şu an tek başıma, star wars son jedi izlemeye geldim, söylemesi ayıp dbox imax salonda. daha önce hiç star wars izlememiş biri olarak burada ne yapıyorum ben de bilmiyorum. neyse kib bye film başlıyor!
devamını gör...
sıcak çaya soğusun diye soğuk su dökmenin sağlığa zararlı olması. toplumda bu bilgi o kadar yaygın ki bilmeyen, görünce zararlı ama ya demeyen kimseyi görmedim. ortak noktada buluştuğumuz en temel konulardan biri de bu.
düşünüyorum; çok saçma, çaya niye soğuk su katılmasın? zaten bu suyla demlemem bir şey suya su katıyoruz işte hepsi bu.
devamını gör...
her şeyin güzel olacağı safsatası. hayatta her şeyin çok güzel olacağı falan yok. aradan bir iki tanesi güzel olur, kalanların hepsi sarpa sarar. ama öyle bir sarar ki güzel olanların da keyfini çıkarttırmaz adama. küfrettirir, delirtir, kafayı duvarlara vurdurtur hatta intiharı bile düşündürtür ama güzel falan olmaz.

en iyisi her şeye hazırlıklı olmak, işini kış tutmak. yoksa bu hayatın ne çekileceği var, ne de yaşanacağı. intiharın Allah'ı inkar etmek olduğunu bilmeseydim, ya da islam'da böyle bir hüküm olmasaydı ikinciye intihar etmiştim ben. bırakın hayat geldiği gibi gelsin. sizin hayatı şekillendirme gibi bir gücünüz yok, yaşadıklarınız sizi şekillendirecek.
devamını gör...
islam kılıfı adı altında gerçekleşen bid'ât ve hurafeler. tarikatlar, cemaatler, şeyhler, gavslar, demokrasi, laiklik, sosyalizm, komünizm, turancılık, galiyevizm, anarşizm, marksizm, bir bakıma tamamen de olmasa özgürlük, amerikan emperyalizmi, israil siyonizmi, "türkiye, islam'ın son kalesidir" safsatası, eline mikrofon alıp konuşan bel'âm alimler.
devamını gör...

Bu başlığa bir şeyler girmek için üye olabilirsiniz.

Benzer Başlıklar