sözlüğe içini dökmek

en kolay şey bi nick altında kimsenin seni sorgulamayıp eleştirmediği, istediğini (belli kurallar çerçevesinde tabii) yazmakta özgür olduğun bi platformda içini dökmek en kolayıdır.

bazen hiç tanımadığın birini bulur ona dökersin.
devamını gör...
sözlüklerin asıl kullanım nedeni. canın mı sıkkın? gir zırvala, çok doluysan küfret çık. bazı şeyleri sözlüklerden öğrendiğim doğru ancak sözlükler artık bir eğlence uygulaması. tabi inci sözlük gibi anancı bir eğlence anlayışı değil kastım. misal burda baya güzel esprili insanlar var.
devamını gör...
bazısı bunu yapmamayı bir türlü başaramaz. iki bilgi içerikli bir şey gir vatana millete faydan olsun, kendine de.
ama yok, illa ki iç dökeceksin. illa ki yazılacak boş bir sayfa gördüğünde kendince en elim en acıklı hadiselerden bahsedeceksin.
devamını gör...
acınası bir durum. zaman zaman yapıp sonra pişman oluyorum. lakin bir insan bunu ne kadar yapıyorsa sıkıntılıdır. dertler de mahremdir brolar. dertlerinizi saklayın. insanlar bir acır iki acır üçüncüde alay ederler. bence haklılar da...
devamını gör...
okuyanın merhametine muhtaç olunduğundan yapılmaz. bazen bir duvarla konuşacak mecaliniz yoktur, parmaklarınız muktedirdir; yazar, döker, dökülürsünüz. ""in metne dönmüş hali, dilden dökülmüş halinden yeğdir. tıpkı anı yazmak, aforizma yapmak, not düşmek gibidir. yazar için yazı sözden kıymetlidir. çoğu zaman dökülmenin de, tekrar gözden geçirmenin de, dibe vurup emeklemenin ve hatta ayağa kalmanın da işaretleri bulunur içinde... üstelik yoruma kapalıdır, manipülasyon kapalıdır, bu nedenle samimidir... belki de bir denemedir, bir öyküdür kim bilir... *
devamını gör...
insana dökmekten evladır. sağa sola, öne arkaya, ileri geri konuşma hakkını alırsınız insanların dilinden. sözlük öyle mi oysa; aklınıza geleni gömün gitsin.
devamını gör...

Bu başlığa bir şeyler girmek için üye olabilirsiniz.

Benzer Başlıklar