sizi rahatsız etmeye geldim

ali şeriatinin tüm kitaplarının ilk sayfasında yazan oldukça etkili olan cümledir.

ayrıca kitabı var mı bilmiyorum kitalarını cilt şeklinde toplayıpda sizi rahatsız etmeye geldim serisi yada cildi deniyor galiba.
devamını gör...
ukdeyi veren: horozgeorge
ukdecinin yorumları: ali şeriati'nin tarihçe-i hayatı denilebilir. varoluş ifadesi.

atarlı islamcı diskuru. praksis ve söylem. bazılarınca dünyayı değiştirme arzusu söylem ve eylemle olur. son yüzyıl islamcılığı aslında teoriden çok pratiğe aşinadır. gelenek ile münasebetini kuramaması her bakımdan eklektik ve modern olmasından kaynaklı çünkü...
devamını gör...
ali şeriati'ye bir söz. ali şeriati güya kafa konforunu bozmuş bir adam. aslında kendi kafasındaki konforu, başkasına dayatan bir isim. yaşasaydı da onu rahatsız edecek hakikatleri yüzüne haykırsaydım.
devamını gör...
ilk kez ali şeriatinin kullandığı fakat şimdilerde ne kadar muhalif adam varsa onların da kullandığı söz olmuştur.

arkadaş bu adamlar halk tarafından bilinmeyen acı gerçekleri veya birilerine dokunan doğruları yazsalar eyvallah, ancak yazdıkları ona buna sataşmaktan ve çoğu da saçmalık olan şeyleri yazmaktan öteye gidemeyen muhalifler kullanınca insan daha bir ifrit oluyor.

bir çocuk bir bahçeye girdikten sonra bahçe sahibine taş atıp bunu söyleyince ne kadar mantıklı oluyor?
devamını gör...
şöyle bir rivayetle de anılır.

bir toplulukta biraz sert konuşunca topluluktan biri şeriati'ye, "hep böyle konuşuyorsunuz, biraz da bizi rahatlatacak şeyler söyleseniz" diyor.

ali şeriati şöyle cevaplıyor; "ben sizi rahatlatmaya değil, rahatsız etmeye geldim. ben esrar ve eroin miyim ki sizi rahatlatayım?"
devamını gör...

Bu başlığa bir şeyler girmek için üye olabilirsiniz.

Benzer Başlıklar