sözlüğü ciddiye almak

sözlükte yazılanlara ya da sözlükte yazmaya gereğŸinden fazla önem atfetmek gibi dursa da yazar aslında yaşŸadıklarını, duygularını, bildiklerini ve birikimlerini ciddiye almaktadır.
devamını gör...
sözlükte yazmak başakasının seninle aynileşmesini, bir kaç saniyeliğine de olsa seninle aynı duygularda ve fikirlerde erimesini cidiye almandır.
devamını gör...
henüz kavrayamadağım bir konu.* ciddiye almak ne demek, almamak ne demek? alınca ne oluyor, almayınca ne oluyor?

burası "insana hürmet eden sözlük" sözü ile yola çıkıyor ne garip ki insan dediği kişiler ciddiye almıyor. burayı bir nevi tuvalet gibi görüp, ederim çıkarım gerisi ırgalamaz tarzında yaklaşıyorlar.

burada atomu parçalayıp, dünyayı kurtarmıyoruz elbette. ama buraya bakılarak bir nevi islami gençliğin portresinin çizildiğini de unutmayalım.

garip, hakikaten garip.
devamını gör...
iş seni bulucam olum şekline dönmesse mesaj veya başlıklarda konun tartışılmasının ve ciddiye alınmasında bir beis görmüyorum. toplum olarak tartışmaya farklı anlamlar yüklüyoruz. evet sabah sabah sorunun çocukluğuna indim.
devamını gör...
entry okurken zaman zaman gülmek zaman zaman da kaşları çatmaktır. sözlüğü ciddiye almamak kimseyle irtibat kurmamaktan geçiyor bu arada.
devamını gör...
kimseyle muhatap olmasan da başkaları yazdığın bir şeye yönelik seninle muhatap olup istemesen de sözlüğü ciddiye almana sebep olabiliyor.

herkes kendi yoluna bakıp kendini savunabilse keşke. kimse kimsenin avukatlığına ihtiyaç duymasa ya da kimse kimsenin avukatlığına soyunmasa.
devamını gör...
(bkz: kime göre neye göre)

ciddiye alınan sözlük yahut başka bir platform değil; ciddiye alınan şey, yazdığınız platformdaki düşüncelerinizi ifade etme hakkınız...

bu benim görüşüm tabi. 7 yıla yakın yazıyorum internette, ama agresif bir profil çizmeme rağmen o platformu ciddiye almıyorum. üstelik hakkımda o kadar şey söylenmiş olduğu halde. düşüncelerimi ifade etme hakkım ve gelen cevaplardır ciddiye alınması gereken.

sonuçta tek bir parmak hareketiyle silindiğimiz bir platformdayız ve burayı ciddiye almak hata. o zaman dans.
devamını gör...
bir asosyal, yer yer antisosyal, bazen de paranoid android olmama karşın 7 yıldır anlamadığım şeydir bu. halet-i ruhiyem iyi olmamasına rağmen burda yazılanlara takılıp kalmadım hiç. burdan çıkınca burası yok mesela.

agresif bir profil çiziyor olmam burayı yahut herhangi bir dijital ortamı ciddiye aldığımı gösterir mi? eğer bir blog yazarı olsaydım evet onu ciddiye alırdım, çünkü emek vermiş olurdum. ama ne burda ne de diğer sözlükte hiçbir zaman emek vermiş değilim. birçok insanın yapamadığını yapıp bol takipçili, yüksek karmalı, uzun entrylerin olduğu hesapları çat diye siliyorum.

bunu niye yazıyorum? uludağ sözlük başlığına yazdığım için prim kasıyormuşum ondan. öff vallahi ben doydum çoğu şeye bu 7 senede. bol kenkalı, kenkalarıyla birlikte birilerini eksileyen, linç eden biri olmadığım halde hakkımda olumlu yazanlar çoğunlukta.

içimde kalmamalı böyle şeyler. next please.
devamını gör...
burada nasıl artı alacağını iyi bildiği için durduk yere suyu bulandırıp prim yapan gergin ataman'ların yine gelip demagoji yaparak ağladığı konudur.

teşekkürler.
devamını gör...

Bu başlığa bir şeyler girmek için üye olabilirsiniz.

Benzer Başlıklar