sözlük yazarlarının hayal kırıklıkları

ilkokul zamanları, annem bana yeni çizme almış. bir hevesle ertesi gün okulda giymenin hayallerini kuruyordum.

nitekim giyebildim de çok mutluydum. bir ders arası elim sende oynamaya başladık. derken arkadaşım beni yakalamak için koşarak yaklaştı ve gelip çizmemin topuk kısmına bastı. sonra olanlar oldu, çizmemin topuğu çizmeden ayrılmıştı. ayağımı yere süre süre çaresizce sınıfa dönmüştüm.

şu olay aklıma gelince aynı üzüntüyü, aynı hayal kırıklığını tekrar yaşadım. üzülüyorum.*
devamını gör...
tuzla buz olmuştur. size bir hayal nasıl kırılır yazmak isterdim fakat cümleye başlayamam, başlığı görünce dahi beynime hücum eden, bölük börcük sonu karanlığa giden sahneleri birleştiremiyorum çünkü.
ehliyetimi alacaktım. bunca sene onlar beni gezdirmişti şimdi sıra bendeydi. güzel hayaldi karadeniz turuna çıkmak. yada özderede o kahrolası, taşının üzerinde taş kalmayası yazlık evinin balkonundan akşam güneşini seyretmek. onlar balkonda otururken kahvelerini yapacaktım. belki çaktırmadan arka taraftaki kış bahçesinde bir sigara tüttürürdüm bilemiyorum. sabah uyandıklarında yıkadıkları yüzlerini kurulamak için havluyu almaya buldan'a gidecektik. maksat gezmek olsun işte. belki gür sazlıkların bulunduğu bir azmak cebinde ben de balık tutmayı öğrenirdim ona baka baka. ne ahmaklık? olmadı tabiî. ondan sonra hayal mi kurulur bir daha? hayatı gelişine yaşamak varken. yarını düşünmemek varken?
devamını gör...
mandalinayı o harika kokusu odaya yayılarak soyduktan sonra ortasından ayırıp tanelerinin içerisindeki dev çekirdekleri görmek. çekirdekli mandalina mı olur. yeminle bezdim şu hayattan.
devamını gör...
birçok hayal kırıklığı yaşamışımdır ama yakın zamanda ki bir hayal kırıklığı nutkumu tutturdu. yine de mutlu olmayı bilmek becermek lazım tabii.
devamını gör...
şaka maka bir tane bile yok.
her şey insan için aga, başa gelen her hadise durum vaka gelmesi gerektigi için ve olması gerektiği için oluyor. dünya ve insan sırasını bekleyen hadiseler ile birlikte yuvarlanıp dönüp duruyor. bundan kaçış yok kurtuluş da yok çünkü hepsinin sonunda demek bunun da böyle bir hikmeti varmış dedirtiyor.
sozun ozu tecavüz kaçınılmazsa zevk almaya bakacaksin. *
devamını gör...

Bu başlığa bir şeyler girmek için üye olabilirsiniz.

Benzer Başlıklar