sokak kavgası

hiçbir kuralın olmadığŸı kavgadır. tekme, tokat, sopa, levye vs. kullanılır. sonu genellikle nezarethanede biter. iki dakika önce birbirlerine öldüresiye dalan insanların komiserin yanında can ciğŸer kuzu sarması olduğŸu anlatılır.
devamını gör...
karambol geçer. türk milleti'nin çoğu dövüşmeyi bilmez. ama maalesef yine çoğu artist ve hain olmuşlardır. birebir adil bir kavgada, ikinci-üçüncü kişilerin kavgaya karışması biraz (istisna durumlar hariç) kahpeliktir. bileğine güvenmeyen girmesin. he, dövüşmeyi bilmez ama artisttir demiştik. dayılanır biraz, sinerseniz daha çok üstünüze gelir. karşılık verirseniz çoğu geri adım atar. tabi atmayanlar da olacaktır. ona göre, kendine güvenmiyorsan kavga etme. hatta güveniyorsan da kavga etme, mecbur kalmadıkça.

millet karı gibi olmuş artık. biriyle kavga etsen, bir bakarsın elli kişi olmuş etrafında. zaten ahlaki olarak da pek doğru değil amma, mecbur kalabilirsiniz kavga etmeye.

bi de (çoğu zaman) basit şeylerden başlayıp tırmanır. trafikte yol vermemek, ters bakmak, yanlış anlaşılmak vb. bu durumlarda, o uzak doğu filmlerindeki senseilerin engin hoşgörü tavrını kuşanmak lazım. o tabloyu gözünüzün önüne getirin; gülümseme kendinden emin bir tavır; tamamen insani bir yaklaşım. öbüründe kin, hırs, öfke, sende insanlık. sen üstünsün. alçalmazsın, yükselirsin. değil mi? hem, sen bu tavrı gösterebilirsen, kavga da etsen, kazanman daha yüksek bir ihtimal. bir defa sen haklısın, dayak yesen de canın sağolsun, haklı olmak daha önemli. ama bu tavrı gösterebilmek kolay olmasa gerek. fiziki ve ruhsal eğitim lazım, önceden.

(bkz: sokak dövüşçüsü)
devamını gör...
bazı sebeplerden dolayı birbirine giren kişi ya da kişilerin hiç bir kurala bağlı kalmadan "allah ne verdiyse" mantığı ile yaptığı anlamsız kavgalardır. kavga eden bireyin o andaki düşüncesi muhattabı olan kişi yada kişilere olabildiğince zarar vermektir. en çok zarar veren taraf kavgayı kazanmaktadır. sokak kavgalarının en büyük özelliklerinden birisi sürüler halinde yapıldığı gibi bireysel olarakta icra edilebilmeleridir.

sokak kavgaları ikiye ayrılmaktadır.

1. silahlı sokak kavgası: sokak kavgasında uzmanlaşmış birey çevrede bulunan canlı cansız her şeyi bir ninja edasında silah olarak kullanabilmektedir. taş, odun, sandalye, kablosuz klavye, çay bardağı, otomobil aynası kavgacı için iyi bir silahtır.

2. silahsız sokak kavgası: çevrede silah olarak kullanılacak bir materyal bulunamadığında yada buna vakit olmadığında yumruk, tekme, diz, dirsek, omuz ve kafa gibi uvzularını kullanarak yapılan kavgadır.
devamını gör...
genelde kız meselesi yüzünden çıkar bu kavgalar.. az kan dökülmedi baldırı çıplak bağyanlar yüzünden..
devamını gör...
kuralsızdır ve rakibin ne zaman ne şekilde geldiğini kestirmenin çoğu zaman güç olduğu kavga çeşididir.bu yüzden savunma sporlarının bir de sokakta kullanılacak tekniklere sahip kısmı vardır. ancak işn gerçek kısmı türk insanı sanıldığı gibi, bazılarının zannı üzere güçlü değildir. yani fiziki olarak standartın üstünde bir yapısı yoktur. çünkü yaşam koşulları ve şekli bunu gerektiriyor. bu yüzden sokak kavgalarında yapılacak bir kaç temel hamleyi ve defansı bilen ve satandartın üstünde bir güce ve de cesarete sahip bir babafingo kolay kolay türkiye sokaklarında yere devrilmez. ve problem teşkil eder.
devamını gör...
uzak durulması gerekir. nerden geldiği belli olmayan bir kurşun ya da insanlık edip ayırmaya çalıştığınız insanlar sonunuz olabilir. bazılarıyla aynı dili konuşmuyoruz ne yazık ki..
devamını gör...
çıktığı sokaktaki karşılıklı apartmanlarda oturan daire sakinlerinin tanışma fırsatı. az önce şirinevler'de bir sokak birbiriyle tanıştı. öğrenci olduğumu öğrendi teyze yemek getiririm diyo. haha. *
devamını gör...
maalesef ki yıllardır mutlu mesut yaşadığımız mahallemizde son iki aydır artarak devam eden durumdur. türkler olarak bir mahallede azınlıksanız işiniz cidden zor. birkaç defa silah seside duyduk ki burası istanbulun en işlek yerlerinden biri.

dip not: parpali fatihten bildirdi. suriyeli sevicilere derin saygılarımla.
devamını gör...

Bu başlığa bir şeyler girmek için üye olabilirsiniz.

Benzer Başlıklar