sözlük yazarlarına tavsiyeler

sözlüğe yazmaya ara vermeyin.
ara verince soğursunuz onca tanımınız ziyan olur.
aklınıza gelenleri o an bir yere not alın sonra kesinlikle gelmiyor.
sözlüğün mobil uygulaması için bağış toplayın ve lütfen bu hasrete bir son verin.
devamını gör...
mutlu olun, şükredin, sevinin… çünkü yemin ediyorum harikasınız. gençsiniz, güzelsiniz, aklınız yerinde, Allah her zerrenizi kendisi yaratmış düşünsenize ne büyük lütuf. ünlü biri size bir hediye verse onu yanınızdan ayırmazsınız. ama her parçanız Allah’ın hediyesi, gururlanın! her şeyi bir yana koyun, etrafınıza bakın. şeytan ne kadar çok insanı ağına düşürmüş. siz islamla şereflenmişsiniz. bundan öte ne olur.. ve diğerlerinin size ihtiyacı var. kendinize güvenin, arkanızda Allah var. siz islamın nurusunuz. lütfen kıymetinizi, öneminizi, size duyulan hasreti göz ardı etmeyin.
devamını gör...
5 mayıs 1990 yılında prof. esad coşan'ın şu sohbetini tavsiye ediyorum:
--- alıntı ---
“islam'da cemaatle beraber olunması tavsiye edilir. cemaatle beraber olmak "hakla", "hakikatle" beraber olmaktır! tek başına olsa bile, hakikatle beraber olan cemaattir. hakikatten kopmuş olanlar, milyonlarca da olsa tefrikadadır.”

“bugün maalesef tüm islâm âlemi emperyalist güçlerin sultası altındadır. kuş uçurtmazlar, takip ederler... hem de kendisi takip etmez... amerika seni john'la takip etmez, smith'le takip etmez. adı senin benim gibi olan müslümanla takip eder; canına okur. o milletin içinden çıkmış hain vasıtasıyla takip eder ve millete en büyük zararı, kendi içinden çıkmış insanlara yaptırır. parayla satın alır, ajan edinir ve öyle kullanır.”

“herkese ajan demiyoruz; metot bilmediğinden, ilimden uzak olduğundan emperyalist onu kullanır, fark etmez. sahte bir takım organizasyonlar var, topluyorlar insanları etraflarında, ondan sonra onları toptan satıyorlar! götürüyor, olmadık yere bağlıyor... mü'min feraset gözüyle bunları anlayabilmeli. hizmet ediyorum diyen insanları, organizasyonları irfan teraziniz ile tartın!”

“böyle birtakım insanlara, organizasyonlara körü körüne bağlanmayın! her birinize istiklâl tavsiye ediyorum. hür olun, hizmeti kendiniz tespit edin, yapmaya çalışın!”

“emperyalistlerin türlü oyunları var. islâm, bir kimsenin hizmetiyle yürüyecek hâle gelirse, o kimseyi yok ederler, öldürürler, satın alırlar, tehdit ederler. ne yapmak lâzım? hizmeti yaygınlaştırmak lâzım, herkesin lider olması lâzım. "tek lider, vazgeçilmez insan..." diye bir şey olmaz. bakın, filistinli çocuklarla niye başa çıkamıyorlar? hepsi lider.”

“bir lidere, tek hocaya, tek ekibe bağladığı bir yığın insanı, böyle üzüm salkımını sapından tutar gibi, istediği yere götürüyor!”

“onun için, teşkilât kurdurtuyorlar; teşkilâtın başına kendi adamlarını --hain bir kimseyi-- koyuyorlar. öteki insanların hepsini, üzüm salkımı gibi oraya buraya götürüyorlar.”

“müsaadeli, ağabeyli, bilmem neyli hizmet olmaz... tâbî olmayın kimseye! bana da tabi olmayın! bana tabi olursanız, beni sıkıştırırlar. ondan sonra, "sen bu adamlarına şöyle yap!" derler. islâm'a, Allah'ın emrine tabi olun! Allah'ın dinine hizmet edin! tek başınıza olsanız da, hakla beraber olun! o zaman islâm kalkınır; başka türlü kalkınamaz! "aa, efendim, dirlik, düzenlik, birlik, beraberlik, organizasyon bozulmasın" diyorlar.

“her biriniz islâm için, kendinizin dünyada kalmış tek adam olduğunuzu düşünün. ama senin gibi aynı hedefe yürüyen başka insanlar varsa; onlarla da işbirliği yap! yapmıyorsa, silkele at be! sen onu sırtında taşımak zorunda mısın? beni sırtında taşımak zorunda mısın? kimse kimseye hürriyetini vermesin! hürriyet aziz şeydir. insan, ancak Allah'a kul olur.

"allahım! ancak sana kulluk eder ve yalnız senden yardım dileriz."

--- alıntı ---
devamını gör...
--- berat'e ---

..... insanlara tavsiyem şudur ki, nasıl "zenginin parası, parasızın çenesini yorarsa", başkalarının mutlu görünümü, insanı kendi mutlu olma imkanını, kabiliyetini görmekten alıkoymamalı. filmler, resimler birer hayaldir. başka insanların dış görünümleri de bizi aldatmasın. insan kendi mutlu olma imkanını görebilmeli. mutluluksa filmlerin, romanların içinde değil, kendi yaşadığımız basit hayatın içindedir. ve önemli olan yaşanılan "an"dır. onu ibadet, sabır, anlayış, tevazu ve merhamet ile anlamlı hale getirmek mutluluğun ta kendisidir. yoksa deniz kenarında fotoğrafçılar tarafından düzenlenmiş bir mutluluk tablosu sahtedir ve bazı saf kimselerin duygularını istismar etmekten başka bir şey ifade etmez.

acaba anlatabiliyor muyum?

--- cahit ---
devamını gör...
*takdir edin.
* mesaj atip neden eksi verdiginizi açıklayın degerli bi yazarsa. insanların pek cogu bunu onemsiyor
* samimi olun. sanal alem be ya amann olayina girmeyin.
* baska yazarlarla takismayin. ben vaktiyle yapmış olmaktan pismanim.
devamını gör...
birisinin aleyhinde propaganda yaparken alıntı yapıyorsun bir de alıntının kaynağını yazıyorsun ya. ışte o kaynağa sahip alıntı metinde, şu böyle dedi o bunu düşündü ya da bir rivayete göre şunu yapti bilmem kimin hatıralarına göre böyleydi ibareleri olunca komik oluyor. kaynak verdiğini sanıyorsun ama verdiğin kaynağın referans aldığı şeyin ne olduğunu görmüyorsun ya da görmek istemiyorsun. yani ahan da kaynak var bu bilgi doğrudur yalanını kimse yemiyor. üzülme zaten benden başka okuyan da yok. ben de meraktan yine ne saçmalamış bu diye okuyup gülüyorum.
devamını gör...
1) ayıcıklı, kedili ponçik bir nick seçin
2) yalnızca popüler konulara yazın.
3) kesinlikle başlık açan kişi olmayın. o başlığı mutlaka birisi açacaktır
4) açılan başlıklarda ikinci, hiç olmazsa üçüncü yazan kişi olun.
5) esprili olun
6) reelden tanıştığınız mutlaka 3-5 kankanız olsun
7) kendi nick altınızı uplattırın, zaman zaman siz de onların nickini uplayın
8) polimiklere girin, başlık içi tartışmaları gereksiz yere uzatın.
9) aklınıza gelebilecek her konuda duyar kasın

tebrikler! artık siz de popisiniz.
devamını gör...
benden sanırım tek tavsiye olur, haddime düşmeyerek annenizi babanızı üzmeyin sayın sözlük yazarları diyebilirim, onları kırıp üzünce bir şekilde her şey tepetaklak oluyor, ama onların gönlünü de hoş tutunca bağdatta olsan geliyor, seni buluyor güzel hoş bir hal. Allah bu konuda sabrımızı, hoşgörümüzü, güzel ahlakımızı artırsın. bana öyle geliyor ki bu hususa dikkat eden bu dünyada saadetine ulaşacaktır.
devamını gör...
kalp kırmayın. kimsenin mutsuzluk ve mahzunluk sebebi olmayın. ne kadar tevazu, sevgi,anlayış, olgunluk o kadar huzur, mutluluk demektir. nacizane tavsiyelerim bu kadar.
devamını gör...

Bu başlığa bir şeyler girmek için üye olabilirsiniz.

Benzer Başlıklar