son ana iş bırakma hastalığı

her 5 üniversitelinin 3 nün yaşadığı sorun. diğer 1 tanesi zaten ödev vs yapmaz tembeldir. kalan 1 i ise en düzenlisi. odaklanamıyorum, ilham gelmedi, son dakika daha verimli çalışıyorum, başlarsam aslında devamı gelir, nasıl yapacağımı bilmiyorum, önemli olan bitirmek gibi gibi pek çok sözde mantık ifadesi aslında zamana yayıp planlı bir şekilde rahat rahat bitirebilirken son ana sıkıştırıp hem öncesini hem o anı hem de sonrasını mahveden kişilerin yakalandığı hastalık gibi bir şeydir.

öğrenci ilerine gidersin 5 dakikalık işi karşı taraf atom parçalayacakmış gibi gösterip bir haftada yapar. öğrencisi ödevi son gece sabahlayarak hazırlar. öğretmeni bir ders önce internetten doküman indirir, özel sektördeki patron fırçası bekler, memurunun bir kısmı zaten Allaha havale.

sürekli erteliyoruz bir şeyleri. arada üç beş bu ülkenin vatandaşı olduğundan şüphelendiğim kişi haricinde ülkecek kaytarmayı, amaan hallederiz kafasında yaşadığımızı düşünüyorum. bir süre sonra bu alışkanlık halini alıyor ve tembellik böyle böyle fıtrata yerleşmiş oluyor.

edit: bir adet muzdarip tarafından kaale alınmıştır. kendi ne zaman bu illete yakalandı bilmemektedir.

devamını gör...
bir adet muzdarip daha bu zıkkım yüzünden hayata küsmüştür. her seferinde bu son bi daha işlerimi son ana bırakmayacağım diye kendine söz vermiş, aslanlar gibi sözünde duramamıştır. Allah affetsindir. bu işler n'olacaktır?
devamını gör...
babam doktorasını uzatmanın uzatmasına kadar bekletti ve yaz tatilinin son bir ayında yazdı, abim askerliğini tecil ettirmekten bîhal oldu, ve son bir ayda bedelli çıktı,
bizde aile geleneğidir cnm, kim daha çok son ana bırakır tartışmayalım istersen. .s
devamını gör...
en sevdiğimiz hastalıktır. günü gününe yapınca bir şeyler bizi rahatsız ediyor illa yumurtanın kapıya gelmesi gerekli. sonra oradan oraya koşuştur dur. hiç akıllanmayacağız.
devamını gör...
murhphy yasalarının içinde böyle bir şey var mı merak ettiğim şey. aslında son ana bırakmak gibi bir kastınız yok, ancak o birike birike en son an oluyor işte. bu işte bir bug var.
devamını gör...
ömrümde hiç yakalanmadığım hastalık. üniversitede vize final haftası gezer tozardım, millet ders çalışırken. o günü gününe ders çalışan çocuk bendim. **
devamını gör...
yumurta kapıya dayanınca işe girişme durumudur. kesinlikle tam benlik durumdur. son ana bıraktığım her işimde potansiyelimin kat kat üstüne çalışıp kısa sürede sonuca ulaşırım.
devamını gör...
verimliliği, yaratıcılığı katlar... yumurta kapıya gelinceye kadar geçen süre aslında yapılacak işin üzerine düşünmekle geçer, kapıya geldiğinde de pıtır pıtır çözülür.
devamını gör...

Bu başlığa bir şeyler girmek için üye olabilirsiniz.

Benzer Başlıklar