sözlük yazarlarının bugün yaşadıkları

yarın önemli bir sınav var;konuları bildiğim bir sürü boş vakit geçirdiğim halde hiç çalışmadım gözden geçirme amaçlı bakmakta yarar görüp bildiğim konuları karıştırdıgımı farketmemle içimi pişmanlık duygusu alması bir oldu keşkeler birbirini kovaladı.sonra insanın öleceği zaman da bu duyguları hissedeceği önceden önlem alması,çalışması gereken şeyler olduğunu düşündüm,o kendine has bakış açımla karara vardım ki her şeyden önemlisi bir şeyleri değiştirebilmek için bu gün de yaşıyorum
devamını gör...
24 saatimi yazmayacağım ama bir şeyi yazacağım çünkü yardımınıza ihtiyacım var.

diyalog;

kurt binici: (masasının önünden geçerken belli belirsiz, anca duyabileceği kadar bir sesle) kolay gelsin

hanfendi: (başıyla selamı alır) nasılsınız kurt binici bey ?

kurt binici: sağolun iyiyim siz nasılsınız ?

hanfendi: hayatta her istediğimiz olmuyor ama şükür demek lazım

kurt binici: evet (hafiften güler gülümser arası) öyle tabi. (acelem vardı hayırdır ne istediğin olmadı diye sormayı düşündüm ama sormadım)

ne demek istedi bu kızçe? her istediğimiz olmuyor nereden çıktı merhabalaşmada şimdi ?


anlayamadım. belki de bir mana aramamalıyım. zaten biraz deli dolu bir şeye benziyor.
devamını gör...
kıza ilk kolay gelsin dediğine göre, merhabalaşma oradan çıkmış dediğim. mana arama bence, reddettiğin 2501. kız olur olsa olsa. merhaba demese, gelip burada ne kadar ukala olduğunu falan yazardın.
devamını gör...
erken yaşta cinsel ve cinsel saldırı ile ilgili bir konferansa katıldım bugün ve bazı resimler gösterildi cinsel saldırıya, tecavüze vs uğrayan çocukların yaptıkları resimler kan donduruyordu. özellikle babası tarafından cinsel saldırıya uğrayan bir çocuğun yaptığı resmi mahvetti hepimizi. kendini hedef tahtasının üzerinde resmetmiş. galiba bugünkü yaşadıklarımızı sindirmek bizim için bile zor iken o küçücük çocuk ne yapacak? nasıl toparlanacak?
devamını gör...
2 saatlik uykuyla ayaktayım,
bugun işyerinde acayip yoruldum.
sevinçle eve gelip sözlüğe girdim.
arkadaş, antik kuntik başlıklar.!
kurşuni sakin ol, racona ters dedim,
fakat sakin olamıyorum..

diye iç geçirdiğim bir günün ardından, kendi kendime rastladığım başlıklara tanım yazma kararı aldım...
devamını gör...
sokakta yugioh kartı buldum bir tane. tabi böyle olunca eski bir dostu görmüş gibi sevindim. mahallenin çocuklarına sordum bunlar burada nerede satılıyor diye. çocuk demesin mi abi o orjinal olabilir, bende bunlardan var getireyim mi. dedim neyse şimdi hava karanlık yarın gündüz gözüyle bakalım. kapımın önünde orjinal yugioh kartı buldum vay anasını sayın seyirciler.
devamını gör...
ezanın okunmasına saniyeler kala makarna süzmeye çalışırken kapak kaydı gitti. makarnanın yarısı döküldü. ezan okunmaya başladı. ağladım. istiklal marşı. kapanış.
devamını gör...
bugün zamanın ne denli hızlı geçtiğini farkettim. hep abimle ve ablamla gittiğimiz bir yer vardı memlekette. ritüel olarak ziyaret ettiğimiz bir tepe diyeyim. bugün tek başıma gittim. abim evli. ablam evli. gidene kadar tek başıma gittiğimi bile farketmedim. koymadı bana. ama şimdi bakıyorum da, hep yanıbaşında olanlar insanın, farketmeden gidiyorlar bir bir. insan sadece izliyor. sonra cem adrian yalnızlık çalmaya başladı. ve ben yolla'ya bastım.
devamını gör...
hayatımda bi değişiklik olsun dedim cuma namazında müezzinin çevrili özel alanına oturdum. arkamda artık sandalye olayını bir illeri seviyeye taşıyıp kanepe benzeri bir mobilyaya oturup namaz kılan dayılar dikkatimi çekti. safları doldurmak için sert bir ses tonu ile cemaati organize etmeye çalışıyorlardı. adamlar kıdemli ağa artık koltuk sahibi olmuşlar. içimden sizin namaz kabul olmadı deyip kaçmak geldi neyse dedim.
devamını gör...
4 saatlik uykuyla tüm evi süpürdüm üstüne bir de sildim son odaya geçmiştim ki 1 haftadır beklediğim türk telekom çalışanı geldi modemi bağladı sağ olsun. o odamda bir şeyle uğraşırken ben canhıraş bir halde hâlâ yeri siliyordum. çocuğu gönderdim. gittim iftarlık ve sahurluğumu hazırlayıp sefer tasına ekledim üniformayı da giyip işyerinin yolunu tuttum. uyumadığım için pişman değilim aklım hâlâ silemediğim kapı ve pencerelerde kaldı. yarına ya nasip diyorum. hah bir de yarın akşam iftara misafir aldım nasıl olacak en ufak bir fikrim yok.
teşekkürler.
devamını gör...
gönlümde yer etmiş güzel bir insanın beyninde tümör olduğunu öğrendim, o mevzuyu kabullenmeye çalışırken abidik şekilde yorum istenen sınav kağıdını alıp cevapladım, o an farkettim ki sabahtan beri duyduğum ses kulaklığımdan geliyor. kulaklıkla içiçe geçtiğimden ve iyi kamufle ettiğimden hoca anlamadı çok şükür, sınav sorularını daft punk eşliğinde cevaplayıp sınavdan çıktım. bu sefer de geçemezsem ne olur diye düşünürken kulağımdan empire of the sun'dan we are the people yükseldi. "evet lan, ben insanım!" deyip vicdanımı rahatlatarak durağa doğru yol aldım...
devamını gör...
saat itibarıyla henüz pek yaşanan bir durum yoktur nefes alıp nefes verdim sadece asıl heyecan saat 09:00 dan sonra başlamaktadır.
devamını gör...

Bu başlığa bir şeyler girmek için üye olabilirsiniz.

Benzer Başlıklar