sorumluları en ağır şekilde cezalandırılacaktır

umumiyetle kamuoyunda büyük yankı uyandıran, toplumun vicdanını çokça rahatsız eden ve yatıştırılmadığı takdirde linçe evrilme tehlikesi taşıyan kitleyi rahatlamak, ikna etmek ve bir parça sakinleştirmek için bilhassa siyasiler tarafından sıkça kullanılan beyan- iddia-söz-teminat.

sorumluları en ağır şekilde cezalandırılacak diyerek sakinleştirilen bir toplumda insanların yargıya karşı duydukları güven sorununun temel argümanlarından birinin mahkemelerdeki takım elbise indirimi olması da ayrı bir ironi.
en ağır şekilde cezalandırılacak ama işte takım elbise giyince kartlar yeniden dağıtılıyor ne yaparsın.

en ağır şekilde cezalandırılmasın, ederi neyse o kadar cezalandırılsın. ama taviz verilmeden ,
adamına göre muamele edilmeden dosdoğru prosedür uygulanarak cezalandırılsın.
devamını gör...
çok mu hümanistim bilmiyorum ancak bu ifadede "hak ve hukuk" noktasından bir arıza görüyorum bilmem katılır mısınız şöyle ki: bir suçun cezası bellidir. bu suç işlendiğinde ilgili ceza verilir. bazen suç işlenir ve toplumda infial olur ya da sosyal medyada yönlendirmeler. bu sefer kişiye ilgili ceza değil de belki daha ağır cezalar verilir. burada suçun cezası mı verilmiş olur yoksa "ağır olan kısmı aslında keyfi bir cezamıdır" sanırım hukuk etiği açısından incelenmesi gereken bir konu olsa gerek.
devamını gör...

Bu başlığa bir şeyler girmek için üye olabilirsiniz.

Benzer Başlıklar