sözlük yazarlarına açık çağrı

lütfen imla kurallarını öğrenin, ayraç nerelerde ve nasıl kullanılır araştırın. yazılışını bilmediğiniz kelimeyi en azından google kullanarak bulmaya çalışın. google bile yanlış yazdığınızda "bunu mu demek istediniz" diyor. hadi ona güvenmiyorsunuz tsk yazım kılavuzunu deneyin. birilerine laf sokmak heyecanı ile yanlış şeyler yazıp da bu ihl sözlüktekiler amma da cahilmiş dedirtmeyin insanlara.
devamını gör...
sözlük formatına uymayan çağrı, burası malumunuz olduğu üzere bir sözlük. asla ve asla bir tartışma yada ses duyurma platformu değil.
devamını gör...
selam olsun isa yusuf alptekinin izinden gidenlere. yüce rabbimin merhametsiz çine birazcık merhamet ve vicdan , ırkdaşlarımıza ise sonsuz bir sabrı cemil vermesi temennisiyle.
devamını gör...
ne gerekiyorsa yapalım dediğim, desteklediğimiz çağrıdır... bize bir yardım eden yok mu diye çağıran kadınlar çocuklar ve insanlar için...

fakat bunları da yaparken, komşumuzun aç mı tok mu olduğunu, yakınımızda ihtiyaca sahip olan düşkünün varlığından haberdar olmak.. akrabalarımızı ziyaret etmek... ve koruyup gözetmeye en yakınımızdan başlamak gereklidir diye düşünüyorum. müminleri kadın/erkek diye ayırıp onların dininden, ihtiyaçlarından, hastalıklarından haberdar bile olamıyorken bu çağrı da bize çok büyük gelir dediğim çağrıdır.. *

dipnot; fakat yazının başlığında aptalca yazılar, başlıklar gibi şeylerden söz edeceksek, bu mailleşme zincirinin de bir o kadar hiç bir fayda sağlamayacağını en az bi o kadar gereksiz olduğunu söylemeden geçemeyeceğim..
devamını gör...
20. yüzyılda dünyanın dört bir yanında savaşlar, iç kargaşalar, toplu katliamlar, terörün her türlüsü insanlığa dehşet saçtı. dünya tarihinde ilk kez, savaşlarda bu kadar çok sivil insan hedef alınarak öldürüldü. hemen hemen her kıtanın bir veya birkaç köşesinde dinmeyen bir zulüm ve kargaşa ortamı oluştu. dünyayı böylesine kana bulayan, insanlara zulmün her türlüsünü yaşatan neden ise, 19. yüzyılın köhneve ilkel bilimsel metodlara sahip zihinlerinin ürettiği ideolojilerdi.

dünyaya dehşet saçan ideolojilerin başında ise komünizm gelmekteydi. karl marx ve friedrich engels isimli iki alman'ın ürettikleri bu ideolojinin, lenin, stalin ve trotsky gibi kişiler tarafından uygulanmaya konmasıyla, dünya tarihinin en büyük kıyımları ve katliamları gerçekleştirilmeye başlandı. bu ideolojinin rusya'dan sonra doğu avrupa, çin, hindiçini, latin amerika gibi coğrafyalara sıçramasıyla, zulmün çapı daha da büyüdü. ve bu ideoloji ardında milyonlarca ölü bıraktı. her ne kadar kesin rakamlara ulaşılması mümkün değilse de, komünizmin dünyaya getirdiği ölü sayısı yaklaşık olarak 100 milyondur; rusya'da 20 milyon, çin'de 65 milyon vietnam'da 1 milyon, kuzey kore'de 2 milyon, kamboçya'da 2 milyon, doğu avrupa'da 1 milyon, latin amerika'da 150 bin, afrika'da 1,7 milyon, afganistan'da 1,5 milyon ve uluslararası komünist hareketin ve iktidarda olmayan komünist partilerin neden olduğu 10.000 civarında ölü.


kaynak: komünizmin kara kitabı, doğan yayınları, s. 17

devamını gör...
adalet ambalajına sarılmış milliyetçilik çağrısıdır.

dakikalar içinde defalarca kötülenmesi üzerine gelen edit: madem bu kadar merhametli bu kadar iyi kişilersiniz burnunuzun ucunda ırak yanıyor, filistinliler hayvanlar gibi öldürülüyor, hatta ve hatta kürtlere yapılan zulüm uygurlulara yapılanın yanında hiç hafif kalmayacağı haldeyken sen git dünyanın öteki yakasındaki insanlar için çağrı yap. daha 3 yıl önce bu mevsimde lübnanda 4000 insan dünyanın gözü önünde katledilmedi mi? enkazlardan çıkarılan günahsız bebekleri pas geçmenizin sebebi Allahın o mevdudeye arap ülkesinde hayat vermesi mi?

tamam uygurlar da müslüman ama önce bir 1000 yıldır aynı coğrafyada yaşadığımız elimizin kolumuzun uzandığı yerler neden duruyor da ta 6000 km uzaktaki yerlere adres veriliyor? diyarbakırı hallettik mi? felluceyi, gazzeyi hallettik mi? halletmeye gerek yok değil mi! çünkü onlar arap onlar kürt. durmadan öğündüğünüz şamanist atalarınız neden onları orada bırakıp gelmiş o zaman buralara. sadece bir gruba gösterilen merhamet merhamet değildir. merhameti bizler yunustan öğrendik. yaratılanı yaradandan ötürü severiz.
devamını gör...
destek istemenin de bir adabı olmalı öyle zorla bu işler olmaz ne demiş atalarımız keskin sirke küpüne zarar demişler, küpe zarar getirmeden fazla şans zorlanmamalı tadında bırakılmalı sonra uçtuktan sonra son çare pişmanlık vermez.
devamını gör...
desteklemek istemeyenlerin hala ne için bu başlık altına yazdıklarını anlamadığım çağrı'dır...bir şeyi desteklemiyorsanız, o konu hakkında yorum yapmaya da gerek duymaz ve geçer gidersiniz, başka konular açarsanız...bakın etrafta bol bol atatürk'lü, fethullah gülen'li başlık var...
devamını gör...

Bu başlığa bir şeyler girmek için üye olabilirsiniz.

Benzer Başlıklar