sol frame akış hızı

son ölçümlere göre 2 satır/dakika'dır.

ekşi sözlükte bir ölçüm yapalım dedik, yanlış anlama cogito ağadır paşadır, kıyası kabili mümkün değildir, lakin yapalım dedik, şöyle çıktı: 354 satır/dakika.

not: ölçümler nasa kaynaklıdır. obama da altına imzasını basar rica etsek, o derece.
devamını gör...
an itibariyle 1 satır/dakika'ya ulaşmıştır.
devamını gör...
düşük olması, herkesin malumu yazarların tanım yazmamasından kaynaklanır. mesela bu başlık şuan 58 defa okunmuş ama tanım sayısı 4(yazıyla dört).*
devamını gör...
2 satır/dakika. yazık la yazın da şeref bulalım azıcık.
devamını gör...
düşük olmasında, (herkes çok edepli olduğundan) bir parça da olsa kışkırtıcı/kızdırıcı başlık açılmaması etkilidir.
devamını gör...
saatlere göre akışkanlığı devingen olan.
devamını gör...
bir günde istanbul trafiğinin akış hızından yolcu uçağının uçuş hızına terfi etmiştir. hayırlı olsun ama benim tanımlar kayboluyor bakın, onları bir artılayın yetim kalmasınlar. *
devamını gör...
alışkın olmadığımız hız. dünyayı hızlı yaşamak denilen bir kavram sözlük için gerçekleşmiştir.
devamını gör...
viskozitesi çok düşük. ben hızı sevmiyorum sözlük. zaten ehliyetim de yok.
bana acıyın.
devamını gör...
aktif yazarların sebep olduğu durum.

dikkat edin çok kalabalık birbirinize çarpıcaksınız.
köşeme çekileyim huzur ve güven ile.
iyiki gelmişim.
devamını gör...
bir tanım giriyorum, sol frame 10 tanım birikiyo. dün ikinci sayfaya geçemiyorum diye yakınıyodum. şimdi 1.sayfanın ortasına anca geliyorum. ışık hızı mübarek.
devamını gör...
akış hızından etkilenmemek içün takip ettiklerim bölümüne daha bir şevkle sarılıyorum bugün yoksa akıntıya kapılıcaz tanımlar kaynıyacak valla.
devamını gör...
çok yavaş çünkü niye, çünkü entryi girme isteğini artıran başlıklar hep gizli ortada entryi girecek başlık yok sol frameye başlığı getiriyoruz bakıyoruz gizleniyor buna bir çare bulun valla olmuyor çünkü.
devamını gör...
çok ağır. bu durum sözlüğün tek kusurlu yönüdür.
devamını gör...
o kadar çok başlık gizleniyor ve kaldırılıyor ki ilerleyemiyor garibim.
devamını gör...
benim arkadaş halime nin iki cümle arası hızı kadar. sabah 1, akşam ikinci cümleyi kurardı.

neden böyle?
çünkü renkli kişilikleri forma sokmaya çalışıyor, gizliden düzene uymaya yani grileşmeye itiyorsunuz. yıllardır kemikleşmiş alt yapınıza yeni insanlarca zarar gelecek korkularınız var. risk olmazsa aynı yerde döner durur döngü. bu da çok saçma. zira ister kabul edelim, ister rest çekelim düzen durmadan değişiyor. değişen düzene idraki tam uyum sağlayamasak bile bu durumu "kabul"dür esas olan, olması gereken.

beğenen dursun, beğenmeyene na kapı orda yı bilinçaltına enjekte ediyor bazı tanım ve yazarlar. bu rahatsız edici. fişlenmek, isteyerek geldigimiz halde kabul edilmemek üzücü, onlar gibi olmazsak "ötekileştirilmek" sinir bozucu, heves kırıcı.

hepimiz adina konuşmasam da yeni gelenler olarak biz; ne sizi ne de kendimizi değiştirme yanlisıyız. birden fazla rengi aynı palette buluşturup tuvali daha da renklendirme çabasındayiz. hic kimsenizin inanışına, düşüncelerine saygisizlik yapmadan kendi fikirlerimizi de beyan etme-edebilme derdindeyiz.
kaos degil istedigimiz! kaçtıgımız yerden bu nedenle kaçtık. huzuru bozmamaya ama kendimizden de uzaklaşmama adına uyum sağduyusu bekliyorum kendi adıma.
devamını gör...
nuri bilge ceylan filmlerindeki uzun uzun ufka doğru bakışlar gibi; ağır ama anlamlı... lan güzel bir tanım oldu sanki. oley be güzel bir şey yazdım.
devamını gör...
kimsenin bir şey yazmadığına kendimi ikna ettiğim hızdır. kimse yazmıyor sanıyordum. meğer durum farklıymış. entry girilen bir çok başlık filtreye takılıyormuş. dün entry girdiğim bir başlığı sol framede göremediğimde bunu anlamış olmam gerekiyordu. uyanamadım.
devamını gör...

Bu başlığa bir şeyler girmek için üye olabilirsiniz.

Benzer Başlıklar