cogito sözlük yazarlarının bugün yapmaktan ve yapmış olmakla caka satmaktan zevk aldıkları havalı işlerdir.

misal ben bugün ofisteki şişme koltuğuma hava bastım, kaçırmış biraz. takviyeyi verince çok iyi oldu, çok da havalı oldu tamam mı.!. * *
devamını gör...
redd bul içtim az önce havalandım ve kuşların üzerine işedim. hem çok havalıydım hem de hava çok açıktı. dün hava bozuktu, bira havasıydı. akşam daha havalı olacak tekila ve nutellam ile. uçucaz.
devamını gör...
cuma çıkışı cebimden çıkardığım 200 lük banknotu önce şöyyle bir herkese gösterdikten sonra
yardım sandığına atıp usulca 199 lira para üstü istedim.
devamını gör...
önce 5.kat aşağı obua çalarak indim , kapıyı açan fransız hademeye çekil önümden bakışımı atarak yolda ilerlemeye başladım. zaten yenisini alırım diyerek elimdeki obua'yı ilk önüme gelen kişiye hediye ettim.

vaktim azdı bir yandan da ritmik bir ses duymaya devam ediyordum. yolda kalp krizi geçiren bir yaşlıya "açılın ben doktorum" diyerek müdahale ettim, ilacını da yazdım , arka da ise ambulans sesine yakın bir ses duymaya devam ediyordum. kafamda yarınki yapacağım sunumun dökümleri vardı, hepsini ezbere saydıktan sonra yıl sonuna kadar ne kadar maliyet tutacağını 7 haneli rakamlar olsa da hemen hesapladım. 100 metreyi 9,63 saniye de , eti pop keki de 9 adım olmadan bitirmeyi başardım. en son helikopterden helikoptere atlarken , irkildim, alarmı kapattım, yine bugün de işe geç kalmıştım !
devamını gör...
ehliyet teorik sınavını zar zor geçtim sıra direksiyon sınavına geldi.nerden bulmuşsam işletmesi berbat bir sürücü kursuna kaydoldum.efendiler zahmet edip bilgilendirme adına tek sms i bile çok görüyorlar.bu çok can sıkıcı bir mevzuyken öğlen saatlerinde bir kaç arkadaşla falafel house da enfes üstü wraplarımızı iştahla mideye indirirken bir sms aldım "yarınki direksiyon sınavınız için 19.00 a kadar kursunuzdan sınav giriş belgelerinizi alın!!" inanın lokma boğazımda kaldı bir müddet ölüm ve yaşam arası araf denen bölümde gitgeller yaşadıktan sonra kendime geldim.aradım kursu "beni henüz sürücü koltuğuna oturtmadınız bu attığınız mesaj nedir?"kızcağız afalladı,nadiren meydana çıkan çirkef damarımla bağırmalara devam ettim ve her sürücü kursunun öğrencilerine tanıdığı 10 saatlik direksiyon eğitimimin hangi ara gerçekleştirileceğini sordum telefonu yüzlerine kapattım bir 5 dk sonra aradıhttp://lar.ve bana sakin olmamı sınavımın haftaya cumartesi olduğunu ve imzalattıkları senetteki 10 saatlik direksiyon eğitimini ne yazık ki veremeyeceklerini 4 günlük 40 dk dersler alabileceğimi söylediler arzu edersem saati 40-70₺ arasında değişen özel ders alabileceğimi dipnot düştüler. ba ba ba söylediği şeye bak özel dersmiş neyse eğer imzalattıkları sözleşmedeki 10 saatlik direksiyon dersini alamazsam hukuki işlem başlatıcağımı gayet tıslar bir ses tonuyla yüzlerine çarptım. evet bu sefer işler değişmişti telefonda konuşan kız aynen şunları söyledi hanımefendi böyle birşeye gerek yok biz sizi direksiyondan geçiricez,endişelenmenizi gerektiricek birşey yok! şu pişkinliğe bakarmısınız benim gibi bir insan evladına torpil teklif etti hasbam! benden gelen cevap ise son günlerde aklıbaşında yaptığım tek hareketti hanımefendi torpilinize ihtiyacım yok bana vadettiğiniz 10 saatlik direksiyon eğitimini verseniz yeterli teşekkürler ve telefonu kapattım.pişman değilim.
devamını gör...
bugün değilde geçenlerde bir araba benim arabanın önüne park etmişti bir sinirlendim bu nasıl park ulan kimin bu araba diye birden arkamdan zayıf cılız ürkek bir ses benim dedi bir döndüm güzel bir bayan. çok utandım ama bozuntuya vermedim hanım hanıımm şu arabayı çek o zaman dedim. kız cağız ben acemiyim rica etsem siz çeker misiniz dedi. hemen en havalı halimle kaptım anahtarı kızın elinden bindim arabasına çıkartım anahtarı derken baktım anahtar yok düğme gibi bir şey dokundum arabanın önü boeing 737 cockpiti gibi aydınlandı. binlerce ekran çıktı. neyse geri alayım dedim arabayı baktım debriyaj yok. arabada vites de yok kadın uzay gemisi sürüyor anlaşılan bütün ezikliğim ile dışarı çıktım bu avukat olan hanım kızımıza arabayı çıkartamayacağımı söyledim.
eğer arabayı çıkartsaydım havalı bir iş yapmış olacaktım.
devamını gör...
üst dönemlerden biri ders çalışırken geldi soru sordu. artiz artiz anlattım, ezbere madde söyledim bi de yeeaa şimdi madde numarasından emin değilim ama tribi yaptım.


*
devamını gör...
arabamın lastiklerini şişirdim.

durun hemen hava basma olayına bağlamayacağım.

zira lastik şişirirken gerçekten çok havalı oluyorum. çünkü havayı kendim basıyorum. yani anlayacağınız ciğerler at ciğeri, adonisler ise tam baklava.

lastik değiştireceğim zaman da tek kriko kullanmadan tek elimle arabayı kaldırıp diğer elimle bijonları söküyorum.
devamını gör...
türk kahvesi içtim. havalı olmasının nedeni şu: takıldığım mekan standart. en fazla iki bardak çay içtikten sonra kaldığım süreye bağlı olarak çay yerine kuşburnu içerim. bugün yine o monoton günlerdendi. şekeri bırakamamdan dolayı çayın arkasına türk kahvesi istedim. garson abi sana yine kuşburnu getiriyorum derken lafı ağzından alıp, şekerden uzak duruyorum, sen bana türk kahvesi getir dedim.

üşenmedim yazdım. şimdi sizlerde şukulayın. ayıp olmasın.
devamını gör...
bugün değil de bi ay önce falan 38b'deyim, otobüs deli gibi dolu. delidolu gidiyoruz. kulaklıgin düğümunu çözdüm taktım. önlerdeyim. birden sağ kanattan akbil yağmaya başladı. 1...2...3..5..10.... teker teker ama seri bir yağış söz konusu. öndekiler olarak artık gina geldi millet ortadan binip binip kart yolluyor. en sonunda döndüm arkaya "şunları topluca gönderelim" diye bağırdım. bi tane teyze "aferin sana" dedi diğerlerine duyurarak. ben klasimi bozmadan kulaklıgimi takip devam ettim. offff yaktın ortalığı be kardeşim...
devamını gör...

Bu başlığa bir şeyler girmek için üye olabilirsiniz.

Benzer Başlıklar