sosyal medyanın gücü

bilderberg toplantısının kamuoyuna açık edilen konularından birisi. derin sözlük`te de gündeme geldiği söyleniyor.

sosyal medya büyü gibi bir şey. istediğine istediğini yapıyor/yaptırıyor. herkes bu oyunun bir parçası maalesef.
devamını gör...
kitle avutma sanatı diye spesifik bir isim verirsek sosyal medyanın zerre gücünün olmadığını iddia edebiliriz. çok yakın zamandaki yks sınavının onca isyana rağmen ileri tarihe ertelenmemesi bunun en güzel örneği. devlet kendini bilmez adalet dağıtıcısı olarak toplumun ve kitlenin arkasına sığınan geri zekalılara üç beş tane sapık adamı tekrar göz altına alarak yem atıyor ve bu güruh da sanıyor ki sosyal medyanın gücü var. bana bir tane ekonomik alanda vatandaşın işine yarayacak ve ciddi baskı olan şeyin düzeltildiğini söyleyin??? ya da bakın bu aralar tüvtürk muayene ücretlerinin fahiş fiyatları hakkında epey baskı olmasına rağmen geçen sene yapılan yüzde 23'lük zam geri mi çekildi??? belki başka ülkelerde sosyal medya ya da protestolar bazı şeyleri değiştirme kudretine sahip olabilir ancak ülkemizde devletin çıkarına ters düştüğü zaman sosyal medya ve destekçi kitle ancak babayı alıyor.

öte yandan sosyal medya gücü ne demek? kendini bilmez, şuur yoksunu ve yalan yanlış haberleri okuyup olayların iç yüzünü bilmeden ileri geri yorum yapan kimselerin reelde ne kadar gücü olmuş ki sanal da olacak? reeldeki ağırlığınız kadar sosyal medyada ağırlığınız olur. suni bir güç sizi illüzyona sokar ve ancak kendinizi kandırırsınız. ayrıca velev ki sosyal medya gündemi ya da baskısı yargıda bazı şeyleri etkiliyor olsun o halde bu devletin adli mekanizmasının batık ve bitik olduğunun göstergesidir. kendi hukukunu uygulayamayan bir ülke batman'leri ortaya çıkaracak değil ya.
devamını gör...
doğru kullanılmadığında sel gibi, çığ gibi bir etkisi vardır. önüne geleni yıkıp geçer. kalabalıkları harekete geçirir ve kalabalıkların gözü kararmıştır, cahilce hareket ederler.
devamını gör...
temelde iki farklı siyasi görüşün,
mevcut iktidarın ve muhalefetin borazanlığını yapan topluluğun gücü falan olmaz.
devamını gör...
sosyal medyanın gücünü en iyi 15 temmuzda gördüğümüz bir gerçek. eğer reis görüntülü aramayla televizyona bağlanmasaydı, eğer twitterdan haberleşme olmasaydı bilmiyorum ne olurdu. Allah korudu ülkemizi.

sosyal medyanın zararı da çok faydası da çok. nasıl kullandığımıza ve ne kadar zaman ayırdığımız önemli.
devamını gör...

Bu başlığa bir şeyler girmek için üye olabilirsiniz.

Benzer Başlıklar