sizin yemeğinizin hesabı davos ta ödendi

insanı acayip duygulandıran bir hede hödö. ekşi'de gördüydüm de fazla ilgilenmediydim ama bugün bir arkadaşım da feys'te paylaşınca daha da duygulandım. Allah akıl fikir versin.--- alıntı ---

filipinler'in başkenti manila'da lokantada yemek yiyoruz.
lokantanın sahibi ürdün'de doğmuş bir filistinli.
hesap geliyor. ben de parayı hesap defterinin arasına koyuyorum.
az sonra garson ödediğim parayı geriye getiriyor.
"lokanta sahibi siz türksünüz değil mi?" diye soruyor.
ben "evet" deyince,
"sizin yemeğin hesabı davos'ta ödendi,
bu yemek de erdoğan'dan" diyor.
en son kapıdan çıkarken lokanta sahibi bize
"erdoğan'a sadece türkiye için değil; tüm ümmet için sahip çıkın" diyor.

adem özköse

--- alıntı ---

devamını gör...
bu olayı anlatan arkadaşın, adem özköse'nin, doğru söyleme ihtimali yalan söyleme ihtimalinden çok daha fazladır.

edit: adem özköse'yi uzun zamandır takip ederim. bu tip bir hikayeyi uyduracak bir kişi olduğunu düşünmüyorum.

videosu buradadır.


devamını gör...
ak parti'nin ya da tayyip erdoğan'ın övüldüğü her konu yalandır teorisinden başka birşey ile yalanlanması mümkün olmayan yaşanmış hadisedir.
devamını gör...
peygamberimizi kamyonet kasasında gezdirilmesine bir sey deme her gece belli kisilerin ruyasına gelmesinden suphe duyma.. gel burada at yalanı tarzında pespayeleş.. adem özköse ki peygamberimizi twitter etkinliklerine bulaştıranların hedefinde ki kisidir.. gazeteci adem özköse'nin aktardığı anektod..
devamını gör...
bu olaya benzer bir hadiseyi, gazete yazarlarından bir grup cidde ya da mekkede yaşamışlar ve gazeteye de bunu yazmışlardır. orada yemek değil kahve parası ödenmişti. bir gazeteden okumuştum. bulabilirsem burada paylaşayım.

kimilerinin inanmak istemediği hadiselerden birisidir. kabul etmek ne zor değil mi? örneğin fetönün değil de tayyibin ümmetin lideri olarak görülmesi falan..

ekleme: çok afedersiniz. gazete hurriyet değilmiş. düzenledim. demekki aklımda yanlış kalmış. şehir de riyadmış. olay doğru ancak isimlerin tamamı yanlış yer etmiş aklımda. çok afedersiniz. ancak isim isim gazetecilerin ve orada bulunan insanların listesi mevcut. olay zaten 2009 şubatında vuku bulmuş. aradaki zaman farkından ötürü unutkanlığımı mazur görünüz.

başbakan erdoğan'ın filistin meselesine ilişkin olarak davos'ta ortaya koyduğu tavizsiz tavrın arap dünyasındaki olumlu etkisini gösteren ilginç anektodun ayrıntıları şöyle:
riyad'da gezmeye çıkan bir grup türk gazeteci (mustafa karaalioğlu-star, şeref oğuz sabah, nuri elibol türkiye ibrahim öztürk zaman) ile tobb başkanı rifat hisarcıklıoğlu kahve içmek için starbucks cafe'ye gider..
kahveler içilir tam hesap ödenecekken oradan bir genç adam çıkar ve hesabın ödemek için atılır.
grubun türkiye'den geldiğini anlayan başbakan erdoğan'ın davos çıkışı nedeniyle methiyelerde bulunan arap genç, "bu kahvelerin faturası davos'ta ödendi" der ve türk gazetecilerden önce hesabı öder...
devamını gör...
o kadar afra tafra bir işe yaramış eninde sonunda. sahi uzun bir ara filistine gidecekti tarih falan veriyordu falan, ne oldu o durum?
devamını gör...

Bu başlığa bir şeyler girmek için üye olabilirsiniz.

Benzer Başlıklar