son zamanlarda türeyen din cahili yazarlar

Allah'ın helal kıldığını fuhuşla bir tutacak kadar kafayı peynir ekmekle yemiş yazarlardır. olm az biraz elinize fıkıh kitabı falan alın, mensubu olduğunuz din hakkında biraz bilgi sahibi olun.
devamını gör...
çoğunlukla, din deyince akıllarına bir tek "islam" gelen cahillerdir. peki bir tek islam dinini bilen, koca bir din konusunda bilgili olduğunu mu sanıyor?
devamını gör...
yoktur. asıl dini çok iyi anlamış okumuş falan filan yapan çok bilmiş kişiler vardır. kendi yediği haltlara bakmadan başkalarına ahkam kesen kişiler daha çoğunluktadır.
devamını gör...
eger bir musluman, dini hakkinda bilgi almak istiyorsa once kuran okumali. aksi halde sonuc buraya variyor.

su tanimi eksileyen bir gayrimuslim degilse yazik gercekten. musluman olarak gidip ne okuyalim? bozulmus tevrati mi yoksa bozuk israiliyyattan bize yutturmaya calistiklarinizi mi? adama dinin islamsa once kuran okuyacaksin diyoruz bunu kabul etmiyor. cidden suna eksi veren bana ozelden yazabilir. sebebini merak ettim.
devamını gör...
mesela bu tip yazarlar Allahın çoğu ayetlerini ve çoğu peygamber hadislerini de işine geldiği gibi çevirebiliyorlar.
ya da çok saygın şeyhleri, hocaları ne derse o oluyor.
benim diyen hiç kimsenin salt kuran ayetlerini birebir alarak herhangi yine salt bir yorumda bulunduklarını görmedim. ondan sonra "ama o halde bu da böyle oluyor?" denildiğinde de cahil olan hep karşı taraf.
enteresan.
devamını gör...

Bu başlığa bir şeyler girmek için üye olabilirsiniz.

Benzer Başlıklar