yazar arkadaşların entrylerinde konu başlığıyla alakasız olmasına rağmen dipnot şeklinde yazdıkları yazılardır. kimisi arabam var der, kimisi evim ee biz ne yapalım mesleğimizi yazalım.

( #184363 )
devamını gör...
yazılan entyrlerin içerdiği enigmaların çözülmesiyle elde edilirler. yav şaka la şaka, enigma çözmeye gerek yok bunun için, aşağıdaki örnekte görüleceği üzere son derece açıktırlar. biraz dikkat hepsi o...

entry:

mahallenin çöpçatan teyzelerinin üniversite 3.sınıftan itibaren sizi gözüne kestirip dört gözle okulunuzun bitmesini beklediği evlendirme usulüdür.hele bi de sizi yanına yakıştırdığı birisi varsa vah ki vahh halinizee!! hayır! ne karşıdaki mağdurun haberi vardır böyle bi girişimden ne de sizin.o sadece sizin okulu bitirmenizi bekler bu zaman zarfında.taaa kiii okulunuz bitip mesleğinizi yavaştan yavaştan elinize almaya başlayana kadar.işte o esnada o çöpçatan teyze kabus gibi çıkar karşınıza.daha öncelerinde sadece yoldan geçerken selam verdiğiniz bu kadın bi anda gecelerinizin vazgeçilmez kabusu oluverir.en ufak bahanelerle evinize girmeye ve sizin her türlü hareketinizi gözetlemeye başlar.sizse öyle bi niyetiniz olmadığını sürekli ona çaktırma çabası içerisindesinizdir. neyse uzun lafın kısası; bu teyzelere maruz kalmamak için en güzeli,kendiniz üniversite son sınıfta (daha öncesi de olabilir) adayınızı bulup ailenizle tanıştırmanızdır yokksssssaaa eninde sonunda eline düşeceğiniz kişiler bu çöpçatan teyzelerdirr haaa ona göree!! * )
- kısacık ömür yeter mi onca hayaleee ?? (englishteacher_ 08/11/2011 18:21 ~ 08/11/2011 18:27)


meali:

ben var ya acaip güzel bi kız değilim ama liseden beri hanım hanımcık bilinirim. mahallede öyle bir havam var. üniversiteye de gittim ya biraz da onun etkisi var tabi, cemaate takııyorum, kontollü olmak lazım bu durumda, neyse işte şimdi bizim bi halime teyze var, bu teyzenin de sümsük bi oğlu var, liseden de arkadaşım, hiç ciddiye almışlığı yotur beni ama annesi işte bir şekilde okuldan eve evden okula gidişimden etkilenmiş olacak ki çocuğa düşünüyor sanırsam. ben de üniversitedeyken cemaate takılmanın neticesi olarak pek bakmadım bu işlere, gerçi 3. sınıfta bi deneyimim oldu ama ıhh baktı benden bişi çıkmıycak yol verdi...şimdi bi kaç gündür bu teyze aileme yaklaşıyor, eve geliyor filan, sanırım beni istiycekler. çok heyecanlıyım sözlük, işimi de elime aldım, öğretmenim, nerden baksan 2 bin litra kazanıyorum, bu son şansım olabilir. bi de neye üzülüyorum viliyor musun sözlük, valla şayet halime teyze beni oğluna ister çocuk tabi önce işallah yareppim dinimiz amin, ister de olursa bu iş sözlük hesabımı, twitter hesabımı silmem de işte ne bilim takip ettiğim erkekleri unfollow edecem ya,bi de burda badilistimden erkekleri çıkarcam ya, ay ona üzülüyorum.
devamını gör...
#265296">( #265296) meali : "siz bakmayın benim sözlükte ahkam kestiğime. kızlarla ilgili ansiklopedi yazacak kadar sevgilim olmuş gibi davrandığıma da bakmayın. sallıyorum olum. hayallerimi yazıyorum buraya. bu arkadaş hani kendini anlatmış ya böyle valla ben de kendimi gördüm o tanımda. cidden ya. bak yeminlen öyle. empati neyim kurdum. benim şansızlığım öyle çöp çatan mıdır çöp çalan mıdır nedir işte o teyzeden yok bizim mahallede. olaydı iyidi. tipsizliğimi böyle agresif tavırlarla gizlemeye çalışıyorum. zor durumdayım, la sözlük bana kız bul. "
devamını gör...
yazar yaaa!!(* arkadaş nasılda yazmış olayı! aynı zamanda komik olduğunu da düşünüyodur şimdi bu yazarrr!!! yazık * hakkımda biraz bilgi sahibi olmak istemiş ama başaramamış sanırım kendisi.bunu başaramayınca da yaa dur bi düşüneyimde ben uydurayım yaa bişiler demiş.bunlar çıkmış işte ortayaa!! kardeşcegizim nasıl da uğraşmış.artı alsa biraz bari de mutlu olsaa.abi bunlar nasıl tespitlerdir yahu.nerde yaşıyosun sen arkdaş ? doğrusu bende senin bilinçaltında daha neler var merak etmedim değil hadi bi kısmını dökmüş sanırım yukarda da.geri kalan kısmı bence ayrı bi merak konusu.*
devamını gör...
sözlük yazarlığını cogito da öğrenince insan böyle saçma tepkiler verebiliyormuş. halbuki bu bir sözlük eğlencesidir. ah ah... sanıyorum ekşiye geri dönmek ve bu ergenlerle hiç eğlenmemek en doğrusu...cidden bak...
devamını gör...
sözlüğün amblemindeki koyun ne tatlı* demek istiyorum şu anda. şimdi dikkatimi çekti bayrama özel bir koyun mu yoksa hep mi olacak orda, çok sevdim ben. bence hep kalmalı.
devamını gör...
http://www.cogito-sozluk.co...

ulan bu dindar adamların  bu olayını seviyorum.
bak ne güzel günahtan muhafaza ediyorlar kendilerini.
aslında dediğim gibi daha doğrusu cemaate mensup olanlar yapıyor bunu.

ama abi serde ülkücülükte var.
şimdi bizde yok böyle olaylar.
neyse işi dindarlar yapıyor diyeyim.
başlığa cemaat yazıp hem cazip yapalım hemde tiye alıyor gibisinden olsun
ihaleyide cemaate yıkalalım..
hahahaa süper lan!
devamını gör...
#381850 no'lu tanımda kimseye bir şey giydirmedim, olsa kendim giyerdim. zaten havalar soğuk, giyecek bişeyim yok!

orda aslında, istanbul forum ve marmara forum gibi avm'ler üzerinden, sözlüklerdeki forum üslubu üzerine gönderme yapmaya çalışmışımdır.
devamını gör...

Bu başlığa bir şeyler girmek için üye olabilirsiniz.

Benzer Başlıklar