dünya sözlük yazarlarına;

dünya sözlük yönetimi olarak son zamanlarda sözlüğümüze yeni yazar kazandırmak amacıyla bir takım çalışmalar yürütüyoruz ve inşallah yürütmeye de devam edeceğiz. bu çalışmaların tek gayesi ise toplumun her kesiminden insanları bir araya toplayarak devasa bir bilgi hazinesi oluşturmak, dünya sözlük'ü interaktif sözlükler içinde daha yukarılara taşımak ve artık bir alternatif olmaktan çıkarmaktır.

herkes farkındadır ki biz dünya sözlük ailesi olarak diğer interaktif sözlüklerden farklı bir konumdayız. her şeyden evvel farklı görüşlere ve karakterlere sahip olsak da biz büyük bir aileyiz. birbirimizden çok da farklı değiliz. girilerimizdeki samimiyet de bunun en büyük ispatıdır. istiyoruz ki daha da büyük bir aile olalım. istiyoruz ki milli ve manevi değerlere saygılı olan herkes bu ailenin bir ferdi olsun ve burada kalem oynatsın. sonuç olarak da daha çok insana bilgiyi ulaştıralım, sosyal alemdeki duruş eksikliğini biz giderelim ve sesimizi daha yüksek çıkaralım.

biz elimizden geldiğince çabalıyor olsak da çabamız arzulanan sonuca ulaşmak için yeterli olmuyor malesef. sizlerin de çabasıyla bir gaye üzerine kurulmuş bu nadide platformu hak ettiği konuma yükseltebiliriz. yapmanız gereken şey taş taşımak değil. hepimizin bir ailesi var, akrabalarımız var, iş ve okul arkadaşlarımız var. bir takım sosyal mecralarda bulunuyor, derneklerde ve vakıflarda kelam ediyoruz. kısacası değerli dostlar, çevremizden en az 3 kişinin yolunu dünya sözlük'e düşürebilirsek çok büyük bir adım atmış oluruz. bu da bizim kampanyamızdır. her yazarımızı kampanyaya katılmaya davet ediyoruz. elbette bunun dışında kendi girilerinizi yahut da başka yazarlara ait beğendiğiniz girileri aktif olduğunuz sosyal medya platformlarında paylaşarak da çok sayıda kişiyi dünya sözlük'ten haberdar edebilirsiniz.

haydi bayanlar baylar, toplanıyoruz. kavgaya adam çağırır gibi sözlüğe yazar davet ediyoruz. mevzu büyük.

saygılar...
devamını gör...
ben 2 kişi getirdim. siz de benim gibi anlatın buraları, siz de getirin.

ablamı da kestirmiştim gözüme ama baktım ben onu davet etmeye çalışırken o beni sözlükten uzaklaştırıyor, hiç üstelemeyeyim dedim.
devamını gör...
bi ara mailime atılan mesajla tanık olduğum hadise. bu olay için en verimlisi şüphesiz ki twitterdir.
devamını gör...
milli değerlere sahip olan neyse de manevi değerlere sahip arkadaşlarım olmadığından çağıramıyorum kimseyi o yüzden fake hesap açarak kapatacağım bu açığı.
devamını gör...
ben 10 yazar gücünde olduğum için fazladan barındırdığım 9 kişiyle desteklediğim kampanyadır.
devamını gör...
benim çağıracağım adama muhafazakar sözlük desem gelir güler..gün geçmiyor ki yalan iftirayla karalama başlıklar açılmasın..adamı çağıracağız gelsin bu iftiralara cevap mı yetiştirsin..
devamını gör...
"off moruq ortam çok süper patlıyoruz burda cok cilgin muhabbetler donuyo yhaaa sen de gelsne" dediğim herkes tercihini gelmemekten yana kullanarak teklifimi göz ardı etmek için üç maymunu oynadı. acaba ortam mı fișek değil yoksa ben mi bir yerlerde hata yapıyorum...
devamını gör...
af edersiniz ama cok saçma. bu nedir ağa. 3 kişinin yolunu sözlüğe düşürmek mi? sözlüğe ugrayanlar listesine bi göz atın. çözüm orada. hem yeni yazar getirerek sorunun çözüleceğine sizi inandiran şey nedir? sözlüğe uvey bile yazmiyorken ben neden yeni yazar getireceğim. neyse ağa.

*
devamını gör...
insan değil de adam kelimesi kullanarak seksist bir yaklaşım içinde olduğunuz için çağrınıza cevabım olumsuz. çünkü ben istanbul üniversitesi edebiyat fakültesi'nde 7 yıldır okuyan mor saçlı müzmin feministim.
devamını gör...
yazar değil de okuyucu bulmak gerek. kendi kendimize yazıp çizmenin anlamı olmaz dıme. he onu da site sahibi sözlüğü açarken düşünmüştür herhalde on milyon tane derdim arasında bunuda mı ben düşüneyim.
devamını gör...
derviş uvey ve izlandalıyı bir genclik topluluğunda bu çağrıyı yapmaları için davet ettim. güzel bir sohbet sonrası 15 civari kisi sozluge kaydoldu. bunlardan sadece 2 tanesi hala yazar digerleri birakip gittiler. sebebiyse sözlük formatına aşina olmamaları ve sol framein yavaş akması.

yani diyeceğim o ki sözlük olarak seminer panel etkinlik vb şeylere katılarak tanıtım yapılması daha etkili olacaktır. örneğin tuyap bir şanstı kaçtı.
devamını gör...
eş,dost,akrabaya haber edilir orası kolay. lakin küstürülmüş yazarlar da mevcut bence. onların da geri döndürülmesi için girişimlerde bulunulursa daha güzel olacağı kanısındayım.
devamını gör...
dün bir ablama bahsettim bu başlık açılmamıştı tâbi yada ben görmedim neyse, dediği şey para alıyor musun oldu? amme hizmeti dedim yanaşmadı....
devamını gör...
önemli olan kalabalık olmaktır fikri güdülmemeli. bu tanımların niteliğini düşürmekten başka bir şey yapmaz.

var olanlar ile güçlenilse zaten böyle bir çabaya da gerek duyulmaz. en iyi reklam kendimiziz. biz iyi olursak zaten sözlük kendiğinden kalabalıklaşacaktır.
devamını gör...
ben bir kişi getirdim mod oldu. getireceğim başka bir kişi sözlüğü ele geçirebilir. o yüzden ben bu işlere karışmasam daha iyi. *
devamını gör...
son derece iyi niyetli, samimi ve ciddi bir çağrıydı; küçümseyenlere, eleştirenlere, saçmalayanlara rağmen.
altı buçuk yıldır değişmeyen bir şey var. sözlüğümüzdeki insanlar bu platformda bulunma gerekçeleri bakımından ikiye ayrılıyor; sözlüğü kullananlar ve sözlüğü sahiplenenler.
sözlüğü kullananların amaçları çok çeşitli olabiliyor, zaten sözlük de açık bir kaynak olarak aslen buna hizmet ediyor yani o kadar alternatşf varken yeni bir sözlük olarak ortaya çıkış sürecimiz zaten belli hassasiyetler doğrultusunda ihtiyaca binaen insanların kullanması için faydalı bir ortam oluşturma güdüsüne dayanıyor.
sözlüğü sahiplenenler ise doğal olarak emek vermekten, kendiyle özdeşleştirmekten, misyonuna inanmaktan geri durmuyorlar. sözlüğü sahiplenenlere dikkat ettiğimizde dikkatimizi çeken şey, fikirleri veya tavırları ne kadar sert ve uyumsuz olursa olsun duyarlılıklarıyla diğerlerinden çok daha insancıl görünmeleri. çünkü heyecanlarını geçip giden zaman öldürmüyor, vefa denilen duygudan yoksun değiller ve herkesi kendileri gibi sanma hatasına düşüyorlar. bazen bu durum hata olmuyor; tuzak oluyor, kasıt oluyor, provokasyon oluyor. çünkü birilerinin hiç hoşuna gitmiyorlar, sözlükte empati ve sempati yönü güçlü kimseye tahammülü olmayan ve buranın ıssız bir çöle dönmesi için bıkmadan pusuda bekleyen kişilerin nefretini kazanıyorlar. o tahammülsüz kimselerin sırf heves kırmak için sarfettikleri laflar, sırf emektarları yormak için sebep oldukları kırılmalar, sırf fitne çıkarmak için ördükleri iletişim ağları onlarca kez beyhude bir çaba olarak başlarında patladı. fakat yılmıyorlar zira fayda üretmek gibi bir dertleri yok, gayeleri yapmak değil yıkmak üzerine. sabırla mücadele edeceğiz, inşa etmekten geri durmayacağız.
arkadaşlar, lütfen farkına varalım; sözlüklerde çok sayıda kişi yazar olur ama hepsi baki kalmaz. türlü türlü sebeplerle ortamdan uzaklaşanlar olur, sonuna kadar kalanlar olur, ara sıra uğrayanlar olur ve hepsi de gayet normal tercihlerdir. bugün aramızda eskilerin çok rağbet gören, çok sevilen bazı isimleri hem de kendi istekleriyle aramızdan ayrıldılar diye sözlüğü suçlamanın manası nedir Allah aşkına? aynı şekilde, onlar artık yok diye onlardan önce bile burada olup halen yazan veya onlardan sonra gelip sözlükte çok sevilen-sayılan-okunan bunca insanı değersiz mi göreceğiz? yahu bu sözlük altı buçuk yıl önce ilk açıldığında ancak iki ay ömrü var diyenler oldu, yirmi kişiyle ne kadar dayanacaksınız ki diyenler oldu, şu giderse sözlük biter bu yazmazsa sözlük akmaz diyenler oldu; peki o kişiler şimdi neredeler, yoklar ama bu seferde güncellenmiş modeller aramızda kol geziyor maalesef. hepimiz çok farkındayız ki fikrini söylemek ayrıdır insanları üzmek ayrıdır, açık sözlülük ayrıdır yıkıcılık ayrıdır, eleştiri ayrıdır provokasyon ayrıdır. vaktiyle söylenenlere kulak asıp paydos etseydik, tacizlere boyun eğip sözlüğü kapatsaydık, bazı kişiler gidince ümidimizi yitirip biz de yazmayı bıraksaydık şu anda yukarıda bahsi geçen aramıza sonradan katılmış yüzlerce kıymetli şahsiyeti hiç tanıyamayacaktık hatta bunları yazabileceğimiz bir sözlüğümüz bile olmayacaktı. ilk sözlük kurulduğundan bu yana piyasaya çıkan 169 sözlüğün çoğu gibi sözlükler çöplüğünde yer almak için mi çıktık yola, onun için mi dişimizi sıktık her yanlış anlaşıldığımızda, bu yüzden mi aslolan insandır deyip yediğimiz darbeleri yansıtmadık? tabii ki hayır, tek kişi kalana dek sonuna kadar gideceğiz. binlerce insanın tanıştığı bir mecrayı ucuz fantezilere yem mi edeceğimiz sanılıyor, bu sözlüğün gelişmesi için her dönemde arı gibi çalışan moderatörler var oldu ve olacaktır çünkü kazanılmış bu değeri yitirmek istemeyen sağlıklı akıl ve ruh sahipleri hiç bitmeyecek.
sözlüğümüz eskiye nazaran çok daha fazla kişiye ulaşıyor, her ay bir öncekinden daha fazla kişi sözlükteki içeriklerden faydalanıyor. çok daha fazla insan google ve yandex gibi arama motorları aracılığıyla sözlüğe ulaşıyor, işin güzel yanı tıkladıkları başlıklar sanıldığı gibi kızlı erkekli başlıklar değil, kavramsal nitelikte bilgiler veya özgün yorum içeren gündem veya kültür başlıkları oluyor. yakında zaten ağustos 2017 itibariyle tuttuğumuz ilginç istatistiklerin memnun edici neticelerini sizinle de aylık olarak paylaşacağız, oradan kendiniz daha net çıkarımlarda bulunabilirsiniz. lütfen kimsenin sizi etkilemesine, durdurmasına, kandırmasına izin vermeyin. ilk günden bu yana az ya da çok emeği geçen herkese çok teşekkür ederiz...
devamını gör...
kitap ayracı fikri güzeldi. bence ona yönelinilmeli ve sosyal medya reklamlarına abanılmalıdır. biz çağırıyor muyuz? bazen. gelen oluyor mu? evet. gidiyorlar. neden? kalıplaşmış kemik bir kadro sol framei bir kaba softa bir konuya sabitleyip, kişilerin canını çıkartıyorlar. 10 kasımdan bu yana girdiğim belki 3. veya 4. tanımdır. çünkü muhabbet hep aynı. farklı bir başlık açınca da rağbet görmüyor. ne olacak peki? nasıl oluşacak yeni dünya düzeni? sözlük kuralarına sahip çıkıldığı kadar, kaba softa ve yobaz ( bu üstad necip fazıl'ın deyimidir) yazarların derhal terbiye edilmesi lazımdır. ekşinin islami versiyonunun dünya da karşımıza çıkmaması lazım düşüncesineyim.
çağrınıza kulak verip yine bir kaç arkadasımızı davet ederiz amenna. ama isteklerimizinde yerine getirilmesini bekleriz.
devamını gör...
yazar kazandırmak kadar gelen yazarları sözlükte tutmak, yazma cesareti vermek, haksız ithamlarda bulunulmasının önüne geçmek gerekir.

iktidarı eleştirme cesareti gösterenler çok büyük riskler alarak bunları yapıyorlar. sözlüğe geldiğim 6 ay önce sırf akpye muhalif tanımlar yazıyorum diye defalarca fetöcü olmakla suçlandım. neyse ki bunu suçlayanlardan biri bizi korkutup kaçıramayınca kendi sözlüğü bırakıp kaçtı.

bu eskilerden bir kısmının da bir çete gibi hareket ettiğini görüyoruz. bu çeteden biri haksızlık yaptığında sırf eskiden beri yazıyor, bilmem kaç bin tanımı var diye haksız olduğu halde o kişinin savunulmasını, haklı olanın cezalandırılmasını istiyorlar. biz yoksak sözlük de yok olacak kafasındalar. şayet eskiler kendi aranızda çalıp oynayacaksanız yenilerle işiniz olmaz zaten. üstelik öyle yazarlar var ki 100 tane tanımını oku bir tane bilgi kırıntısı bulamazsın, oraya buraya sataşma, tanımların altına anlamsız espri yazma, yazanı soğutmak için konudan alakasız sataşma, tehdit etme, özele gelip küfretme vs.

yine yönetimde empati yapabilen, fikirlerinden bağımsız olarak yöneticilik görevini adil kullanabilen insanların olması gerekir. iki kez yönetimden birinin özel mesajdan hakaret ve küfürlerine maruz kaldım, biri aktif yönetimdeydi alındı, diğeri 2 hafta öncesine kadar yönetici olan biriydi.

burada yazar olmadan okuyan yüzlerce okuyucu var, o insanlara yazma cesareti vermek için öncelikle her mesajın altına gelip saçmalayan, hakaret eden, tehdit eden insanların uyarılması gerekiyor. burasının ak partinin yandaş medyası olması için çabalayanlar var ancak öyle olmadığını biliyoruz.

"ya o ya ben" diyenlere bunu deme cesareti verilmemesi gerekir.
devamını gör...
sözlük formatına aşina olmamak belirleyici bir faktör olabilir.
bana da ilk zamanlarda çok saçma gelmişti.


--- alıntı ---
(#5972290)
derviş uvey ve izlandalıyı bir genclik topluluğunda bu çağrıyı yapmaları için davet ettim. güzel bir sohbet sonrası 15 civari kisi sozluge kaydoldu. bunlardan sadece 2 tanesi hala yazar digerleri birakip gittiler. sebebiyse sözlük formatına aşina olmamaları ve sol framein yavaş akması.
(bkz: mistaka)
--- alıntı ---
devamını gör...
sözlük pazarlamacısı atayarak işe başlanılabilir. ama cevval biri olmalı.tuttuğunu koparmalı. elmayı muz gibi satabilecek biri olmalı. gelenlere en az on nickaltı ile hoşgeldin deyip karşılamalıyız. illetyusu uzak tutun lan. sonra demedi demeyin. hadi bağalım.*)
devamını gör...
son günlerde sözlüğümüzün eski günlerini o coşkulu, muhabbet ve tanım dolu günlerini araması üzerine üst yönetimin almış olduğu bir karardır. aynı zamanda çalışmalara yürekten katılınması gereken çağrıdır.
devamını gör...
şuan çalışıyorum, aksam manifesto niteliginde bir tanımla acizane fikrimi de beyan edecegim insallah. sinerji olusturulacak her calismada var oldugumun bilinmesini isterim.
devamını gör...
çağrı güzel, amaç kıymetli ancak mevcut yazarların yazması sağlanmalı öncelikle diye düşünüyorum ben de.
okuyorum zaman zaman, çok kaliteli yetenekli kalemler var. ancak tanım yazma konusunda cimriler. eğer varsa bir yöntemi onların daha çok yazması sağlanmalı.
ayrıca ben monarkın bahsettiği sözlüğü sahiplenenler sınıfında değilim, kullananlar klasmanında sayıyorum kendimi. o nedenle bu işi bir dava haline getirip emekçi olmamı beklemeyin. ancak yazmayı seviyorum, burası da nezih bir ortam. isterim ki daha çok kalem oynasın konularda, daha çok öğreneyim, ben de kendimi daha çok geliştireyim.
sözlüğe yolunda başarılar... şimdiden gayretlerinize sağlık dilerim..
devamını gör...
bazılarının ki afedersiniz daha çok çiftleşme çağrısı gibi...
sen güzel yaz kardeşim, zaten yazdığın güzelse millet gelir.


tabi reklam çok yönlü bir şey. sadece hem hesaplı, hem kaliteli olmakla ilgili değil.
bilinirlik, kullanım kolaylığı, ekonomisi, kalitesi, kolay erişilebilirlik gibi zibilyon tane hedesi var.
devamını gör...
ben kendimi kazandırcam inşallah. bir de ankara tayfayı azcık dürtmek niyetindeyim. önce elimizdekinin kıymetini bilelim di mi?
devamını gör...
sultan 5.mehmet reşad'ın cihad çağrısına benzemektedir.
devamını gör...
kurbanda hisse bulmaya benzeyecek ama uğraşalım bakalım. :)
devamını gör...
okudukça sözlükten soğumaya sebep olan çağrı.

"ne oluyoruz ya hu" demedim dersem yalan olur.
işin tuhaf yanı, okuduğum her tanımda biraz haklılık payı, biraz da birilerine gönderme sezdim.
kimin kiminle ne derdi var kestirmek zor.
ama en çok takıldığım konu ve hak verdiğim konu, mevcut yazarların daha çok yazması ve var olan yazarların sözlüğe kazandırılması.
tabiri caizse yüz kızartıcı bir sebeple sözlükten gitmemiş, küsmüş ya da küstürülmüş yazarların (tabi kalemine, varlığına güvendiğiniz yazarların) yeniden dönmesi için bir girişimde bulunulması faydalı olur diye düşünüyorum.
hatta bu yazarların bir listesi toparlanabilir bir başlık altında. "dönmesi istenen yazarlar" ya da "özlenen yazarlar" başlığıyla. tabi benim ki sadece bir öneri. son söz yine yönetimin.
devamını gör...
katılacağım çağrıdır.

tabii ki ben de bu şahısları getirdim diye bir sunuş yapamayacagım. çünki anonimlik önemlidir * :))

dünya sözlük mutlaka daha bilinir ve fark yaratan bir sözlük olmayı hak ediyor.
devamını gör...
usul esastan önce geldiği için evvelce yapılmış onlarca samimi taleple aynı kaderi yaşayarak, usule takılanlar nezdinde "defansa gelsenize lan" serzenişi intibahı uyandırmış davet.

ama biz usule takılmaya devam edelim.

hak ettiği değeri göremese de azmini yitirmeden, imece usulü kendi yağında kavrulan bir oluşuma insan kazandırabilmenin daha basit ve sağlaması defaaten yapılmış ikinci bir yöntem yokken tahkir edici kifayetsiz sözlerle tenkit etme şımarıklığının ne kadar onur kırıcı olduğunun farkında mısın ?

milyonlarca tercihten birisini yaparak en kıymetli hazineni harcamaya layık görüp beri yandan hakir görmek, değer verenlere de mübalağaya kaçmamalarını salık verme rahatlığın tutarlılığınla ne kadar ölçüşüyor ?

aslında sadece milyonlarca tercihinden birisini daha yapıp hiçbir şey yazmadığın onlarca başlığa davrandığın gibi görmezden gelebilirsin.

en azından çabalayanların, yol yordam gösterenlerin emeklerine saygı duyup benzersiz fikriyatını kendine saklayabilirsin. heves kırmadan. usule takılıp usulsüzlüğün dikalalığını yapmadan.

son yıllarda anlam kaymasına uğrasa da referans olmak, yol kat etmek isteyenler için tatbiki en kolay ve sonuca ulaştıran usullerden birisi.

korunaklı alanlarında mutlu mesut yaşayıp karşı fikrin üremesinden hoşnut olamayan yalnızların referans olmalarını beklemek de beyhude hülya kurmaktır.

bizi burada tutan sebeplerin farklılığı milyonları bulsa da cem olmak, cemiyet olmak realitesinden kaçamayız.

farklılıklarımıza rağmen bir arada olabilecekken, paylaşmamak, bölüşmemek, sevdiğini anlatmamak, referans olmamak cem olamayanların hasleti.

bu çağrı da laf salatasıyla zihin bulandırmayı marifet bilenlerin hayret verici şekilde enva-i çeşit mevzuda cem olabildiği bu sözlükte daha fazla "insan"a ulaşabilme gayretidir sadece.

gayret bizden tevfik Allah'tan.
devamını gör...
inşaallah başarılı olur demek istiyorum bu çağrıya. elimden geleni de yapacağım. haricen fikirlere ihtiyaç var ise acizane fikir vermek niyetindeyim. öncelikle belirtmek istediğim şey şu;

-dünya sözlük, cogito sözlüğün isim değiştirilerek devam edilen yeni arayüzü mü olacak, yoksa yeni bir misyon ve yeni jargonlarla farklı bir ufuk mu olacak ? bunu belirlememiz gerçekten çok elzem. öyle ki yenilikçi-gelenekçi çatışması nice oluşumlarda sonu hüsran olan sonuçlar doğurmuştur. sizde farkettiyseniz yazarların çoğu eski yazarları kazandırma ve mevcut yazarların yazmasını saglamak yonunde cevap vermiş. bu sebeple eğer ki;

1- geçmişin izleri terkedilmeyecekse; öncelikle cogito sözlük misyonunu hatırlamalı kemik kadronun, bir nevi "gönül alma" tadında görüşmeler yapılmalı, organize projeler uretilmeli ki eski yazarlar yazsın aynı zamanda kemik kadro güncellensin. kemik kadro demek degismeyen belirli kisilerle hareket etmek demek degildir bunu da belirtmek lazım.

2- yeni bir misyonla ve yeni bir kimlikle ilerlenecekse; geçmişte yazan gerek mizahi yönüyle gerek didaktik kimlikle öne çıkmış, gerekse yazarligiyla yon vermis kim varsa bir kenara bırakmak zorundayız. zorundayız cunku bu yazarların tekelden yürütecegi yazarlık misyonu bir süreden sonra taklit edilebilir hal aliyor, üretkenlik yok oluyor ve söz konusu yazar bu durumun farkındaysa kendince yaptırımlar uygulamaya kalkabiliyor. bu temel meselelerin haricinde kendi bacağımızı kıracak kişinin yine kendimiz olması gerekiyor ben buna inandığım için bazı eleştirilerde bulunacağım.

1- fikir üretmek: çok kolaydır arkadaslar. en ufak mesele icin dahi fikrimiz vardır. fakat uygulamaya koyacak, sinerji oluşturacak birey bulmak çok zor. elini tasin altina koyacak kisiler kazanmak gerekiyor.

2- gruplaşma: ürettiğimiz fikirler için adım atamamak konusundaki en buyuk problemimiz. ben duzenlenen zirvelerde sahsima "kimler geliyor?" sorusunun sorulup, guncel katilimci listesi aciklandiktan sonra ismini sildiren cok insan biliyorum. bunu neden acikca ifade ettigimi de belirteyim. burada bulunan yazarlar kendi hegemonyaları ile sozluge yon vermek istiyorlar. buna bende dahilim. hepiniz dshilsiniz hatta. bekentilerimiz karsilanmadikca cogumuz küseriz cunku. ıste bu noktada fikir birligi olmadigi icin objektif degerlere yonelelim diyor sozlük, bu seferde katilim sorunu oluyor. bu duruma kökten cözüm gerekli.

ben temel konulari acizane kendimce işledim. maddelerim acizane bunlar. bunlara karsi yeni fikirlerle guncel bir zemin hazirlayarak birarada bazı seylerin ustesinden gelebilir aktivadyonumuzu artirabiliriz.
devamını gör...
yazar tarlada yetişmiyor. yetiştireceksin. toplamayla da çok bir şey beklemiyorum. ki buranın üye sayısı yanılmıyorsam 10.000'e yakın ancak faal yazan 100'ü bulmaz. şurada benim de bir entryim yalan edilmiş. yaw paranoyak mı oldunuz ne ? düşman değiliz. 4 yıldır bilfiil sözlüğünüzde yazıyorum. en ufak bir eleştiriyi düşmanca algılayıp çöpü bile görmeden gaiplere gönderme niye ?

kazandırın çağırın falan da, burada hazırı var. yazanı var. biraz relaks.
devamını gör...
bence bu hususta dünya sözlük haricinde başka sözlüklerde de yazarlığı olan arkadaşlara da görev düşüyor. yazmaya eğilimi olan diğer sözlüklerde kalem oynatmış herkes buradaki farkı görür, anlar. dahası diğer sözlüklerdeki ahlaki olmayan yahut farklı görüşlere saygıdan yoksun tutumlardan rahatsız olan bir çok yazar var. ortam iyi ya da kötü, karalıyoruz bir şeyler işte deyip kalıyorlar, aradıkları türden bir alternatifin olduğunun bilincinde olmadan. onlara buranın ideal alternatif olduğunu göstermek için anlatıp burayı tanıtmak lazım geliyor bu noktada. diğer sözlüklerde o sözlükle alakalı başlıklarda serzenişte bulunan, eleştiren yazarlar oluyor illa ki. onlarla bu noktada diyalog kurulup buradan bahsedilmesi halinde yeni üyelikler gerçekleşebilir ve yazmayı hobi edinen ama kendi anlayışına göre bir sözlük alternatifi bulamayan yazarlara kapı açılabilir.
devamını gör...

Bu başlığa bir şeyler girmek için üye olabilirsiniz.

Benzer Başlıklar