sözleşmeli öğretmenlerin maruz kaldığı mobbingler

sözleşmeli öğretmenlik yapmadım açıkcası bir fikrim yok bu konuda ancak 33a kadrolu bir insan olarak fakültemdeki 50d ile gelenlere bakarak bir çıkarım yapabileceğimi düşünüyorum. malum 50d sözleşmeli akademik kadrodur ve bir ayağı hep çukurdadır.

genellikle tehditkar konuşulur onlara, bak her sene sözleşme imzalıyoruz sizinle ha! biz imza atmazsak ısınız zora düşer ha! her şey bizim elimizde ha! tanrı misin kopek sen! rızkımı kendi veriyormuş gibi su ağzı ayarsız yöneticilerden tiskiniyorum. bu ısın en basit kısmı. öte yandan hiyerarşiye göre altta olan hep ezilir. ezenin sucu olmaz hiç çünkü edimsel koşullanmıştır o; siz çok iyisiniz bizim zamanımızda nefes alamıyorduk kıymet bilin! he gel ağzıma s.c sonra bir de zeytinyağı ol te allam! sözleşmeli öğretmen varsa yazsın onların derdi ne görelim.
devamını gör...
benim de alakam yok ama bu işi yapanlardan duyduğuma göre en büyük sıkıntı sigorta primlerinin ayda 30 gün üzerinden değil de çalıştığı gün sayısı kadar yatırılması imiş. normalde başka bir işte çalışan biri sigorta primleri eksik yatırıldı diye işvereni şikayet etse devlet hemen o şirketin geriye dönük bütün evraklarını inceliyor ve şirkete bundan dolayı yüklü miktarda ceza kesiyor. ama aynı şeyi devletin kendisi sözleşmeli öğretmenlere yapıyor. bunun cezasını kim kesecek peki?
devamını gör...
kültürel koddandır. siz okullara bir gidip bakın o aldıkları adaletsiz paradan başka nelere nelere maruz kalıyorlar. sırf kpss ile atandı diye zulmedenler tarafından nelere layık görülüyorlar. ah.
devamını gör...

Bu başlığa bir şeyler girmek için üye olabilirsiniz.

Benzer Başlıklar