sol görüşlü kız vs sağ görüşlü kız

göz doktorları aslında daha bir vakıftır olaya aslında.

acizane düşüncem, kişi kafayı sola çevirip sağ gözüyle baktı mı daha bi iyi oluyor.
devamını gör...
şallı sağcı kız trcihimdir. çok çıtı pıtı oluyorlar. yerim.

can yücel e soruyoarlar, kadınlar hakkında ne düşünüyorsunuz

can yücel diyor ki; ben kadınları düşünmem .......

anlayacağınız solcuda olsa farketmez. aslolan görevini ifşa etmesidir.
devamını gör...
solcu kızlar kurnaz olur 7 liralik kitabı 5 liraya almak için uğraşır alamazsa o kitabı çalar.
sağcı kız sahaflarda 7 tl olan kitabi gidip mephistodan 25 tl ye alir. o kitap icin sal ve etek de alir ki kombin olsun. külliyen zarar.
devamını gör...
kızlara bakmamız gereken pencere bu mu ? çok yüzeysel bu. kaldı ki hatunlar pek erkekler gibi ideolojik değildir. bir kadında bakılması gereken bir şey değil solculuk sağcılık.
şöyle bir ayırım yapılsaydı daha iyi olabilirdi, dindar kızlar dindar olmayan kızlar.
dünyanın , türkiye'nin de çoğu ruhsal problemler içinde. bunların içinde de çoğunluk kadınlar. türkiye'de problemli bir din algısı olduğundan dindarların büyük çoğunluğu psikolojik problemlerle karşı karşıya. aslında toplumun çoğu öyle ama bu oran dindarlarda daha fazla. problemli bir din algısı ve dünyanın tek bir köye dönüşmesi , haliyle modernleşmenin hız kazanması bir din-modernite çatışması oluşturuyor insanlarda. din algıları zaten bozuk. hızla değişen dünyaya ayak uydurmaya çalışıyorlar ama sorun yaşıyorlar. lafı nereye getireceğim ?
islam genel itibariyle bir terbiye dini diyebiliriz. insanı terbiye eden , kötü hasletlerden alıkoymaya çalışan bir din. e bakıyorsun dindar kızlara (diğerlerine kıyas olarak) çok daha kibirli , tripli , malk mülk düşkünü , (bunların babaları da yaptıkları binanın üzerine ''mülk Allah'ındır'' yazarlar. ama getirisini çatır çatır yer. mülk Allah'ın evet.) aksi , insani hasletler açısından geri kalmışlar.
açık saçık kızlar etrafımızda pervane olurken bunlarda binbir türlü naz , işi yokuşa sürmek. zaten böyle problemli kişilikleri tercih edende kabahat.
devamını gör...

Bu başlığa bir şeyler girmek için üye olabilirsiniz.

Benzer Başlıklar