cogito sözlük yazarlarının bugün yapmaktan ve yapmış olmakla caka satmaktan zevk aldıkları havalı işlerdir.

misal ben bugün ofisteki şişme koltuğuma hava bastım, kaçırmış biraz. takviyeyi verince çok iyi oldu, çok da havalı oldu tamam mı.!. * *
devamını gör...
redd bul içtim az önce havalandım ve kuşların üzerine işedim. hem çok havalıydım hem de hava çok açıktı. dün hava bozuktu, bira havasıydı. akşam daha havalı olacak tekila ve nutellam ile. uçucaz.
devamını gör...
bakkaldan aldığım ekmeği sokağın ortasında ucundan kıra kıra yedim bitirdim. şimdi gidip ekmek almam lazım!
devamını gör...
cuma çıkışı cebimden çıkardığım 200 lük banknotu önce şöyyle bir herkese gösterdikten sonra
yardım sandığına atıp usulca 199 lira para üstü istedim.
devamını gör...
önce 5.kat aşağı obua çalarak indim , kapıyı açan fransız hademeye çekil önümden bakışımı atarak yolda ilerlemeye başladım. zaten yenisini alırım diyerek elimdeki obua'yı ilk önüme gelen kişiye hediye ettim.

vaktim azdı bir yandan da ritmik bir ses duymaya devam ediyordum. yolda kalp krizi geçiren bir yaşlıya "açılın ben doktorum" diyerek müdahale ettim, ilacını da yazdım , arka da ise ambulans sesine yakın bir ses duymaya devam ediyordum. kafamda yarınki yapacağım sunumun dökümleri vardı, hepsini ezbere saydıktan sonra yıl sonuna kadar ne kadar maliyet tutacağını 7 haneli rakamlar olsa da hemen hesapladım. 100 metreyi 9,63 saniye de , eti pop keki de 9 adım olmadan bitirmeyi başardım. en son helikopterden helikoptere atlarken , irkildim, alarmı kapattım, yine bugün de işe geç kalmıştım !
devamını gör...
ehliyet teorik sınavını zar zor geçtim sıra direksiyon sınavına geldi.nerden bulmuşsam işletmesi berbat bir sürücü kursuna kaydoldum.efendiler zahmet edip bilgilendirme adına tek sms i bile çok görüyorlar.bu çok can sıkıcı bir mevzuyken öğlen saatlerinde bir kaç arkadaşla falafel house da enfes üstü wraplarımızı iştahla mideye indirirken bir sms aldım "yarınki direksiyon sınavınız için 19.00 a kadar kursunuzdan sınav giriş belgelerinizi alın!!" inanın lokma boğazımda kaldı bir müddet ölüm ve yaşam arası araf denen bölümde gitgeller yaşadıktan sonra kendime geldim.aradım kursu "beni henüz sürücü koltuğuna oturtmadınız bu attığınız mesaj nedir?"kızcağız afalladı,nadiren meydana çıkan çirkef damarımla bağırmalara devam ettim ve her sürücü kursunun öğrencilerine tanıdığı 10 saatlik direksiyon eğitimimin hangi ara gerçekleştirileceğini sordum telefonu yüzlerine kapattım bir 5 dk sonra aradıhttp://lar.ve bana sakin olmamı sınavımın haftaya cumartesi olduğunu ve imzalattıkları senetteki 10 saatlik direksiyon eğitimini ne yazık ki veremeyeceklerini 4 günlük 40 dk dersler alabileceğimi söylediler arzu edersem saati 40-70₺ arasında değişen özel ders alabileceğimi dipnot düştüler. ba ba ba söylediği şeye bak özel dersmiş neyse eğer imzalattıkları sözleşmedeki 10 saatlik direksiyon dersini alamazsam hukuki işlem başlatıcağımı gayet tıslar bir ses tonuyla yüzlerine çarptım. evet bu sefer işler değişmişti telefonda konuşan kız aynen şunları söyledi hanımefendi böyle birşeye gerek yok biz sizi direksiyondan geçiricez,endişelenmenizi gerektiricek birşey yok! şu pişkinliğe bakarmısınız benim gibi bir insan evladına torpil teklif etti hasbam! benden gelen cevap ise son günlerde aklıbaşında yaptığım tek hareketti hanımefendi torpilinize ihtiyacım yok bana vadettiğiniz 10 saatlik direksiyon eğitimini verseniz yeterli teşekkürler ve telefonu kapattım.pişman değilim.
devamını gör...
bugün değilde geçenlerde bir araba benim arabanın önüne park etmişti bir sinirlendim bu nasıl park ulan kimin bu araba diye birden arkamdan zayıf cılız ürkek bir ses benim dedi bir döndüm güzel bir bayan. çok utandım ama bozuntuya vermedim hanım hanıımm şu arabayı çek o zaman dedim. kız cağız ben acemiyim rica etsem siz çeker misiniz dedi. hemen en havalı halimle kaptım anahtarı kızın elinden bindim arabasına çıkartım anahtarı derken baktım anahtar yok düğme gibi bir şey dokundum arabanın önü boeing 737 cockpiti gibi aydınlandı. binlerce ekran çıktı. neyse geri alayım dedim arabayı baktım debriyaj yok. arabada vites de yok kadın uzay gemisi sürüyor anlaşılan bütün ezikliğim ile dışarı çıktım bu avukat olan hanım kızımıza arabayı çıkartamayacağımı söyledim.
eğer arabayı çıkartsaydım havalı bir iş yapmış olacaktım.
devamını gör...
karşıdan karşıya geçerken araba durup "geç" diyince el işaretiyle "eyvallah" yaptım.çok havalı hissediyorum kendimi.
devamını gör...
uzun parliament içtim. ulan kaç aydır içmiyordum amerikanoyla ilaç gibi geldi.
devamını gör...
üst dönemlerden biri ders çalışırken geldi soru sordu. artiz artiz anlattım, ezbere madde söyledim bi de yeeaa şimdi madde numarasından emin değilim ama tribi yaptım.


*
devamını gör...
arabamın lastiklerini şişirdim.

durun hemen hava basma olayına bağlamayacağım.

zira lastik şişirirken gerçekten çok havalı oluyorum. çünkü havayı kendim basıyorum. yani anlayacağınız ciğerler at ciğeri, adonisler ise tam baklava.

lastik değiştireceğim zaman da tek kriko kullanmadan tek elimle arabayı kaldırıp diğer elimle bijonları söküyorum.
devamını gör...
türk kahvesi içtim. havalı olmasının nedeni şu: takıldığım mekan standart. en fazla iki bardak çay içtikten sonra kaldığım süreye bağlı olarak çay yerine kuşburnu içerim. bugün yine o monoton günlerdendi. şekeri bırakamamdan dolayı çayın arkasına türk kahvesi istedim. garson abi sana yine kuşburnu getiriyorum derken lafı ağzından alıp, şekerden uzak duruyorum, sen bana türk kahvesi getir dedim.

üşenmedim yazdım. şimdi sizlerde şukulayın. ayıp olmasın.
devamını gör...
bugün değil de bi ay önce falan 38b'deyim, otobüs deli gibi dolu. delidolu gidiyoruz. kulaklıgin düğümunu çözdüm taktım. önlerdeyim. birden sağ kanattan akbil yağmaya başladı. 1...2...3..5..10.... teker teker ama seri bir yağış söz konusu. öndekiler olarak artık gina geldi millet ortadan binip binip kart yolluyor. en sonunda döndüm arkaya "şunları topluca gönderelim" diye bağırdım. bi tane teyze "aferin sana" dedi diğerlerine duyurarak. ben klasimi bozmadan kulaklıgimi takip devam ettim. offff yaktın ortalığı be kardeşim...
devamını gör...
dört günlük sakalla dolaştım, bu benim için çalışma hayatı rekoru.
edit: askerde üç günü zorladım ama olmadı.
devamını gör...
pazarda avon satan kadından,siyah havyarlı soyulabilen yüz maskesi aldım. daha da bunun üzerine çıkamam herhalde. bu bana 1-2 yıl yeter.
devamını gör...
ofise herkesten önce vardım. hatta şöyle ki patron geldiğinde beni kapıda gördü sevindi sonrada başladı diğer elemanlara saydırmaya hep geç geliyorlar diye. şimdi anlatınca havalıymışım gibi durmadı ama sabah gerçekten çok havalıydım.
devamını gör...
dün okul çıkışı bedenen ve zihnen yorgunluğun üstüne kılınan namazdan o dalgınlıkla nasıl olmuştur Allah affetsin * sonra dua kısmında secdede uyuyakalmak. baya baya hem de. sonra uyandığımda ne kadar zaman geçti bilmeden etmeden annemlere yüklendim ölsem haberiniz olmayacak da insan bi bakar da vs diye. evet yüklenme kısmı havalıydı.* bi de hakkaten fikir olarak düşündüğümde , ölüm şekli olarak seccadede gitmek epey havalı. * Allah hayırlısını versin.
devamını gör...
minübüste şoförün yanındaki tekli koltuğa oturdum. en az gelin arabasında ön koltuğu kaparak gelinin kız kardeşini saf dışı bırakmış görümce kadar mesuttum. *
devamını gör...
bana çok ciddi yalan söylediğini düşündüğüm ve ilişiğimi kestiğim kişinin facebook'ta
''oysa aynı şehirdeydik,aynı okula gitmiştik ama o entrika oynamayı seviyordu bense dürüstlüğü..''* yazmasının üzerine whatsapp durumumu
''güven ruha benzer,terk ettiği bedene geri dönmez'' gibisinden bir şeyler yazdım.

cevap gelsin şunu yazacağım : ''ve bir gün kalem diyecek ki,bu kadar yazdığın yeter!çiz gitsin!''. atarlı sözler sayfasından buldum.*

devamını gör...
süper arabasını yakışıklılığı ve güzel sevgilisi ile kombine eden o biskolata çocuğuna yanlış adres tarif ettim.

evet çok havalı ; siz hayran kalırsınız ben yanlış yollara saptırırım.
devamını gör...
kuru fasulye yemek. çok havalı dostum. woohoo!
devamını gör...
annemle çok heyecanlı biçimde kariyer planları yapmak.
havalı değil ama bi mutlu oldumya konuşmaktan.
yüksek lisans şu bu hayalleri hakkında konuştuk. halen heyecanlıyım.
devamını gör...
fosforittalı sofra bezini silkelemek. bir de çırpmışım ki sormayın.
devamını gör...
whatsapp mod grubundaki bi cümlemin içinde hem proses hem spontane kelimelerini aynı cümle içinde kullandım. *
devamını gör...
bim den aldığım teatone şeftalili ice tea içmek, kimse görmedi ama eminim reklam yüzü olabilecek kıvamda içtim.
devamını gör...
-sabah işe giderken kapıdan çıkmak yerine mutfak camından aşağıdaki kaldırıma atladım ve güneş gözlüklerimi takıp sigara yaktım. etraftaki tüm sokak kedileri ve insanlar bana bakıyordu. (ikinci katta oturuyorum)

-işe gelirken geçeceğim yaya kaldırımında araba parkedilmişti. hem de bir porşe cip. üzerinden atladım yürümeye devam ettim. yoldan hızlıca gelen arabaları el işareti yaparak durdurdum ve kaldırımın karşısındaki çöp kutusunun sigara söndürme yerinde sigaramı söndürdüm ve yola devam ettim.

-işyerine girdiğimde danışmada oturan adama bana bir paket geldi mi? diye sordum. çok havalı sordum ama sanki böyle milli istihbarat bişey göndermiş gibi. hayır gelmedi dedi. tamam dedim gelirse hemen beni aramanızı rica ediyorum bu paket çok önemli dedim. (paket falan gelmeyecek elbette)

-patronumu gördüm ve ona selamünaleyküm dedim. o da bana aleykümselam dedi. çok göbek yapmışsın heralde çalışmıyorsun dedi. döndüm ve dedim ki "burası bir spor salonu değil yaptığımız işler spor yerine geçmiyor" *

-ofise geçtim herkese selamünaleyküm diye seslendim. hepsi birden aleykümselam dedi gayrı ihtiyari. "nasılsınız arkadaşlar" diye sordum. herkes iyiyiz diye cevap verdi. gözlüklerimi çıkardım ve "iyi değilsiniz" dedim.

not: her yaptığım hareket havalı arkadaşlar kusura bakmayın yazmak yorucu olabilir bu yüzden bu kadarını yazdım.
devamını gör...
ösym merkezi diye gidip arap bilmem ne koordinasyon merkezine dalıp sanki hiç yanlış yere girmemiş gibi insanlarla muhabbet etmek, mail adresleri almak falan.
ha sonuç olarak havalı bir şekilde işimi göremedim. olsun. kısmet.
devamını gör...
uyanmak.

valla seviye bu. şimdi de avrupa'da öğretmen maaşları ile inşaat işçilerinin maaşlarını araştırıyorum. eğer işçi maaşları yüksekse, türkiye'deki öğretmenlere ve hükümete çakmak için burada paylaşcam. * eğer tersi ise paylaşmıcam. *

(bkz: işsizliğin zor iş olması)
devamını gör...
kolu vücuda doksan derece açı yapacak şekilde tutarak havaya atılan leblebiyi ağza denk getirmek.

sabah kalkar kalkmaz daha afyonum patlamadan anlamsız bir gazla pasta yapmak.

devamını gör...
7 saat dersim vardi bahçe nobetim vardı katlar arasında helak olmam yetmedi ortak sınav olacak ve çocuklara diğer konuyu fazla fazla anlatan hoca sebebiyle mağdur olmasınlar diye ilk 5ders hayatımdaki en hızlı biçimde ders anlattim. bi ara bayilacagim sandım evet.
devamını gör...
elitlik bildiren işler. biz ameleyik ağabey ne havası.
devamını gör...
soğuk havada artistlik olsun diye 2 saat dışarıda beklemek.. neymiş istanbul boğazı güzelmiş.. he canım güzel..
devamını gör...
yazlığa gidip soba kurmak.

hem kışa hazırlık hem de nostalji amacıyla yaptığım; oğlumun hayretler içinde izlediği eylemdi.

hayatında ilk defa soba gördüğü için elbette..

hele o çamaşır kurutma aparatını taktığım an... bana bir daha hayran olmuş*
devamını gör...
bim'den alışveriş yaparken alınan şeyleri cepte kalan son 1 lira 95 kuruşa denk getirmek. nasıl da denk getirdim eheh yüz ifadesiyle sırada bekleyen şaşkın kalabalığa yandan yandan bakmak.
devamını gör...
bir maliyet muhasebesi anlatmışım sormayın. 4 sayfalık soru ve çözüm. ezberden. çocuklar pert. tabi ben de pert. ağzımla kuş tutsam anlamıyorlar. ama havalıydı. bazen ne konuştuğunuzun anlaşılmaması çok havalı oluyor yaff.
devamını gör...

Bu başlığa bir şeyler girmek için üye olabilirsiniz.

Benzer Başlıklar