sözlük yazarlarının hedefleri

bismillah diyerek başlığı açmış bulunayım..ilk defa burada paylaşıyorum belki..hedefim müslüman bir bilim adamı olmak sözlük..daha doğrusu alanımda önceden var olan ve şimdi kaybolan islami kimliği tekrar buldurmak..ne kadar başarabilirim bilmiyorum ama seferden mes'ul olduğumu bilmek yetiyor..bu uğurda çalışmaya yeni yeni başladım da diyebilirim..bu konuda birkaç tane aydın diyebileceğim kimse ile de istişare ettim..rabbim niyetimize sıhhat..amelimize ihlas versin..
devamını gör...
tek hedefim okulu bitirip, hayırlı bir kısmet ile evlenip , çoluğuma çocuğuma temiz ahlak vermek. alıyor olduğum ilim eğitimini çocuklarıma nakş ettirmek.çünkü biliyorum ki her sey ahlaklı,edepli,bilinçli,eğitimli çocuklar yetiştirmekten geçiyor. tamam size basit gelebilir ama inanın bir zamanlar hedefim okulu bitirip yükseklisans yapıp sadece kendime yarar sağlamak idi. bencil olmak istemedim hepsi bu.
devamını gör...
öncelikli hedefim ingilizcemi geliştirip, okuduğum bölümü başarılı bir şekilde bitirmek.

daha sonra üretken bir öğretim görevlisi olmaya çalışmak. öğrencilere ders dışında hayata dair değer katan hocalar gibi olabilmek.

ayrıca

ayrıştırmayan, düşünen ve farklı düşüncelere değer verebilen bir insan olmak.

güzel ailemi mutlu etmek.
devamını gör...
aslında en büyük hedefim günahsız ölmek ama sanırım çok ütopik olur. kısa vadede iyi bir insan olmak uzun hedef ise az günahsız ölüm.
devamını gör...
süper kahramana dönüşmek.
öyle uçanlardan falan birine değil ama superman gibi. daha çok batman tarzı, ayağına demir top bağlayıp barfiks çeken, zekasıyla yöntemler geliştirip kötü adamları öyle dövenlerden birine. genel anlamda kötüleri etkisiz hale getirirken boş zamanlarımda geçmişte henüz kalbi kırılamayacak kadar güçlü bir süper kahramana dönüşmemişken kalbimi kıranları da hafifçe dövmeyeceğime söz vermiyorum.
adım bile hazır be: cesur kristal! aslında bence şimdi de süper kahramanım desem, kim inkar edebilir yani? neye dayanarak? zaten süper kahramanlar gizli çalışır. görmediyseniz işimi iyi yapıyorum demektir. *
devamını gör...
emekli olunca pılı pırtı toplayıp bayburt a yerleşmek istiyorum sanırım bir nehir varmış emekli ikramiyem ile ordan bir ev almak istiyorum.
neden mi bayburt haritada yerini bilen çok az kişi var mesela hiç bir bayburtluyla ters düşmedim orda faili meçhul cinayetler de olmuyormuş.
devamını gör...
düne kadar üretim planlama mühendisi olmaktı.

şimdi hedef medef yok. uzun vadede bile yok hedefim falan. kpss'yi kazanmam imkansız diye düşünürken nasıl bir vaziyete sürüklendim. kazanamadığım zaman da bizimkilere "atama vesilesiyle sepetleyemediniz bari çağırın görücüleri gelsinler" diye çemkireceğim.
devamını gör...

Bu başlığa bir şeyler girmek için üye olabilirsiniz.

Benzer Başlıklar