sözlüğün kalitesini düşüren şeyler

sürekli aynı gereksiz siyasi meseleleri gündeme getiren yazarlar. burada atatürk'e, ekşi'de tayyip'e laf atıp dururlar. biz garibanlar da kazarak okunacak tanım ararız. neyse şu kitap muhabbeti biter diye umuyorum artık.
devamını gör...
keyfe keder tanım silinmesi. 3 senedir duran tanımlar bugünlerde teker teker siliniyor. olm söyleyin direk hesabı kapattıralım. sahi kapatın lan hesabımı.
devamını gör...
*anket başlıklarının sol frame'i işgal etmesi.
*ilişki başlıklarının sol frame'i işgal etmesi
*tek cümlelik kimseye bir şey katmayan subjektif tanımlar.(zaman zaman herkes böyle yazabiliyor)
* siyaset üzerinden dönen kısır tartışmalar.
*moderasyonun kafasına göre tanım silmesi.(şaka şaka yok öyle bir şey. çıkar onu aklından)*
devamını gör...
hoşuna gitmeyen başlığı troll başlık, yazarı da troll olarak değerlendirmek. böyle yapan kim varsa üstüne alınabilir. söz meclisten içeri.
hoşuna gitmeyen yazarın peşine takılıp her başlık altında laf sokmaya çalışmak.

bana göre bunlar.
devamını gör...
sözlük açıldığından beri sözlükteyim, 6 ay ara verdiğim hiç girmediğim de oldu gözümü açar açmaz sözlüğe koştuğum günler de oldu..
elimden geldiğince üslubumu bozmamaya kimsenin çöplüğüne dalmamaya çalıştım çünkü hiç kimseye değer vermesem bile buradaki emek sahiplerinin hakkını, harcadıkları vakti, emeği görmezden gelemezdim..
eğer bunlar düşünülmüyorsa nasıl olsa sanal bir ortam diye geçiştiriliyor, sahte kimlik arkasına saklanıp özgürce üslupsuz, edebe aykırı konuşuluyorsa ilgili yazar sözlüğün kalitesini düşüren en önemli şey haline geliyor..
yani sözlük ve kaliteyi bir düşünebilmek için yazarı da bunun en baş köşesine koymak gerek; bütünlüğü bozmamak adına..
devamını gör...
içki, zina, flört gibi haramların toplumdaki yansımasını dile getirenlerin dokuz köyden kovulması. evet. siz düşmüşsünüz, içinden çıkamıyorsunuz. bırakın da yazalım ki sizden sonrakiler düşmesin.
devamını gör...
sözlüğün yerli halkını aydınlatmayı, güya tabularını yıkmayı misyon edinmiş aşırı marjinal yazar grubudur. başlıkta "şeyler" ibaresinin tam karşılığı konumundadırlar. ekşi, inci bunlarla dolu olduğu ve sınırsızca yazabildikleri için ortamda deneyecek heyecan, aykırılık yapacak konu bulamıyorlar arkadaşlar haliyle. o ortamın marjinali, görüşü farketmeksizin aklı başında ne dediğini bilen insanlar olduğu için bu arkadaşların marjinallik payesine ancak kendisini "küfürsüz" tanımlayan bir sözlükte insanların sınırlarını yoklayarak küçük heyecanlar peşinde koşmak düşüyor.
devamını gör...
aslolan, tabuları eleştirmekten, marjinallik savunusuna, iktidar çığırtkanlığından, radikal dindarlığa, havadan suya, fotoğraftan itirafa, mizahtan şiire, sözlükte yazmanın amacı her ne ise, kırıp dökmeden, ırkçı, ayrımcı, saygısız olmadan tanım beyanıdır. bir de ipe diz, ya da tabağa koy cavalacozluğunda olmasın yeter. okumak yazmak kadar emek istiyor, tanım üzerinde geçirilen birkaç dakika neden boşa gitmiş olsun ki?
devamını gör...

Bu başlığa bir şeyler girmek için üye olabilirsiniz.

Benzer Başlıklar