kimisinin bilinçli kimisinin bilinçsiz şekilde sokakta olduğu videolardır. bilinçli olanlara bir şey diyemiyorum ama yasağı bilmeyen hastaneye gitmek gıda alışverişi yapmak gibi mecburi nedenlerle dışarı çıkan insanları görünce inanılmaz üzülüyorum. twitter'da fazlaca böyle video var ve görünce mütemadiyen ağlıyorum. "hastaneye gitmek için çıkmıştım eve gideceğim otobüs almıyor beni" diyor amca, ağlıyorum. teyzenin biri "ben 65 yaş üzeri değilim" diye yalvarıp otobüse binmeye çalışıyor ağlıyorum. yine bir amca "ben bilmiyordum benim evimde televizyon yok" diyor ağlıyorum. dedim herhalde sonunda kafayı yedim şükürler olsun. ama sonra fark ettim ki herkes böyle tepkiler vermiş, galiba deli değil sadece insanmışım.

ikinci bir konu bu videoları çeken gerizekalılar. kendilerine bir şey olmayacağını sanıp sokakta dolaşan potansiyel virüs taşıyıcısı beyinsizler. bilinçsiz olduğu her halinden belli olan yaşlıları hakir gören onlara saygısızlık yapan "sende corona var benden uzak dur" diyen aşağılık terbiyesiz güruh. e şerefsiz pislikler, siz kendinizin sonsuza kadar genç kalacağını mı düşünüyorsunuz? bedeniniz dimağınız genç diye kendinizi dünyanın yerlisi, sahibi mi sanıyorsunuz? emin olun o terbiyesizlik yaptığınız insanlardan bin beter olacaksınız. olun inşallah. amin.
devamını gör...
komik olanlara güldüğümüz, üzücü olanlara üzüldüğümüz videolar.

güldüğümüz derken yanlış anlaşılmasın mal mal videolara saygısızlık yapılanlara gülmüyoruz tabi.
mesela teyze amca evinden tam çıkıyor siren sesi geliyor hemen eve giriyor ahaha bak buna gülüyorum.
ya da amca diyo ki evde hanım virüsten beter dırdırdır falan bunlara gülüyoruz.

dalga amaçlı yapılanlara tabi sövüyoruz.
ama bu videoların çoğalması milletin tepkisiyle orantılıdır.

bizim özenti milletimiz bakıyor ki lan millet gülüyor biz de çekelim atalım mizah sayfalarına yayınlasınlar.
ama bunu yaparken de hadlerini fazlasıyla aşan densizler var.
çünkü bu sosyal medya insana özgüven kazandırdı kendilerini nimetten sayma fırsatı verdi.

sonuç olarak bunun gibi videolar ve daha başka gündem olan ne varsa o tarz videolar yayınlanacaktır önüne geçilmeyecektir.

çünkü bizim ülkemiz kendini uslanmaz komik mizahşör sananlarla dolu.
devamını gör...
ilgi bilmem nesi kişiler tarafından hızla çirkinleşen durum. dün ankara daki amcanın durumu bugün bir videoda gördüğüm önce maske takılıp sonra başından aşağı kolonya dökülen amca derken iyice çirkinleşiyor. beynini kullanmadan önce kamera kullanmayı öğrenen insanların olması çok acı gerçekten.
devamını gör...
videonun birinde 65 yaş üzerinde olduğu belli iki adam bankta oturmuşlar. yukarıdaki pencereden üzerlerine su torbası atılıyor. haber sitelerinin de belirttiği gibi vatandaş kendince önlemini almış. yani banktaki iki amca ve bir de vatandaş, o vatandaş da amcaları potansiyel virüs taşıyıcısı olarak gördüğü için tepkili.
işin trajikomik tarafı böyle davranışların ve tepkilerin abartılıp kötüye gitme durumu. hani ukrayna'da öksüren adama meydan dayağı atılması misali. burası türkiye olunca bugün su torbası atılıyorsa yarın iş dayak atmaya da varır.
devamını gör...
aslında süper taşıyıcı ve ultra gerizekalı gençlerin çıkması yasaklanmalı. yaşlı hasta olsa hastanelik oluyor zaten bariz belirtilerle ve kontrol altına girecek öyle veya böyle. ama bu habeş maymunları %100 risk toplum için.
devamını gör...
etkileşim hastalarına en güzel cevabı süleyman soylu vermiş twitterdan. belediyelerin polislerin de yardım yaparken ki görüntülere son vermesi lazım bence. insan bir kötü oluyor.
devamını gör...

Bu başlığa bir şeyler girmek için üye olabilirsiniz.

Benzer Başlıklar