sokakları süpüren görevlilere kolay gelsin demek

insan olduğunuzu gösterir.

hiç dikkat ettiniz mi bilmiyorum ama bir iki kez selam verdiğinizde görevliler şaşırıyor, önce bir düşünüyor bana mı dedi falan diye. kalplerimiz o kadar katılaştı ki bırakın selam vermek saygı dahi duymuyoruz.

sokak köpeklerine selam vermek adam olmaya çeyrek var demektir diyor ya sadri alışık, neler neler olduk da çeyrek adam dahi olamadık.
devamını gör...
o insanlara acıma duygusu ile yapılıyor ise iğrenç bir tavırdır. önce bir şaşırıyormuş bana mı dedi diye öyle ya kral hazretleri lütfetmiş selam vermiş ne büyük nimet.

geçin bunları kendinizi duygusal olarak tatmin etmekten öte birşey değil. demek ki içinizde o insanları aşağı görme hissi var ki böyle şeyler söylüyorsunuz.

adam acınacak birşey yapmıyor işini yapıyor. ben de işimi yaparken gelen giden oluyor. yapmacık tavırlara girmeye gerek yok. sadece küfür eder gibi yere çöp atmayın yeter.
devamını gör...
buna şaşırıyor, gözlerinin içi parlıyorsa toplumca sebep olduğumuz bir problem olduğunu itiraf etmek gerekir. üstelik bu şaşıran kişi her gün geçtiğimiz yolda karşılaştığımız, dolayısıyla aşina olduğumuz biriyse daha vahim.
eğer bunun genele yayılmış bir problem olduğunu kabul edersek bizi yetiştiren ailemiz, öğretmenlerimiz hiç olmadı izlediğimiz dizi/filmler çalışan birine kolaylıklar dilemek ahlakını bize öğretememiş demektir.
devamını gör...

Bu başlığa bir şeyler girmek için üye olabilirsiniz.

Benzer Başlıklar