sokak kedisi

1. (Tematik)
ciğŸercinin kedisi ile arasındaki sınıf ayrımını kaşŸıyan kedidir.

"miyav diyen herkes kedi halkını oluşŸturur."

bölücülük yapmayın lan.
devamını gör...
2. (Tematik)
kedilerin içinde en masum olanları.boyunları bükük oyüzden seviyorum onları ben .süslü kuaförden ,veterinerden beri gelmeyen kedilere tercih ederim hatta bütün kirleriye severim onları..(bkz: sevin onları)
devamını gör...
6. (Tematik)
eski gruplarımızdan olan kara kedinin güzel bir şarkısıdır.sözleri ise tam da aşağıdaki gibidir. *

Gördüm nerden gördüm
Taktım kafayı taktım
Ama seni bıraktım artık
Yıktım duvarı yıktım,
Çıktım dışarı çıktım
Çünkü seni bıraktım artık

Bunlar hikaye uçmaktı gaye
Kaptır kuyruğu pervaneye

Bir sokak kedisi gibi
Bir sokak kedisi gibi
Bir sokak kedisi gibi
Koştun bana,koştun bana

Vurdun gözüme vurdun
Kırdın camları kırdın
Sen de bana kaptırdın artık
Sıkma tatlı canını
Söyle yalanlarını
Salla kurallarını artık

Bunlar hikaye uçmaktı gaye
Kaptır kuyruğu pervaneye

Bir sokak kedisi gibi
Bir sokak kedisi gibi
Bir sokak kedisi gibi
Koştun bana,koştun bana

Bir sokak kedisi gibi…
devamını gör...
7. (Tematik)
alternatif rock tarzında müzikler yapan, 2003 yılında kurulmuş bir gurup, ara ara istiklal caddesi civarında biryerlerde karşınıza çıkabilir. çıkabilir de siz tanırmısınız onu bilmem.
devamını gör...
8. (Tematik)
bazen bir pencerenin önünde, bahçe duvarında hatta park etmiş bir arabanın üstünde konaklayarak; kısık gözleriyle sakin sakin gelip geçen telaşlı insanları izlerler. kendilerinden çok emin görünüp, kimseye minnetle bakmazlar. kentin süregiden akışı içinde, kendi yasalarını bilir ve onu uygularlar. kışın soğuğu ya da yazın sıcağı onları tedirgin etmez. öyle bir teslimiyettir onları minnetsiz kılan. kapağı açık çöp kutusundan fırlayıp, dalgın insanları korkutmasıyla da ün salmışlardır. *
devamını gör...
10. (Tematik)
ev kedileri tırsar kendilerinden. sıcak kombili evde el bebek gül bebek yetişenlerin karşısında duruşlarıyla çok severim kendilerini. hayata karşı isyankar duruşlar aklıma gelir. ezilenlerin onurlu mücadelesini sunarlar bana. nohuta ve makarnaya bile alışmışlardır. aslan gibidirler ne badireler atlatıyorlar. kuru mamayla beslenen süt kedilerini sevemiyorum. oysa sokaklarda dik duruş sahibidir onlar. ve ne zaman bir ev kedisi şöyle bırakın sokağı bahçeye çıkacak olsa altına kaçırıyor bunlardan birini görünce vallahi keyifleniyorum aslanım sokak kedileri.
devamını gör...
12. (Tematik)
sevgilerin en güzelini yaşatır insana dokunamasanız bile.sadece bakmak görmek onun o tatlılığını,şirinliklerini,oyunlarını huzur veriyor insana.hele birde dişi kedilerin sokak şartlarına rağmen yavrulayıp o yavrularına özenle bakmaları yokmu bitiyorum.bir anne yavrusunu ancak bu kadar güzel benimser ve bakar.yavrusunu temizlemesi,koruması,sakınması,karnını doyurması ne kadar muhteşem bir güzellik bir hayvanın bu görüntülerine şahit olmak ne büyük bir ayrıcalık.bu güzelliklere karşıda biz insanların duyarlı olup sokak kedilerine hatta bütün sokak hayvanlarına karşı daha özverili olmamız gerek.yaşam alanlarını onlara kısıtlamayıp doğal ortamların da huzurluca yaşamalarını sağlamalıyız.

(bkz: hayvan hakları)
devamını gör...
13. (Tematik)
şanslı olanlarının mancası bol olur. bol manca ise zaman içerisinde kedide fazla kilo ve biraz bönlük yaratır. manca için girişilen sokak mücadelelerinden dolayı çoğunun façası bozuktur. mücadeleyi kazanıp, sokağın ayarsız kedi hamileri tarafından mancaya gark edilenleri zamanla sokağın gerçek efendileri olarak kendilerini görmeye bile başlayabilirler. öyle arabayla geçerken yol vermemeler, yanında geçene tıslamalar falan.

yanisi her sokak kedisini tekir kedi ile karıştırmamak lazım.
devamını gör...
16. (Tematik)
gel yine küçüldü saatler
zor benim işim bilemezsin
kah sana boyanır gözlerim
kah içimi bulutlar sarar
can sana bölünür uykular
ah seni çeker canım ister
yoksun yoksun kaç gün ya
vurgun yorgun derbeder
bir buz gibi kış gecesinde
bu sokak kedisi yapayalnız
devamını gör...

Bu başlığa bir şeyler girmek için üye olabilirsiniz.

Benzer Başlıklar