snickers

mükemmel çikolata. nuga ve fıstıkların birleşimi. ülker de buna benzer olarak rodeoyu çıkarmıştır ancak snickers'ın yanından bile geçemez tabiki.

dip not: bir tanesi 2000 kaloridir. *
devamını gör...
ortaokuldayken migrostan birkaç defa çaldığım güzel çikolota, ki o zamanlar çok daha pahalıydı. çaldığım diğer çikolotalar için bakınız: (bkz: twix) (bkz: bounty)

o zamanlar bunlar ithal ve pahalıydı...
devamını gör...
pek meşhur bir fıstıklı çikolata markası, küresel bazda en çok satan çikolatalardan biridir de.

yurdumuzdaki benzerleri ülker'in rodeo'su ve eti'nin maximus'udur.geçen gün snickers tüketirken farkedilmiş ki, ambalajın üzerinde sadece türkçe ve ibranice yazmaktadır. muhtemelen yahudilere yönelik üretilen helal gıda standartlarındaki ürünler müslümanları da kapsadığından bu alanda pazar oluşmuştur. yani, yahudilerin hassas olduğu bir meseleye müslümanların hassas olmaması ilginçti ve yahudiler sayesinde en azından domuz ürünü tüketmememiz adımıza utanılacak bir durumdur.

(bkz: kosher)
devamını gör...
reklamları vahşi bir tüketimi telkin eder. snickersını açıp ısıran veledlere dikkat edin. öyle bir ısırık alırlar ki nimet kavramı hiç akla gelmez. zerre kadar saygı ve şükür yoktur o ısırıkta. o aslında ısırık da değildir. bir tür abanmadır...
devamını gör...

Bu başlığa bir şeyler girmek için üye olabilirsiniz.

Benzer Başlıklar