skoda superb

75 mm daha uzatılarak 2015 sonunda türkiye pazarında yeni modeliyle var olacak skoda aracı. bu kadar büyük araç ancak makam arabası olur artık. a6 segmentine göz kırpıyor canısı.
devamını gör...
2015 modelini görmemle birlikte aşık olduğum, resmiyette d segmentinde, gerçekte e segmentindeki muhteşem araç. bundan 1 buçuk ay kadar önce eski kasasının sıfırını alacakken yeni kasanın çıkacağını duyduk ve bekleyelim bakalım bir görelim ona göre karar verelim dedik. iyi ki de öyle yapmışız. Allah yukarıda araba gırtlağına kadar doluydu ve fiyatına göre alınabilecek en iyi araçtı. hala da öyle ama işte o arka farları olsun, hala kara düzen el freninin olması gibi falan ne bileyim içime sinmeyen bir şeyler vardı işte. şimdi şu yeni kasayı gördüm ya artık tamam bu arabanın alternatifi kesinlikle yok*. bir audi hayranı olan bendeniz için yeni kasanın audiye öyle böyle göz kırpmıyor olması bile beni cezbetmesi için yeterliyken, bu kadar yüksek donanımlı olması gel beni al diyor resmen. ön farları audi a8'i, arka farları audi a3 sedan'ı anımsatmasının yanında, araç genel itibariyle apaçık bir şekilde ben bir almanım diyor.
bilmiyorum belki de ben bir şeye takınca başka bir şeyi görmez oluyorum o yüzden objektif yazamadım. her şey göreceli deyip kestirip atıyorum madem tamam hadi tamam.
devamını gör...
d segmentinin en güzel, en albenili araçlarından. ancak tabii akrabası passat' a çoğunlukla piyasayı kaptırıyor. belki de bu durum birazda olsa marka algısından kaynaklanıyor olsa gerek.
devamını gör...
skoda isminden dolayı satılmayan passat b7 kasadan daha iyi b8 kasadan biraz kötü araç. genelde passat b7 araç alacakların ikilemde kaldığı araç olarak düşünüyorum. b8 alan adam superb nin yanından geçmez.
devamını gör...
skoda'nın amiral gemisi. d segment olarak bilinse de e segment uzunluğunda ve opsiyonundadır. eski bir passat ve halihazırda a3 kullanıcısı olarak, tdi motor ve dsg şanzumana oldukça alışık ve memnunum. bu aracın da passatı aratmadığını biliyorum. sahip olunması durumunda pişman olunmayacağını düşündüğüm bir araçtır.
devamını gör...
passat'a göre işçilik bakımından geride, tasarım, iç dizayn ve fiyat avantajıyla önde araçtır.

yol tutuşu bakımından passat'tan önde gibi hissettiriyor, aerodinamik etkisi olabilir, yahut bir histen ibaret olabilir.

bunun dışında sağdan soldan çıkan gözleri, diz mesafesi, bagaj hacmi v.s ile tam anlamıyla aile aracıdır. vw bu manada biraz daha genele hitap eder.

bu detayların dışında pek fark yok. bunun dışında, e segment olduğu iddiası biraz subjektiftir, zira aracın segmentini belirleyen şey yalnızca boyutu değildir ki kendisinden uzun d segment araçlar mevcuttur.
devamını gör...
zamanında dayıma 120 bin liraya full paket alacaktık almadık. adam şimdi fluence ile dolanıyor. aklıma geldikçe sinir oluyorum. yayla gibi araba. o sene türkiye'de yılın arabası seçilmişti.
devamını gör...

Bu başlığa bir şeyler girmek için üye olabilirsiniz.

Benzer Başlıklar