sözlük yazarlarının evlenince yazmayı bırakması

#ilişkiler  #özgürler 

mantıklı olan şeydir. işimiz var, gücümüz var, kocamız var, kaynanamız var, temizliği var, ütüsü var, yemeği var... sorumluluk sorumluluk üstüne. ama insan yazmayı da özlüyor..
devamını gör...
evlendikten sonra değişen bir şey olmayacağı için bırakma gibi bi durumum da olmaz. sözlük değil de net ortamını bırakırsa daha hayırlı olcak bir eylemdir.
devamını gör...
hanım ne derse o şeklinde zuhur edecektir. en azından benim için. yıllarca otoriteye baş kaldırdım. kimseyi dinlemedim kendimden başka ama evlenince anahtarları hanıma vercem o sözlüğe gir derse amenna girmezse elveda yazarlar sizi hiç özlemeyeceğim.
devamını gör...
bir sebebi de bekarken özgürce ve cesurca beyan edilen görüşlerin eş tarafından bilinmesinin istenmiyor olması olabilir.

+hangi site o girdiğin?
- (kapatmaya çalışır ama beceremez)
+ hani o mavili hep yazılı olan
- haa bunu mu diyosun
+dur bi bakiym. sana bi haller geldi.
-ne hali gelecek. işte forum sitesi bu.
+ şu ego ne oluyo. tanımlarım. hmmm. eski sevgiliyi özlemek.
-aşkım dur
+ "eski sevgiliyi özlemek: evlendikten sonra gittikçe artan his." hmm.
- aşkımmm
devamını gör...
yazmayı bırakması derken kızlara yazmayı bırakması kastediliyor sanırım
tabiki evlenince başka kızlara yazmamalı insan yazılmamalı başkalarına.
ona aldatma derler.
devamını gör...
evli değilim. hiç evlenmedim. sözlükte 2011 den beri yazdığım halde ikili arkadaşlıklar kurmadım. benim burada bulunma amacım yazmak. evlenmeyi düşünüyorum diyemem. evlensem bile yazmaya devam ederim. eşim burada yazmama yönelik bir şey diyecek kadar güvensizse zaten öyle biriyle evlenmeden o iş kopacağı için öyle bir ihtimal yok.

sevgili olmak için önce arkadaş olmak sonra yakın arkadaş en sonunda dost olmak lazım. gözünün içine bakmadığın biriyle dost olmak mümkün değilse sevgili de olmak mümkün değil bana göre.

vakit geçsin, aksiyon olsun diye eğlence amaçlı yazışmak falan olabilir. insanları yadırgamam. bana ne kimin kiminle ne konuştuğundan yazıştığından. sosyal medyadan tanışan insanlara karşı değilim. sadece bana uygun değil.
devamını gör...
erkeklere oranla, hanım yazarlar için yüksek ihtimal ile gerçekleşen durumdur. evlenince yazmayı bırakmasa bile çocuk olunca hele de bir den fazla olunca kaçınılmaz durum..
devamını gör...
katılmadığım önerme. evlilik her bireyin yaşantısına ve alışkanlıklarına farklı şekillerde tesir ediyor olmalı. oyun oynamayı tamamen bırakırım diyordum evlenince. (çünkü bizim hanım bir game master kadar disiplinli) evet bıraktım da uzun süre oynamadım misal. online oyun arkadaşlarım öldü galiba demişler ardımdan. ama şu an eskisi kadar olmasa da ara ara vakit ayırabiliyorum sorun olmuyor. basitçe ifrat tefrit dengesi işte.
sözlük konusunda ise hanım biraz değişik. bir şey izliyoruz misal yaz hemen sözlüğüne aç başlığını diyor kinayeli kinayeli. aslında tam mod olacak kadın.
devamını gör...
bekarlığın "boş zamandan" mütevellit sultanlık olması yazma eylemini arttırmaktadır. evlendikten sonra külkedisine dönüşmenin verdiği yorgunlukla sözlüğün akla gelmemesidir. bir de ınstagram'da "bu ay biten temizlik ürünlerim", "kızlar kış hazırlıklarım kış gelmeden bitiyor, harika bir tarif" temalı sayfaları takip etmek varken burada kahvehane, liseli, üniversiteli muhabbetleri pek de sarmıyordur.
devamını gör...

Bu başlığa bir şeyler girmek için üye olabilirsiniz.

Benzer Başlıklar