sözlük ilişkileri

sözlükte tanışıp kaynaşma yoluyla oluşan iliski çeşidi. bugüne kadar bu tür şeylere hep mesafeli durdum ama artık patlama zamanı geldi.

ulan birincisi burada tipini bile görmediğin bir yazarın mahlasına mi tutuluyorsun?

ulan tanımlarına bakarak ideolojik görüşünü ve dünyaya bakışını beğensen bile tipinin ne çıkacağına dair fikrin mi var?

sözlük izdivaç ortamı cilve ortamı da biz mi bilmiyoruz?

diyelim tanıştın beğendin hosuna gitti muhabbeti senden başka 15 kişiyle daha konuşmadığını nereden biliyorsun?

velev ki sadece seninle ilgileniyor ve koptunuz ilerlettiniz muhabbeti hadi wp, facebook, insta vs. numaraya kadar aldın tipini gördün ve beğendin diyelim ulan sözlükteki tavrı ile reeldeki ayni olur mu?

yav insanlar birbirini gerçekte görüp beğenip sonrasında kavga edip ayrılmasına rağmen sen neye istinaden sözlükte yürüme eylemine yelteniyorsun?

ulan lafa gelince edep, adap, din ve iman pazarlayıp riyakarlık yapan ben miyim? iki yüzlü olan ben miyim? sorsam bu tür şeylere karşısındir da he?

bilhassa sözlükte ilişkisel zırvalık kurup sonra ayrılıp ikisinden biri sözlükten gidince tepem atıyor. hay sizin seviyenize.

oh beee. ulan 2.5 yıldır sunu içimde tutuyordum.
devamını gör...
bazen internetten tanıştığınız biri sizi günlük hayatınızda başka birinin anlamadığı kadar iyi anlayabilir. bunun sebebi anonimliğin ardında biraz daha şeffaf olabilmemiz sanırım. ancak işler ciddiye bindiği vakit her uzak mesafe ilişkisinin kaderinde olduğu gibi bu ilişki de sürdürülemez. taraflar aynı şehirde yaşayan kişilerse belki bir umut olabilir. çünkü insanların arasında belli bir kesim, fiziksel özellikleri nispeten gözardı edip, derdini anlayabilen kimselerle beraber olmayı tercih ediyor.
devamını gör...
okul zamanı 4 yıl çıkıp evlendikten 3 ay sonra boşananlar , aynı şekilde 2-3 yıl sevgili olup evlendikten sonra boşananlar gördüğüm için sözlük ilişkilerinin bunlardan daha aşağı olduğunu düşünmüyorum. hatta burda kişilerin tanışmadan önceki yazıları, dolayısıyla düşünceleri ve tavırları da mevcut olduğundan görebilene çok şey anlatır karşıdaki hakkında.

ha bunları yazıyorum diye özendirmeye çalışmıyorum. sözlüğe , karşıdakine ve kendinize zarar vermedikten sonra ne haliniz varsa görün *).
ben nasıl olsa ununu elemiş eleğini asmış biri olduğumdan kendimce sıkıntı yok, kibirli ustayı da alan almış satan satmış zaten. geride kalanlar düşünsün iyi mi olur kötü olur.
devamını gör...
her zaman o köşedeki adam olma isteğimi burada da sürdürüyorum. kimseyle tanışmak, kaynaşmak, bir hatira-anı bırakmak, kendimden bir şey söylemek adetim değildir. kimsenin ilgilenmediği, sevgi ve nefret duymadığı biri olmak. işte hayatımın amacı. oradan ve buradan, dünyadan sessizce,gerçek bir yolcu gibi gitmek. işte bu.
devamını gör...
kimseyle bir ilişki kuramamış asosyal birisinin dert etmeyeceği ilişkiler yumağıdır. sanki dallas dizisindeki ceyar'ı (j.r. ewing) olmuş millet...
devamını gör...

Bu başlığa bir şeyler girmek için üye olabilirsiniz.

Benzer Başlıklar