şok

migros'un harddiscounter olarak actıgı ve yaydıgı marketler zinciridir..bim'e alternatif olsun diye cogaltılmaya calısılmaktadır.. ama bim'lerdeki düzen ve albeni yoktur..
devamını gör...
doksanların kült tv proramı. korcan kararhazırlayıp sunmakta idi. işleri güçleri milleti keklemekti. ekrana saç spreyi sıkarsanız cine-5'in şifresi çözülür nevinden tüyolar vererek bir dönem zavallı halkımız ile çok feci kafa bulmuşlardı. işin kötüsü bunları haftalarca ciddiye alan seyircilerin varlığıydı elbette.. tilki selim vb. karakterleri unutulmaz; bir de ahmet vardı, kahvede oturan.. off..! on küsur sene sonra ibrahim sadribu konsepti daha ileriye götürerek televizyon milletiadında şahane bir program yapmaya başladı; hemen ulusal kanallardan birine transfer oldu ama program birkaç hafta sonra bitiverdi. güya sadri astronomik bir ücret istemiş.. üzülmemek elde değil idi.
devamını gör...
sistemik perfüzyon yetersizliğine bağlı olarak gelişen hücresel hipoksi ve vital organlarda fonksiyon bozukluğu ile karekterize akut klinik tablodur.
devamını gör...
sözü ve müziği şehrazat'a ait, yonca evcimik'in 1991 yılında çıkardığı abone albümünden hoş bir şarkısı.http://fizy.com/s/1ai4ya

beklenmedik bir anda
girdin bak hayatıma
hiç aklımda yokken
dolaştı elim ayağıma

sakin sessiz yaşarken
aşkı hiç düşünmezken
durgun denizde yüzerken
tutuldum fırtınaya

alt üst oldu hislerim
gerçekten bu ben miyim
uyur gezer bir halde
bak sancılar içindeyim

dondum kaldım bir anda
çıkmazın ortasında
ne yapmalıyım derken
düşmüşüm ben tuzağına

kalbim şok yedi
tutuştum o anda askından
beynim şok yedi
uçtu gitti aklım başımdan
sevgim şok yedi
vuruldum sana ilk bakışta
yerde mi gökte miyim
ayaklarım kesildi yerden..
devamını gör...
vücut dokularında hipoksiye ve metabolizmanın bozulmasına neden olan kan dolaşımı ve doku perfüzyonu azalmasıdır.

etyoloji

1- hipovolemik şok: kan kaybı, kusma ve ishalle sıvı kaybı, plasma kaybı gibi nedenler
2- kardiyojenik şok:
- miyokart yetersizliği: miyokart infarktüsü, miyokardit, dilate kardiyomiyopati, septik şokta miyokart depresyonunun gelişmesi.
- volüm yüklenmesi (preload artışı ön planda): kapak yetmezlikleri, şantlı konjenital kalp hastalıkları, akut vsd, prostetik kapak disfonksiyonu.
- basınç yüklenmesi (afterload artışı ön planda): kapak darlığı, akut akciğer embolisi, atriyal trombus, miksoma, hipertrofik obstrüktif kardiyomiyopati...
- kalp dolumunun önlenmesi: perikardiyal tamponat, konstriktif perikardit
- aritmiler
3- periferik dolaşım regulasyonunun bozulması (distrubütif şok):
- septik şok
- anafilaktik şok (tip 1 allerjik reaksiyon)
- nörojenik şok
- endokrinolojik şok

devamını gör...
türk tvlerinin gelmiş geçmiş en iyi programı. zamanının en az 20 yıl ilerisindeydi. bugün zaytungun yapmaya çalıştığını tam 15 - 20 yıl önce koskoca atv'de yaptı adamlar. ötesi de yok!
devamını gör...
ülkerin imajını yenilemesi gereken yer.
ülker devraldığı markalarda neden ad, logo ve imaj değişikliğine gitmiyor anlamak zor. golf dondurmada da böyle yaptı. oysa ülker kendiçıkarsa daha kaliteli bir isim ve ürün yelpazesi ile çıkabilirdi.
devamını gör...

Bu başlığa bir şeyler girmek için üye olabilirsiniz.

Benzer Başlıklar