sözlük günahları

internet asrımızın gerek en büyük icadı gerekse en büyük hastalığıdır. internetle iletişim kolaylaşmış, artık çoğu insan için internet bir zaruriyet halini almıştır. bu internet denilen sanal yaşamda herkes kendi fikriyatından insanlara yanaşmış bunun sonucunda da farklı gruplar ortaya çıkmıştır. bu gruplardan biriside biz müslümanlardır. küfr ehline her daim muhalif olarak bazı güzide kardeşlerimiz internet ortamında müslümanların konuşup tartışabileceği platformlar oluşturmuşlardır. lakin #790857">bayan yazarların uyması gereken kurallar/#790857 konusunda da bahsettiğimiz gibi biz müslümanlar her daim bu tür platformlarda bazı hususlara dikkat etmeliyiz. nedir bunlar?

bir kadının bir erkekle konuşması : ahzab suresinin 32-33. ayetlerinde belirtildiği üzre ey peygamber'in hanımları, sizler herhangi bir kadın gibi değilsiniz. Allah'tan sakınıyorsanız edalı konuşmayın, yoksa kalbi bozuk olan kimse kötü şeyler ümid eder; daima ciddi ve ağırbaşlı söz söyleyin, evlerinizde oturun, eski cahiliyede olduğu gibi açılıp saçılmayın
kadınların erkeklerle yumuşak ve işveli konuşması haram kılınmıştır. internet denilen ortamda sadece yazıların kullanıldığını varsayarsak bir bayan yazarın bir erkek yazarla konuşması haram olablir. işte bu yüzden sözlük yazarı bayanların erkeklerle konuşmaması, atılan mesajlara cevap vermemesi gerekir.

bir hadis-i şerif'de de yabancı bir kadınla tokalaşan kimse kıyamet günü zincirle bağlanmış bir halde gelir ve ateşe atılır. Allah, yabancı kadınla deyip gülen kimseyi her kelimesi için bin yıl hapsedecektir buyurulmuştur. yani mümin kardeşlerimizin özellikle mümine yazarlarla konuşmaması smiley denilen gülücük işaretlerini dahi göndermesi sakıncalıdır.

farkında olmadan dinden çıkmak : genellikle kafirlerin hassasiyetle üzerinde durduğu konuları savunmak, gavurdan daha da gavur olmakla açıklanabilir. evrim teorisini islam'la bağdaştırmaya çalışmak, insanın atalarının maymunla akraba olduğunu söylemesi, bilimin herşeye kadir olduğunu iddia etmek bu durumlardan bazılarıdır. insanı küfre götürür.

kul hakkı : bazı kardeşlerimizin yazdıkları buradaki yöneticiler tarafından haksız yere silinebilmektedir. bunun önüne geçebilmek için kurulu sistemin belirli kıstaslar üzerine oturtulması gerekir. kaideler iyi belirlenmelidir.

sövmek : peygamber efendimiz (s.a.v) müslümana sövmek fısktır. onunla çarpışmak ise küfürdür buyurmuşlardır. bu yüzden başka bir insana hased besleyen, buğz eden kişi edebi elden bırakmamalıdır.
devamını gör...
yazarların birbirini çekiştirmek için grup kurması. ahaa bak işte bu böyük günah. ayıp ayııp.*

sözlüğün içindeeee üçgenli dörtgenli aşk voltranları oluşturmaaakkk. öf diyorum!
devamını gör...

Bu başlığa bir şeyler girmek için üye olabilirsiniz.

Benzer Başlıklar