sözlenmek

genelde lise çağlarında romantik aşıkların ana babalarından habersiz parnaklarına taktıkları yüzükle ifa ettiklerini sandıkları olay.
devamını gör...
sadece ailelerin tanışacağı yüzük takılacağı bir durum değil.. iki insanın evlenmeden önce yani bir bütün olmadan önce birbirlerine karşı olan sorumlulukları adına söz vermek, birbirlerine karşı evlilik öncesinde ve sonrasında iyi olunacağına dair söz verme.. güzel bir an, güzel bir duygu..
devamını gör...
bence isi cok formalite haline getiren durum. sozlenmek, nisan, dugun.. bunlarin hepsi para arkadas. bir de hepsine ayri yuzuk filan almak lazim. eger kisiler birbirini onceden taniyorsa ve karar verdilerse evlendirin gitsin, isi uzatmanin manasi ne? tanimiyorlarsa da nisan taksinlar, biraz tanisinlar. soz ne ola ki.. anca durumu anne babaya acmadan once karar verirler filan ona soz denir. merasimmis filan bunlar hep amerikanin oyunlari*.
devamını gör...
nişanlanmaktan farkı olmayan gereksiz eylem...yaptım biliyorum boşuna stres duygusallığa gerek yok...söz nişan mümkünse düğün toplu yapın gitsin.
devamını gör...
evlenmekten daha güzel bir şey galiba. sürekli alışveriş hediyeler falan. evli kadınlar ne kadar mutsuz oysa, kocaları bi tek taş yüzük bile almıyor. ne acı bi durum. ama sözlenmek öyle mi? "sen nasıl istersen, hangisini beğenirsen, canın ne isterse..." bu cümleleri sürekli duymak için ömür boyu sözlü kalınır bence......
devamını gör...
bu neyin nesidir arkadaşlar?
sözlenmek ne manaya gelir?

söz verdim bi kere istesem de dönemem mi demek?
söz verdim senden başkasına gönül vermiycem mi demek?
bana söz verdin, benim olacaksın mı demek?
hele incesinden bi sarı halka takalım da sonra tek taşa ordan kalın sarı halkaya eviririz mi demek?
söz kesmezsek cayarız mı demek?
sen benimsin ben seninim, eller görsün mü demek?
hükmü ne kadardır?
cürmü ne kadardır?
ağırlığı kaç gramdır?

bitmez benim sorularım bu hususta...ben böyle bir manasızlık görmedim onu diyeyim en sonunda bari de...
devamını gör...

Bu başlığa bir şeyler girmek için üye olabilirsiniz.

Benzer Başlıklar