soramazsın

1. (Tematik)
çeşitli kesimlerden bireylere onlara sorulmasından çekinilen şeyleri sorarak yolunu bulan bir youtube kanalıdır.
güya formatı budur.
"türk milliyetçisi" kategorisi altında bir kafatasçı tiplemeyle röportaj yaptılar. yani zaten her bakımdan geri olan bir görüşün en sefil olan fraksiyonunu seçmişler.. ama değerli bir söyleşiydi.

her neyse, sonra, yemedi bu videoyu kaldırdılar. tekrar yayına soktular. tekrar kaldırdılar falan...

yani diyeceğim şudur.
bence adlarını değiştirsinler "yayınlayamazsın" desinler. insan bu kadar mı korkak, bu kadar mı bukalemun olur ya.
devamını gör...
yeni bölümünde bir imamla röportaj yapmışlar. çok da güzel bir imamla yapmışlar. çok kaliteli bölüm olmuş. başörtülü ablamızla yapılan rezilliğin ardından çok kaliteli bir insan bulup konuşup oturaklı cevaplar almışlar.

devamını gör...
içindeki sen ile benzer gibi bir yapım. bu haftaki röportajı da öncekiler gibi iyiydi. yine de 8. bölümünün üzerinde daha o kadar etkileyeni çıkmadı.
devamını gör...
toplumda yer alan farklı kimliklerden seçilmiş kişilere hep aklımızda bir köşede olan soruları, özellikle önyargı sebebi olan inanışların da çekinmeden sorulduğu ciddiyetle yönelten tematik youtube kanalı.

henüz birkaç videosunu izleme fırsatı buldum. en başarılı bulduğum bölüm alevi bölümü oldu. programa katılan kişi epey donanımlı geldi bana çok bilgim olmadığı için şimdilik beni tatmin etti diyebilirim.

son yayınları seyircili olmaya başlamış. bence ambiyansı korurlarsa iyi olur.
devamını gör...
içerik bakımından güzel bir programdır, bir sekans şeklinde işlerini sabır ve empati ile stabil bir biçimde gayet güzel idame ettirmektedirler. dünkü konukları ise "eski çocuk mahkûm" idi. bu konuk, açık sözlü ve her hâlinden anlaşılacağı üzere yiğit biriydi. en azından bende öyle bir intiba bıraktı. deneyimlerine bakılırsa kendini iyi yetiştirmiştir, kendini güzel ifade ediyor ve üslubu da yalın, dobra nitelikte idi.

11 yıl 8 ay nedir abi ya, günümüz türkiye'sinde tecavüzcüler, çocuk istismarcısı mahlukat sürüsü dahi o kadar yatmıyor artık. sağgörüsü bağlanmamış, sağduyu sahibi aklıselim, hakkaniyetli ve adil yargıçlarımızı, savcılarımızı ve avukatlarımızı tenzih ederim. böyle istisnalar da var çünkü.
devamını gör...

Bu başlığa bir şeyler girmek için üye olabilirsiniz.