son sahur

insanın hüzünlendiği sahurdur. bir daha ki ramazana kimler olacak ya da kimler olmayacak kim bilir? belki bizlerin bile son ramazanı olabilir güzel geçirmek lazım. *
devamını gör...
ramazana vedadır. bir dahaki ramazana kavuşup kavuşamama belirsizliği ile bir daha görmeyecekmiş gibi özene bezene sofralar hazırlanır.
devamını gör...
yarının arife olmasini müjdeleyen bu öğünü; yarım iş günü için de ben mi geleyim deyip izni kaptıktan sonra kamil koç un guvenli koltuklarında yolda yapacagimdir. artık menulerinde ne varsa, kek mi olur, bisküvi mi , çılgın serpme çeşitleriyle heyecan dorukta. inşallah en doyurucu olanı secerim, hadi host kardeş let the game begin madem! (önce bı hareket edebileydik keşke,asti o kadar kalabalık ki sahuru surda yapacak gibiyim)
devamını gör...
oruçlu müslüman için bir ayrılık sahnesine dönüşebilen sahurdur. elveda ya şehr-i ramazan, elveda ey şehr-i gufran, yine gel, bizi garip bırakma.
aynı zamanda hayatın son demlerini, ölümü, ölümün hainliğini hatırlatır.
gecenin yorgun vakti hüzün çöker. bütün göçenler, bütün düşkünler hatırlanır. yeniden doğuşun varlığına şükredilir. yeniden doğuş olmasaydı bu bitişler bir yenilgi olmayacak mıydı, biz ölüme, yaşlılığa, yokluğa, dünyanın alçaklığına yenilmiş olmayacak mıydık?
ey ölüm bekle, bir tohumun filizlenmesi gibi yeniden doğup senden intikam alacağız.
son sahur, ramazanı hakkıyla idrak edemeyenler için de bir nedamettir. mahcup açılır eller, noksanlarıyla kabul et ya rab.
bir sonraki ramazana kimler kavuşacak, kimlerle kavuşacak?
elveda ey mah-ı mübarek elveda.
devamını gör...
yine geldi o veda. gelecek sahurlara erişebilmek duasıyla uğurladığımız ramazanın en bereketli saatleri. başka ne zaman tüm müslümanlar gecenin bir vaktinde aynı anda uyanacak ki?
devamını gör...

Bu başlığa bir şeyler girmek için üye olabilirsiniz.

Benzer Başlıklar