sözlüğün yeni formatının çok göz alıcı olması

beyaz temaz üzeri turuncu ve gri yazılar kullanılması sonucu ortaya çıkan durum. gerçekten çok göz alıyor. parlıyor. okunmada zorluk yaşatıyor. keşke yapılmadan önce üzerinde biraz daha düşünülseydi. ama ben yaptım oldu ve kervan yolda düzülür mantıklarıyla hareket edildiği belli. tıpkı ülkemizde yapılan bir çok şey gibi.
devamını gör...
dünya sözlüğün yeni temasını çok beğendim.

birçok sözlükten daha modern ve isteklere daha fazla yanıt veren opsiyonlarla donatılmış. her şey şahane, tek sorun arka fonunun kar beyaz olması. onu biraz daha pudra tonlarına, kırık renklere uyarlarsanız turuncu ile kontrası şahane olduğu gibi gözümüzü de taciz etmeyecek parlaklıkta olur.


yeminle ekranın parlaklığını kısıyorum.
devamını gör...
neredeyse beni körleştiren durum.

afedersiniz ama açıkça yazmak zorundayım ki durumun ciddiyetini bilin, arka fonun beyazlığı gözlerimin ırzına geçti 2 gündür. sözlükte zaman geçirmek, tanım okumak, tanım yazmak benim için çileye dönüştü. bırakın isteyen eski temaya dönsün. varsın özelliği az olsun ama en azından göz sağlığım bozulmasın.
devamını gör...
ekşinin iğrenç beyazından iyi olduğu kesin.

gece modu gelirse tadından yenmez.
devamını gör...
bu albenili sayfalar, ışıklı uyarılar, neonlu bildirimler falan hep dikkat dağınıklığı nedeni. yeni neslin balık hafızalı olmasının da 10 dakikaya kadar düşen dikkatini toplayabilme yetisinin nedeni de hep bu teknoloji devrinin yan etkileri. popolarında kurt kaynıyor gibi yarım saat bir işle meşgul edemiyorsunuz sonra. neyse sözlükten nerelere geldim yine... sözlük olayın sadece bir boyutu, tüm hayatımız bu şekil demek istedim.
devamını gör...
katılmadığım başlık. kesinlikle çok beğendim ve kimse üstüne alınmasın ancak eskisi ciddi derecede basit bir görünüme sahipti. bu basitlik fonksiyonel anlamda değil, tasarımsal anlamda bir basitlikti. gerek renk paleti, gerekse logo siteyi "görünüm" açısından çok kalitesiz gösteriyordu. bunlar benim kişisel fikrim. bu arada bazı arkadaşlara göz alıcı gelen, turuncu rengin çok yoğun olmasından kaynaklı olabilir ama bence siteyi çok dinamik ve modern göstermiş. yeni ve eski tasarımında emeği geçen herkesin eline sağlık.
devamını gör...
beyazın ilk alışma sürecinde bir miktar tepki çekeceğini tahmin ediyordum ama tepkiler beklentimizin biraz üzerinde olunca biraz gri ton kattık arka plana ve yazıların soluk rengini de kararttık. beyaz iyidir, temizdir.

google yıllardır bembeyaz bişey yok, biz bi beyaz yaptık auuuu....

devamını gör...
konu beyazlık değil, yazıları okurken kör olmamız.
çok soluktu.
yazılar hala bir kaç ton karartılabilir.
biz yaşlı başlı adamız okuyamıyoruz*.
evladım şurdan yakın gözlüğümü bi veriver.
devamını gör...

Bu başlığa bir şeyler girmek için üye olabilirsiniz.

Benzer Başlıklar