, gelecek entarileri takip etmek sana cevab hakki dogarsa onu da ayrica uzun uzun yazmaktir ay anlatmasi bile uzunmus.
devamını gör...
--- alıntı ---

“birtakım fitneler olacaktır. kişi o fitnelerde mümin olarak sabahlayacak ve kâfir olarak akşamlayacaktır.

ancak Allah’ın, ilim ile (kalbini) ihyâ ettiği kimseler (bu tehlikeden) müstesnâdır.” (ibn-i mâce: 3954)

--- alıntı ---

--- alıntı ---

“mutlu kimse fitnelerden uzakta kalandır, mutlu kimse fitnelerden uzakta kalandır, mutlu kimse fitnelerden uzakta kalan ve fitneye maruz kalıp da sabreden kişidir. fitneye başlayan ve çalışanın vay haline!” (ebu dâvud)

--- alıntı ---


--- alıntı ---“her kim bir soy sop dâvâsına (halkı) teşvik ederek veya bir soy sop dâvâsı için öfkelenerek hak veya bâtıl olduğu bilinmez bir gaye ile körü körüne açılan (gayesi islâm olmayan) bir bayrak altında (yani toplanan topluluk içinde) savaşırsa o kimsenin öldürülüşü câhiliyet öldürülüşüdür.” (ibn-i mâce: 3948)

bu sıkışık durumlarda bir müslümanın memleketinde olması ve memleketinde ölmesi lâzım. niyeti hâlis ise şehit olur, fakat küffâr bayrağı altında ölürse nasıl olacak, kimin için ölmüş olacak, gidişi nasıl olacak?

kaçabildiğiniz kadar kaçın, bu fırtınaya tutulmayın!

kişi yalnız kendisinden mesul değil, çoluk-çocuğundan da mesuldür.ebu bekre -radiyallahu anh-den rivayet edilen bir hadis-i şerif’lerinde resulullah -sallallahu aleyhi ve sellem- efendimiz şöyle buyurmuştur:

“muhakkak ki birçok fitneler olacaktır. dikkat edin! sonra bir fitne olacaktır ki; o fitne zamanında oturan kimse fitneye yürüyenden daha hayırlı, yürüyen fitneye koşandan daha hayırlı olacaktır.

dikkat edin! o fitne indiği veya olduğu vakit; kimin develeri varsa fitneden kaçıp hemen develerinin bulunduğu yere gitsin, kimin koyunları varsa onların yanına varıp meşgul olsun, kimin toprağı varsa toprağına gitsin ve toprağı ile meşgul olsun!”

bunun üzerine bir kimse:

“yâ resulellah! develeri, koyunları ve toprağı olmayan için ne buyurursun?” diye sordu.

resulullah aleyhisselâm:

“kılıcını alır, onun keskin tarafını bir taşla kırar. sonra kaçabilirse süratle kaçsın!” dedi ve devamla şöyle buyurdu:

“allah’ım! tebliğ ettim mi? Allah’ım! tebliğ ettim mi? Allah’ım! tebliğ ettim mi?”

bunun üzerine bir kimse:

“yâ resulellah! çarpışan iki safa, yahut çarpışan iki gruba zorla götürülürsem ve onlardan biri kılıcı ile bana vurursa veya bir ok isabet edip beni öldürürse ne olur?” diye sordu.

resulullah aleyhisselâm:

“hem senin günahını hem de kendi günahını yüklenir ve cehennemliklerden olur.” buyurdu. (müslim: 2887 - ebu dâvud)abdullah bin mesud -radiyallahu anh-den rivayet edildiğine göre resulullah -sallallahu aleyhi ve sellem- efendimiz bir hadis-i şerif’lerinde şöyle buyurmuştur:

“bu ümmette dört (büyük) fitne olacaktır. sonuncusunda kıyamet kopacaktır.” (ebu davud: 4241)resulullah -sallallahu aleyhi ve sellem- efendimiz bir diğer hadis-i şerif’lerinde şöyle buyurmuştur:

“muhakkak öyle bir fitne olacaktır ki, arap’ın kökünü kazıyacaktır. bunların maktulleri cehennemdedir. dilin tesiri, bu fitnede kılıçtan daha şiddetlidir.” (ebu dâvud)abdullah bin amr -radiyallahu anhümâ-dan rivayet edildiğine göre resulullah -sallallahu aleyhi ve sellem- efendimiz bir hadis-i şerif’lerinde şöyle buyurmuştur:

“arapları kaplayan bir fitne olacaktır. öldürülenleri cehennemdedir. o fitnede dil, kılıç darbesinden daha şiddetlidir.” (ibn-i mâce: 3967)abdullah bin ömer -radiyallahu anhümâ-dan rivayet edildiğine göre resulullah -sallallahu aleyhi ve sellem- efendimiz bir hadis-i şerif’lerinde şöyle buyurmuştur:

“fitnelerden uzak durun! şüphesiz ki fitnelerde dil (tesir bakımından) kılıç darbesi gibidir.” (ibn-i mâce: 3968)

--- alıntı ---


devamını gör...
kafasına göre takılan yazardır.

ekşi tayfasının tarafsız takılan sanatçıları taraflı davranmaya zorlaması gibi bu arkadaşları da siyasi tanımlar girmiyor diye küçümsemenin alemi yok. aslında en güzelini yapıyor zevkine göre yazıyordur. ne sinir stres yaşasın.
devamını gör...

Bu başlığa bir şeyler girmek için üye olabilirsiniz.

Benzer Başlıklar