sözlük yazarlarının başarıları

ilkokula gidiyorum henüz. küçücüğüm daha. köyde okudum ben. köy okulu.

köy okullarında, yan köylerin okullarıyla etkinlikler düzenlenirdi bizim zamanımizda. futbol maçı, yarış vs. yine böyle bir şey yapmışlar öğretmenlerimiz. kalktık yan köye gittik. bir şeyler yapılıyor işte. sıra mendil kapmacaya geldi. Yalnız bu sefer iki köy yarışmıyor, karma yapmışlar. Epey de bir kalabalık.
Benim olduğum taraf; bakıyorum giden düşüyor! giden yeniliyor. Arada beni çağırıyorlar, gidiyorum kapıp geliyorum mendili, kapıp geliyorum. pire gibiyim. * kafamı kaldırıp bir de baktım, ben tek kalmışım bu tarafta, karşımda tam dokuz kişi var. bizim takım hep elenmiş. başladım; gittim kapıp geldim mendili, kaptım geldim, 1-2-3-4... hepsi elendi, finale bizim köyden bir çocuk kaldı. arada yarım dakka, bilemedin 1 dakka dinlendiriyorlar beni öğretmenler. koştuk, genelde ben mendili kapıp kaçardım. hatırlamıyorum kimin kaptığını ama muhtemelen bendir o. ama o da tutmuş mendilden! o o yana çekiyor, ben bu yana. kenarlardan ''bırak da vur'' sesleri geliyor. biraz mücadeleden sonra bıraktı mendili çocuk. dokundu bana. kaçamadım.
ama, o çocuk benden 1 ya da iki yaş büyük. muhtemelen ben 3. sınıf öğrencisiydim o 4 ya da 5. büyük ihtimalle 5 daha üçüncü sınıftayken bu başarı çok iyi. çok hızlı koşardım, kimse yakalayamazdı. hem 8 kişi elemişim, yorulmuşumdur herhalde.
bir de nilüfer... 1. ya da 2. sınıfta iken hep onun peşinden koşar yakalayamazdım. sonra okulu bitirdi o. 3. sınıftayken kesin yakalardım o kızı da. o da hızlı koşuyormuşsa demek ki.

köyde atletizm okulu vardı da ben mi gitmedim ? olsaydı belki de türkiye'nin önemli sporcularından birisi olurdum bu dalda. askerde iken de iki adet birinciliğim var. 2400 m, 1600 m silahlı koşu. birinde 500 kişi koşmuştuk. diğerini hatırlamıyorum.

devamını gör...
genele vurmadan sadece bugün için,sabahleyin hastalıktan yerimden kalkamaz haldeydim; üşüme, korkunç baş ağrısı öksürük halsizliğin fizik bulmuş hali ve bolca acı. tabiri caizse nefes alamıyordum ağrıdan. ama kahretsin ki nalet sınav da saat 10:30 daydı. evden 1.30 saat süren yolculuk gözümde deli büyüdüğü halde kıytırık sınava gittim. bu benim için çok büyük bir ilerlemedir.yem çuvalı gibi oturduğum yere yığılarak ıhhlayrak vahlayarakta olsa kahrolası sınava girdim ve geri geldim. sizin için önemsiz ve küçük bir adım gibi görülebilir ama acılar içinde yuvarlanan benim için büyük bir adım.

devamını gör...
giydiklerimle uzaktan yakinda ln ilgisi olmayan coraplar giymek.

basaridir bu cunku insanlarin igneleyici, ne yapuyor lan bu bakislari hala öldüremedi beni.
devamını gör...
son güne bıraktığım her işi hakkıyla bitirebiliyorum. okulda aşı yapılırken kimden başlayalım diye sorunca elimi kaldırmıştım, sonra korkudan bayılmıştım ama bunlar hep teferruat.
devamını gör...
her yere itina ile geç kalmak. satrançta hocamı yenmek. tavla da bana öğreten kişiyi yenmek. iyi bisiklet sürmek. yüzmeyi boğularak öğrenmek ve her şekilde neredeyse yüzebilmek. yüksek yerlerden atlayarak yüzmek. derste anladığım ile yüksek not almak. iyi basketbol oynamak. dışarda yediğim yemeklerin aynısını daha güzelini yapabilmek. hızlı koşabilmek. futbol oynayabilmek. acılarımı saklayabilmek. geceleri daha iyi ders çalışmak. elimden tamirat işlerinin gelmesi. başladığım her kitabı bitirebilmek.
devamını gör...

Bu başlığa bir şeyler girmek için üye olabilirsiniz.

Benzer Başlıklar