söz verip tutmamak

#ilişkiler  #özgürler 

insanı sinir eden ve artık size olan güveninin zedelenmesine neden olan durumdur. önemli bir durum olmuştur tutamamıştır ona tamam ama sürekli hale gelmiş ise bu işte bir sorun vardır. ya söz verme ya da tut bu kadar basit.
devamını gör...
yetiskinlerde guven sarsıcı çocuklarda ise kisiyi cocugun gözünde komple bitiren yanlış. bazen sirf bu yuzden istemesem bile agzimdan ciktigi icin yapıyorum. cocuklar mesud ben bedbaht..*
devamını gör...
karaktersiz insan tutumu olduğunu düşündüğüm ancak sevdiğim ve karakterini beğendiğim bazı insanlarda karşılaşınca onlara konduramamamla sonuçlanan bir hal. ben onlara kondurmaktan haya ederken onlar sözlerini tutmayıp ilk birkaç soruşlarımda gerekçeler öne sürüp sonrasında ise sormadığım için herhalde gerekçe dahi üretmediler. çünkü verilen söz benim çıkarımaydı anlasanıza. ha şundan eminim, şimdi sorsam kesin yine cevapları var. bu hep böyle olmuştur. vakit yoktur bilmemne olmuştur vs. ne hikmetse benim en yoğun zamanlarımda dahi verdiğim sözleri tutabilecek vaktim ve imkanım oluyor. bu hep böyle oldu. Allah bana imkan veriyor demek ki.
devamını gör...
ben merkezli dünya algısına sahip kişilerin bolca gerçekleştirdiği eylem.nefsi ne isterse onu yapar çünkü paşazade.diğer insanların vakitleri ve duyguları da önemli değildir çünkü ona nedir.en kötüsü de "ya kardeşim kusura bakma unutmuşum" klişesini diline pelesenk etmiştir.yaptığı yanlışın sorumluluğunu alan ve düzeltmek için çabalayan insanların neslinin tükenme tehlikesiyle karşı karşı olması bir miktar üzüntü vermekte.
devamını gör...
zaman ve durumla alakalı da olduğuna inandığım olay. kim nederse desin, evriliyoruz. düşünceler değişebiliyor. anlık meselelerde karaktersizlik olabilir ama uzun vade de bir düşünmek gerek.
devamını gör...
amcaoğlu ile çaya yüzmeye ve balığa gitme konusunda sözleşiyoruz; lakin çoğu zaman ya onun ya da benim işi çıkıyor ve maalesef sözümüzde duramıyoruz. ne zaman ayrı bir evim olur, ocakta kendim için tencere kaynatırsam, o zaman bu gibi durumlarda sözümden sorumlu olurum.

yani abee hangi soruna değinsen altından maddiyat eksikliği çıkıyor. bugün kerhanenin kapısında zinacılarla röportaj yap, onlar da, o pisliğe parasızlıktan, bekarlıktan ötürü düştüklerini söyleyeceklerdir.
devamını gör...

Bu başlığa bir şeyler girmek için üye olabilirsiniz.

Benzer Başlıklar