sons of anarchy

ilk 4 sezonunu iki haftada bitirip, 5. sezonu yaklaşık 1 yıl beklememe sebep olan dizidir. izletir kendini. dexter'a başlamadan önce benim için en iyi diziydi.
yapımcısı kurt sutter eski polisiye dizi the shield'ın da yapımcısı. dizide gemma rolünü canlandıran katey sagal da kurt sutter'ın hanımı.
sırf soundtrack için bile izlenebilecek bir dizi. bizlere white buffalo'yu kazandırdı daha ne isteyelim.
diziye konuk oyuncu olarak katılan sonny barger, gerçekte hells angels'ın kurucusuymuş. diziye happy karakteriyle katılan david labrava da yine bir hells angels üyesi, senaryoya destek çıktığı da oluyormuş.

-ron perlman, clay morrow karakteriyle karizmanın ne olduğunu gösterdi. ama karakterde sakatlık var gibi biraz.

--! spoiler !--
bu adam iyi değil miydi abi dizinin başında? donna'yı öldürttüğü için pişman olabilmişti en azından. veya torunumu kaçırdılar diye zobelle'i bırakmadı mı? bilemiyorum. kurt sutter bu karakter hakkında tam karar verememiş olacak ki sonradan dünyanın en kötü insanı haline geldi.
--! spoiler !--

-dizinin adamı chibs. üstüne tanımam. adamı zaten braveheart'tan seviyoruz.

--! spoiler !--
opie, ne kadar ergenlik de etsen ben seni sevmiştim. resmen verdin tüm aileyi mcye. sonunda sen de gittin. gitmeseydin keşke.
http://www.cogitosozluk.net/tk/tk.php?q=lo0edu
--! spoiler !--

türkiye'de pek bilinmiyor ama amerika'da izleyeni çok.

sonuç olarak babadan bisiklet ister gibi, motor istemenize sebep oluyor bu dizi, paranız yoksa tabii.

http://www.cogitosozluk.net...

devamını gör...
henüz başladığım dizi.. ilk bölümden pek haz etmeyip 2. bölüme burun kıvırarak başlasam da gayet sağlanmış.. beğendim şimdilik..
devamını gör...
6 sezonunu 2 haftada bitirip 7.sezon için beklemede kaldığım dizidir. kendisini izlettiren bir dizidir. sonrasında kendinizi motosiklet çeteleri hakkında araştırma yaparken bulabilirsiniz. ayrıca çok sağlam soundtracklere de sahiptir. favori karakterim tabiki de chibs. (bkz: hey,jackie booyy!) ayrıca yeni sezonda althea jarry rolüyle annabeth gish yeni şerif olacakmış. marilyn manson da ron tully adlı çete liderini canlandıracakmış.
(bkz: http://tvline.com/2014/05/29/sons-of-anarchy-season-7-cast-annabeth-gish-new-sheriff/)
(bkz: http://www.buddytv.com/articles/sons-of-anarchy/marilyn-manson-joins-final-sea-53725.aspx)
devamını gör...
7. sezon 13. bölümle şiirsel bir veda yapmış dizidir.

--! spoiler !--

Finalde bile düşmeyen tempo'yu, samcro'da oyun bitmez jackie boyy bir yolunu bulur ümidi ile izlesek te, kurt sutter'in trişkadan bir finale imza atmayacağını göstermiş, bir kısır döngüye hapsolmuş jack'ın arkasını sağlama aldıktan ve dahi son bir kaç pisliği Mr. Mayhem'le buluşturduktan sonra, motorunu maviliklere ve mayhem'in kendisine sürmesi ile sert çocuklara yaraşır bir ölümle kapatmıştır.


--! spoiler !--
devamını gör...
enteresan bir dizi.

7 sezon sürüyor.

benim gibi motorsiklet çeteleri hakkında bilgisi/fikri olmayan biri iseniz ilk başlarda ısınamıyorsunuz. ama direnirseniz zamanla sarıyor.

temponun düştüğü zamanlarda bol bol sevişen insan manzarası izliyorsunuz. heyecanın arttığı bölümlerde ise birbirine öpücük atan bile yok.

jackie boy'un hatırına sonuna kadar götürdüm ben bu diziyi. ama çoğu zaman oynatma hızını 3 hatta 4 kat artırarak. hakkını yemeyelim, aralarda güzel müzikler de var.

yine de hiç izlememiş olsaydım diye düşünüyorum. başladık diye bitirdik, aralarda keçiboynuzu misali keyif de aldık ama kesinlikle izlemesem bişey kaybetmezdim.
devamını gör...
hakkında ne zamandır bir şeyler yazmak istiyordum. true detective ile birlikte son dönemde izlediğim en iyi iki diziden biri.

2008-2014 yılları arasın fx de yayınlanmış 7 sezonluk kurt sutter baş yapıtı. bir kaç hafta önce diziyi bitirdim ardından bir kaç gün boşluk yaşadım. hatta bir iki sezonda küçük çaplı travma hali oldu. oyuncu kadrosu mükemmel, müzik seçimlerinin üstüne dizi örneği veremem, senaryo ise harikuladeydi. breaking bad den bile daha çok etkilendim.

esas oğlan (jax teller) charlie hunnam tarafından canlandırılmıştır. her ne kadar, özellikle yabancı sitelerde karakterin duygusallığından şikayet etseler de, adamın başına gelen pişmiş tavuğun başına gelmemiştir. üvey babası clay morrow u adamım ron perlman canlandırmıştır. dizideki duygulsallık seviyesini had safhaya çıkartan bembeyazlığıyla beni benden alan jax teller ın hatunu tara karakteri ise diziyi izleme sebeplerinden biri olmuştur.
spoiler alert6. sezon finali ise insanı ciddi biçimde kötü yapıyor bu yüzden kurt sutter a epey sövdüm. hatta o kadar canım sıkıldı ki 7. sezonu izleyemedim.
devamını gör...
o kadar dizi bitirdim ancak aralarında duygusal açıdan en etkileyeni şüphesiz kurt sutter ın bu serisi olmuştur. senaryo olarak sons of anarchy den çok daha iyi diziler vardır ancak bundaki olay senaryodan çok oyuncu seçimlerinin karakterle cuk diye uyuşması, kullanılan soundtrackler ve karakterlerin birbirleriyle olan iletişimi
devamını gör...
izlemedim ama diziyi biliyorum. başrolde oynayan sarı çocucuğun filmi de çıkmış. kral arthur kılıç efsanesi. bunu seven bunları da sevdi durumu.
devamını gör...
yıllar boyunca izle diye beyin hücrelerimi seven arkadaşın ısrarı üzerine izleyip ilk iki bölümden sonra çok ciddi sarmış seri. senaryonun sürekli bir gelişme halinde olması , öteki bölüme ne olacak acaba hissiyatı uyandırıyor çok fazlasıyla. senaryonun hakikaten insanı sarmasının dışında dizi müzikleri de muhteşemdir. ve karakterler için seçilen aktörler cuk oturmuştur.
devamını gör...
--! spoiler !--

felsefi duvar yazısından hayat dersi çıkarıp hayatına o yönde bi kapı açan adam var ve sokaklarda gördüğü en anlamlı duvar yazısı şafak olmuş yıldız tilbe gelde tribe girme olan ben var

--! spoiler !--
devamını gör...
gelmiş geçmiş en iyi dizidir şahsımca. bir kere kültür vardır. müzikleri olsun, giyim kuşam olsun çok iyi yansıtır ortamı. her izleyişte california'nın çorak yollarında harley süresin gelir.
devamını gör...
bir arkadaşımın tavsiyesi üzerine başlayıp pek beğenmediğim dizi oldu. özellikle zoraki şekilde yapılmaya çalışılmış gibi gelen bazı bölümlerdeki dram sahneleri beni koparmaya yetti.
devamını gör...
senarist eğer ben olsaydım:


--! spoiler !--

opie için çok farklı planlarım olurdu, saçma sapan bu ölüm şekli bence hikayede tahmin edilemeyecek derecede cesurca olması dışında ilerleyen senaryoyu daha tahmin edilebilir kılmıştır. senarist ben olsam opie'nin o ruh halinden çıkıp kulübün içinde yaptıklarıyla jax ve clay'den bile çok daha büyük saygı görmesini ve jax'in ölüme gitmeden önce ona president armasını vermesini kurgulardım.

--! spoiler !--senaryoda sevmediğim başka bi kısım jax'in hep doğru olanı yapıyormuş gibi gösterilmesi tam tersi de clay'in yaptığı her şey yanlışmış gibi gösterilmesi. böyle bi durumda arada denge kurulup kimin iyi kimin kötü olduğunu seyircinin belirlemesi ve clay vs jax hangisi haklı tarzında fan boy kitlelerin tartışmalarda bulunmasını arzu ederdim ama o konuda biraz fazla klasik ilerledi senaryo.
devamını gör...
ne zamandır aklımda olan nihayet buluştuğumuz bebek. bunu instagram'da önerilerini sevdiğim bir sayfada görmüştüm ve öneren kişi "shakespeare edebiyatının sinemaya uyarlanmış halidir bu dizi" diyordu. böylece ilgimi çekti. nefis bir atmosferi var. modumu inanılmaz yükseltiyor, iyi geliyor. henüz üç bölüm izlemiş olmama rağmen etkilendim. çok özendim motosiklet çetesi kurma kararı aldım. kayıtlar için dm.
devamını gör...
drama için en net örnektir. karakter, oyuncu, kurgu, aksiyon, sahne, mekan, giyim-kuşam, alet-edevat seçimi konusunda ender diziler arasına girebilecek kapasiteye sahiptir. bense charlie hunnam'ın oynuyor oluşunun verdiği heyecanla izlemiştim. sonrasında dizi tamamen içine çekti beni. ilerleyen sezonların bazı bölümlerini uzatmak suretiyle sezonları bitirmeye çalışmalarını göz ardı edersek, bana göre drama türlerinin son dönemde izlediğim en iyisidir. arşivledim. yeniden başlamayı bile kafaya koydum. motorsiklet veya tayfası hayranı değilim fakat dizi bu konuda seni asla boyunduruk altına almıyor ve seni herhangi bir şeye zorlamıyor. sadece onlarla birlikte akıp gidiyorsun.
devamını gör...

Bu başlığa bir şeyler girmek için üye olabilirsiniz.

Benzer Başlıklar