esenyurt'lu bir vatandaşın kendisine sorulan soruya verdiği kütür kütür cevaptır... muhalefetin bir şekilde yapamadığını yedi dakikada mükemmelen yapmıştır. helal olsun dedirtmiştir.

devamını gör...
çok güldüğüm kadın ama baştan dobro dobra aileden chp li olduğunu ve fetöcü akrabası olduğunu söylemiş.

şurada koptum.

5:00 dan sonra

--- alıntı ---

-sadi güven yandaaaş taaaayyyip erdoğan saaadi güveni o yüzden emekli etmedi tamam mı
-ama saadi güven iptale karşı çıktı?
-hönk

--- alıntı ---
devamını gör...
açık konuşalım, normal şartlarda cumhurbaşkanına hakaretten tutuklanması söz konusudur. fakat o kadar çok saydırmış ki, şu andan itibaren kendisine yönelik hukuki bir yaptırım veya toplumsal bir saldırı onu daha büyük bir figür haline getirebilir hatta kahramanlaştırarak siyasete sokulmasına kadar uzanır. devlet aklı böyle bir hata yapmaz, hükümet aklı ise hiç güven vermiyor malum...
devamını gör...
hem esenyurtlu hem fransa'da yaşamış aynı zamanda kanada gibi ülkelere oturma izni başvurusunda bulunmuş valla ben zenginin derdini anlayamıyorum harbiden anlayamıyorum. göç kardeşim türkiye'de iflah olmazsınız zaten.
devamını gör...
o gözlüklerle benim bildiğim esenyurt'ta gezemez. ailesinde fetöcü varmış. aileden chp'liymiş. mevlam başka dert vermesin.
konuşmasının derinine inersek yaklaşık şubat ayından 31 mart akşamına kadar seçimle yattık seçimle kalktık. bu süreç daha da uzadı ülkenin 6 ayı seçime harcandı harcanıyor harcanacak. bizim gibi gelişmekte olan ülkelerin böyle bir lüksü aslında yoktu. şuanda odak noktamız tamamen ekonomi ve ulusal güvenliğimiz ile enerji güvenliğimiz olmalı idi.
ama buna neden olan sebepleri işimize gelmediği için görmezden gelmemiz saçma. sandıklarda bir sürü usulsüzlük olmuş ak parti buna büyükşehir belediyesi bağlamında itiraz etmiş ve ysk buna göre karar vermiş ve seçimi iptal etmiş. daha önceki girilerimde de görüleceği gibi chp'nin oy çalınması ile ilgili yaptığı itirazları sadece tv demeçlerinden ibaret olduğunu söylemiştim. oyveötesi gibi organizasyonlarla bir olup bir türlü bu usulsüzlükleri ortaya döküp belgelendirememişti. bir seçimde ise oyveötesi 10.000 oy fark var toplam oy miktarında demişti. 2019 seçimlerinde ise ak parti kaydırmaların olduğunu ortaya koymuş ve dediği gibi de çıkmış oy farkı sayılan sandıklarda 15.000 lere kadar düşmüştü. ysk oyların tekrar sayılmasını istemedi bu yöndeki başvuruları reddetti. bu sefer ak parti sandık kurulları üzerinden başvurdu ve ysk seçim tekrarı verdi. keşke oyları tekrar saydırsaydı şimdiye çoktan süreç tamamlanırdı.
burada komik olan ak parti sandık kurullarında usulsüzlük diye başvurdu chp'de şimdi önceki seçimler için başvuruyormuş ve ilçe seçimleri için başvuruyormuş. şimdiye kadar aklınız neredeydi. bizde size bunu diyorduk hep. işinizi doğru takip edin. oyunuzu düzgün takip edin. kuralları kurulları düzgün takip edin. ama ak parti'den öğrendiniz onu da.
neden diğer seçimleri iptal etmedi konusuna gelince. ysk'nın çalışma sürecini bilmeyenler eleştiriyor. ak parti olağan üstü itiraz etti sadece büyükşehir sonuçları için. bütün seçime itiraz etmedi. kararda tam kanunsuzluktan değilde sadece olağan üstü itiraz cevap olarak verildi. belki burada ilçe seçimlerinde küçük farklar olmadığı düşünülmüştür bilemiyorum ancak eğer kurullarda kanunsuzluk var ysk tam kanunsuzluk kararı verebiliyor mu orasını bilmiyorum.
askerlik ve amerika konusunda ve dedikleri doğru ise (ki bu iddia hep vardı bir türlü teyit edemedik) israil ticareti konusunda haklı olabilir. yani en azından ticareti ülke olarak kesmeyebilirsin ama en azından oğlun damadın ticaret yapmaz.
fetö ve selahattin demirtaş konusunda diyecek birşey bulamıyorum. terörist güzellemesi yapmak gerçekten alçaklık.
sen bu ülkede barzani'yi işte bir kısım pkk'lıları ağırladın diyor. çözüm süreci olarak ortaya konan ve daha önce defalarca kez tekrarladığım gibi desteklemediğim bir sürecin getirdikleri ile selahattin demirtaş'ın söylediklerinin ayrımını yapamayan terörizmi normalleştiren insanlarla siyaset konuşmayacaksın.
fransızlar doğru hiçbir yeri satmıyorlar. adamlar emperyalist ve sömürgeci. adamlar ülkelerindeki sermayeyi hem halen köle gibi 3 kuruşa çalıştırdıkları zencilerden hemde sömürgelerinden elde ediyorlar. senin ne sermayen var. mustafa kemal atatürk doğru bu ülkeyi kurtarmış komutanlık etmiş. belirli bir atılım yaptırmış uçak fabrikalarına kadar yapılmış zamanında. sonra ne olmuşta bütün bunlar kapatılmış ve ülke tamamen tüketime geçmiş. bu ablamızın bunu irdelemesi gerekir. sonrasında gerek sağ iktidarlar gerekse sol iktidarlar ülkede üretim ve yatırımı bırakmış tamamen yemeye bakmıştır. bu vatandaşlar ak partiden öncede vergi veriyorlardı. ama 20 senede tamamlanmayan hastaneler, temeli atılıp bırakılan okul ve hastaneler bunları yaşı yetenler ki çok yaşlı olmaya gerek yok 30-35 yaşından büyük olanlar bilecektir.
ülkeye yabancı sermaye çekmek için kısayoldan kullanılan gayrimenkul satışları ile ülke yatırım yapabilecek duruma gelmiştir. daha farklı yöntemleri binlerce belki vardır sayılabilir. ama ak partinin ilk yönetime geldiği zaman ki hazine durumu ile ülkenin o zamanki gelişmişlik durumu göz önüne alınarak bu önerilerin yapılması beklenir.
zaten kendiside diyor ki amcalarım daha yeni yeni fransa'da mal mülk edinebiliyorlar. demek ki oralarda da yabancıya satış oluyormuş. yani kendi kendine de biraz çelişiyor.
neden sadece
devamını gör...
iki falsosu dışında gümbür gümbür doğruları cesurca söylemiş abladır.
1. falsosu daha açılışta söylediği aileden chpliyiz kısmı. bu kafadan çıkamadık. insan aileden chp li olmaz. akp li de olmaz. bunu sonradan düşünerek seçiyoruz. düşünmemiz lazım. kalıtsal particilik olmaz, olabilemez. tokatlı olmak mı bu aileden chp li oluyorsun?

2. falsosu sadi güven. sadi güven kendisinin anlattığı kadar var. günahımız kadar sevmeyiz ama kendisi red oyu kullandığı için eksik bilgiden komik duruma düşmüş.

kalanı için alkış. madde madde saysam 1549 madde doğrusu var.
devamını gör...
kendisinin chp'li eniştesinin fetö'cü olduğunu öğrendiğimiz ilk fırsatta ülkeden kaçacak olan ancak henüz yeterli parayı toparlayamadığını anladığımız selahattin demirtaş sevici abla. chp+fetö+selo+m.kemal mükemmel kombin gerçekten. sadi güven'e laf çakarken sadi güven'in red oyu verdiği söylendiğinde "tamam içeride onun adamları var diyor" e hani sadi güven'i özellikle emekli etmiyordu hani tayyip erdoğan * sokağa çıkıp mikrofon tutsak vasat altı her chp'linin edebileceği emme basma tulumba lafları söylemiş. beynini göç ettireceğinden bahsetmiş umarım başarır.
devamını gör...

Bu başlığa bir şeyler girmek için üye olabilirsiniz.

Benzer Başlıklar