sözlük yazarlarının favori yara izleri

sözlük yazarlarının herhangi bir yerinde bulunan yara da olsa ulan ne gündü be dediği yaralarının izleridir.
kafama kelebek dikişi atılmıştı. o kadar ekşın ın getirisi o oldu tabi.
bak hala en sevdiğim o.
devamını gör...
bağrımdaki yara izim favorimdir. annem mutfak kapısının arkasına sıkıştırıp bir temiz döverken bileziğiyle yapmıştı. şimdi ne vakit o izi görsem canım dayak yemek ister öyle de favori bir izdir.
devamını gör...
vücudumda bir çok kesik ve yara izi var bir çoğu amele sebeplerden dolayı olmuştur.kafamın tam tepesinde bir göçük vardır küçükken kafama balkon altındaki beton sarkıt girdiydi. kan gövdeyi götüren görkemli bir yaraydı. sağ kolumda 3 tane bıçak izi vardır ergenken balici abilermize özenip attığımız façalar. sol kolumda kesik izi vardır geçen yaz bahçede çalışırken oldu nasıl oldu bilmiiyorum.en belirgini sol elimdeki yarıktır 4 yıl önce karpuz keserken karpuzdan fırlayan bıçak culuk diye sol başparmağımın altına oturdu karpuzzdan beter ikiye ayrıldı, bim poşetine elimi sarıp dikişe gittiydim. ee sonra üst dudağımda küçüklükten kalma bir tane yara izi var, bir kaç parmağımın ucunda yine kesik izleri var, eminim daha bir kaç tane daha var da son dönemde bakmadıydım hiç..

ekleme: unuttum bir tane de sol ayak bileğimde var, onun anısı biraz kötü anlatmayım.
ekleme 2 : çenemin sağ tarafında yine bir kesik izi vardır. aklıma gelenleri ekliyorum..
devamını gör...
abimin yanağındaki yara izi.. attan düşmüştüydü..şimdi, köye gitmiştik. ikimizde küçüğüz. o ata binmişti. ne yaptıysam, beni de ata bindirmemişti.. sonra bu bir düştü attan. beni bir gülme aldı.o zamandan beri ne zaman görsem gülerim.. abim, bendendir. o yüzden onun yarasını paylaştım. benimkiler komik değil.
devamını gör...
tabii ki harry potter'ın alnındaki şimşek biçimindeki yara izidir. söz konusu iz, dünyanın en çok satan, en iyi düşünülmüş sembollerinden biridir.

kendi vücudunda bulunsa kişinin pek de favorileştiremeyeceği varsayımsal yara izleri ise bir başka başlığın konusudur.
devamını gör...
kaşımdaki belli belirsiz yara.. babanemin yadigarıdır. kadıncağız meyve soyarken sırtına atlamışım, bıçağın üstüne düşmeyim diye hamle yapınca sonuç bu olmuş. artık nasıl bir kudurmuşluk,yaramazlık mevcutsa bünyede buna da şükür dedirtir.
devamını gör...
bardak yıkarken edindiğim yara izi. sen kenarı dev bir üçgen biçiminde kırılmış bardağı çöpe atmak için lavabonun üzerine bırak, çöpe atmayı unut da bulaşık yıkarken normal bir bardakmış gibi sok elini içine, çevir bardağı güzelce, en keskin yeri kessin elini üç beş yerinden. çok acılı olmasına rağmen işaret parmağımın başlangıç noktasına yakın bir yerinde çok cool ve belli belirsiz bir yara izi bırakmıştır, pek severim.
devamını gör...
sağ yüzük parmağımın ucundaki traktör pervanesinin kestiği yara izi. çok eskiden traktörle zarzavatçı gelirdi mahalleye hayal meyal hatırlarım o traktörün kasasıyla kendi arasında devamlı dönen bir pervane vardı. işte onu oyuncak sanıp dokunmuştum.*
devamını gör...
sol kolumun üst tarafında hz.ali'nin kılıcına benzeyen bir yara izim var.kesinlikle favorim o. hatta bazıları merak eder görünce bilinçli mi yaptım diye çünkü özenle yapılmış gibidir. zamanında arkadaşlar uzun atlama oynardık biz.10-11 yaşlarındaydım.düşündükçe gülüyorum.en uzak noktaya atlayan kazanırdı.arkadaşın binasının önünde oynuyoruz.binanın da kapısı cam ve ve büyük oranda çatlaklar gözüküyor. ben durur muyum atladım kapıya doğhttp://ru.ve benim atlamamla camın kırılması bir oldu.kolum ve kafamda kan içinde kaldı.ama ben hiç korkmuyorum.ağlamıhttp://yorum.ne soğuk kanlıymışım arkadaş.arkadaşlarım öyle bakıyorlar. ağlıyorlar.binanın yan tarafında bir kasap vardı. beni o halde görünce yanıma koştu. kanlı kasap önlüğünü üzerinde çıkardığı gibi koluma bastırdı.sonra beni sağlık ocağına götürmüşlerdi. uyduruk bir dikiş atıldı öyle.
devamını gör...

Bu başlığa bir şeyler girmek için üye olabilirsiniz.

Benzer Başlıklar